Останнє оновлення: 14:29 четвер, 23 травня
Інфраструктура
Ви знаходитесь: Політика / Регіон / Чернігів та три громади області можуть безкоштовно отримати велосипеди та велопарковки
Чернігів та три громади області можуть безкоштовно отримати велосипеди та велопарковки

Чернігів та три громади області можуть безкоштовно отримати велосипеди та велопарковки

Громади Чернігівської області, які хочуть розвивати велосипедний рух, можуть взяти участь в конкурсі в рамках проєкту Go Bike Chernihiv. Його мета – підвищити популярність користування велосипедами та мобільність населення в умовах паливної кризи. Втілює проєкт громадська організація "Агенція міських ініціатив"спільно з ГО "Еко Місто Чернігів".

За словами виконавчої директорки Агенції міських ініціатив Тетяни Романової, проєкт реалізовуватимуть в Чернігові та ще трьох громадах області, які виграють конкурс.

"Ми доставлятимемо безкоштовні велосипеди з Європи. Після цього ми їх будемо ремонтувати, тобто ми ще в межах цього проєкту запустимо веломайстерню. Далі ці велосипеди ми будемо передавати в громади і також в місті Чернігові – соціальним працівникам, волонтерам тощо, тобто людям, які постійно користуються велосипедами та мають у них нагальну потребу. І в межах цього проєкту ми хочемо виготовити й встановити велопарковки, велогаражі та станції безкоштовного ремонту велосипедів", – каже Тетяна Романова.

Також в обраних за конкурсом громадах розроблять та затвердять стратегію розвитку велотранспорту. Над цим працюватимуть експерти всеукраїнського рівня, їхня команда ще формується, тому прізвищ поки не називають, розповідає Тетяна:

"Ми планували залучити таких хороших експертів, які б могли дослідити ситуацію в громаді, побачити, які у них є популярні маршрути, де треба встановити, наприклад, ті ж самі велопарковки, велостанції, які б маршрути могли бути іще, як налагодити цю міську мобільність. Тобто вони це все будуть досліджувати за нашої участі і після цього на основі цього буде сформований також нормативний документ, по якому вже громада буде далі жити й працювати, розвиватися в цьому напрямку".

Для участі в конкурсі громадам треба подати заявку, яку можна знайти на сторінках в соцмережах Агенції міських ініціатив, ГО "Еко Місто" або проєкту Go Bike Chernihiv. У ній необхідно вказати мотивацію участі в проєкті, описати наявний стан велоінфраструктури в громаді та плани її розвитку. Подати заявку потрібно до 5 вересня включно.

Проєкт фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) й триватиме пів року.

"Можливо, його продовжать, але в будь-якому разі, навіть якщо не буде фінансування, ми плануємо продовжувати надалі цей проєкт. Тому будемо моніторити, дивитися, як громади використовують це обладнання. А ще – будемо підтримувати громади, будемо сприяти їм, допомагати щось організовувати, можливо, допомагати у плануванні веломаршрутів", – каже Тетяна Романова.

закрити

Додати коментар:


Фотоновини

  Таємна зброя комунальників

SVOBODA.FM