Останнє оновлення: 11:10 середа, 21 травня
Скандал
Ви знаходитесь: Політика / Регіон / Містобудівна рада дала «зелене світло» скандальному будівництву поблизу Єлецького монастиря
Містобудівна рада дала «зелене світло» скандальному будівництву поблизу Єлецького монастиря

Містобудівна рада дала «зелене світло» скандальному будівництву поблизу Єлецького монастиря

8 із 12-ти присутніх членів містобудівної ради Чернігова підтримали проект будівництва по вулиці Князя Чорного 4-а, що поблизу Єлецького монастиря.

Засідання, яке проходило вчора, 9 серпня, по праву можемо назвати скандальним, адже до аргументів громадськості з приводу незаконності будівництва поблизу пам’ятки 12 століття, так і не дослухалися.

А як мінімум двоє членів містобудівної ради були особисто зацікавленні в ухваленні рішення.

Змінений після попередніх скандалів проект забудови презентував колишній заступник попереднього мера Соколова Віктор Бережний.

За його словами, після змін, перший будинок матиме 3 поверхи(висота до 12 метрів), а другий – 5(висота до 15 метрів). Відстань від першого будинку до стіни Єлецького монастиря становитиме 30 метрів.

Озвучена цифра викликала обурення у присутніх представників громадськості. Депутат міськради Сергій Воробйов піддав сумніву реальність намальованої картинки, адже на місцевості 30 метрів від паркану монастиря до будинку аж ніяк немає.

Окреме питання – де паркуватимуться машини? На це Віктор Бережний відповів, мовляв, парковка буде передбачена всередині двору.

Тамара Петрова, яка входить до Громадського комітету захисту історико-культурного середовища Чернігова провела членам містобудівної ради «лікнеп» із дотримання ДБН. Посилаючись на пункт 11.8 ДБН 360-92 вона стверджувала, що будинок повинен заходитись на відстані від 350 до 500 метрів від Єлецького монастиря.

На що заступник начальника КП «Чернігівбудінвест» Олександр Сердюк, яке виступає замовником скандального будівництва відповів: «У громади може бути своє трактування ДБН. Ми ж професіонали діємо по нормі закону. Інвестор вже 3 раз пішов на поступки зі зміни проекту забудови» - сказав Сердюк. Щоправда, він так і не пояснив, на які пункти ДБН посилаються професіонали при схваленні проекту забудови в охоронній зоні.

Його підтримав й інвестор будівництва Лев Соронович та низка інших архітекторів.

Представник Національного історико-архітектурного заповідника «Чернігів стародавній» вкотре намагався переконати містобудівну раду у незаконності забудови в охоронній зоні та продемонстрував 1150 підписів вірян, які проти будівництва поблизу Єлецького монастиря.

Зрештою, питання про схвалення проекту поставили на голосування. 8 із 13 присутніх членів містобудівної ради висловилися «за». Троє «утримались» і лише журналіст Владислав Савенок був проти проекту.

Що цікаво, серед тих, хто був «за» проект, як мінімум двоє – Сердюк та Соронович, були особисто зацікавлені в схваленні проекту і без їхніх голосів рішення не було б ухвалене. 

Тепер цей проект повинен пройти погодження у департаменті культури Чернігівської ОДА.

 

У громадському комітеті захисту історико-культурного середовища Чернігова заявляють, що продовжуватимуть боротьбу за скасування будівництва.

Коментарі (2)

Другий читач | 2016-08-11 11:40

Це не ті активісти які зможуть підняти громадян Чернігова, а от свій рейтінг та значимість вони трохи підтримають

Читач | 2016-08-10 23:03

Добре було б активістам організувати якісь публічні масові заходи. А громадяни підтимають.
закрити

Додати коментар:


Фотоновини

  Профорієнтація для підлітків під час війни

SVOBODA.FM