Трамп закликав Байдена піти у відставку "з ганьбою" через кризу в Афганістані
Колишній президент заявив, що виведення військ - це "найбільш неприємний військовий результат в історії Сполучених Штатів".
Про це повідомляє Independent.
Дональд Трамп заявив, що президент США Джо Байден повинен подати у відставку і піти "з ганьбою" через виведення американських військ з Афганістану та введення цієї країни в хаос.
Повстанці "Талібану" захопили столицю Кабула у неділю, поваливши уряд, що підтримувався Заходом. Це майже на 90 днів раніше, ніж розрахували у США.
Пан Байден та інші високопосадовці США були приголомшені майже повним захопленням Талібаном Афганістану. США надали пріоритет евакуації своїх громадян з країни.
"Настав час Джо Байдену подати у відставку з ганьбою за те, що він дозволив у Афганістані", - сказав Трамп у заяві, в якій він також намагався відновити претензії щодо легітимності виборів 2020 року.
"Це не могло бути великою справою, тому що він не був обраний легітимним шляхом", - сказав колишній президент, повторивши свою заяву про те, що Байдена не обрали законним шляхом. Хоча навіть генеральний прокурор пана Трампа Білл Барр визнав, що не було масового шахрайства виборців у таких масштабах, які могли б вплинути на результати виборів.
Пан Трамп також назвав виведення військ "однією з найбільших поразок в історії Америки".
"Те, що Джо Байден зробив з Афганістаном, є приголомшливим. Це стане однією з найбільших поразок в американській історії! » - йдеться у його заяві.
Однак сам пан Трамп довгий час був прихильником виведення військ з Афганістану. У квітневій заяві пан Трамп сказав: "Вихід з Афганістану - це чудова і позитивна справа. Я планував вийти 1 травня, і ми повинні максимально наблизитися до цього розкладу".
У тій же заяві пан Трамп тоді сказав, що США занадто довго перебували в Афганістані, і похвалився, що він зробив "можливим дострокове виведення".
У понеділок вранці його прессекретар Ліз Харрінгтон написала у твіттері коротеньку заяву колишнього президента, що критикує виведення, але не зауважила при цьому його власної ролі у цій події. Пану Трампу заборонено вести аккаунт у твіттері після нападу на Капітолій 6 січня прихильниками, які намагалися скасувати результати виборів, тому він делегує публікацію своїх заяв іншим.
Він писав: «Афганістан - це найбільш неприємний військовий результат в історії Сполучених Штатів. Так не повинно було статися!»
Вищі чиновники США заявили, що були здивовані швидким просуванням Талібану.
"Ми бачили, що ці сили не змогли захистити країну, і це сталося швидше, ніж ми очікували", - сказав держсекретар Антоні Блінкен CNN, маючи на увазі афганських військових, чиї ряди, як повідомляється, зійшли нанівець.
Рішення про виведення американських військ з афганських земель було прийнято адміністрацією пана Трампа минулого року після укладення угоди про виведення всіх своїх військ до травня 2021 року в обмін на гарантії безпеки.
Пан Байден, однак, встановив 31 серпня крайній терміном для повного виведення після двох десятиліть війни в регіоні.
Він обґрунтував своє рішення в суботу і розкритикував Трампа за укладення угоди з "Талібаном", яка залишила їх "у найсильнішій військовій позиції з 2001 року".
«Коли я став президентом, я зіткнувся з вибором - виконати угоду з коротким подовженням, щоб безпечно вивести наші сили та сили наших союзників, або посилити нашу присутність і надіслати більше американських військ, щоб знову воювати в громадянському конфлікті іншої країни", - йдеться у заяві Байдена.
І демократи, і республіканці висловили стурбованість з приводу виходу.
«Це дуже жахлива ситуація, коли ви бачите евакуацію посольства США. Насправді, ви лише нещодавно говорили з президентом Байденом, що не побачите, як гелікоптери евакуюють посольство, як у Сайгоні, і все-таки це сталося», - сказав республіканський конгресмен і представник представників національної меншини Стів Скаліс.
"Це Сайгонський момент президента Байдена, і, на жаль, це було дуже передбачувано", - додав він, маючи на увазі зусилля США з евакуації в кінці війни у В'єтнамі 50 років тому.
| Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
| Переглядів : 2013 |
































Додати коментар: