Костянтин Шихальов: «Ми не бачимо дієвого контролю за лісовою галуззю Чернігівщини»
Незаконні вирубки лісових насаджень на Чернігівщині продовжуються через безкарність правопорушників.
Про це заявив голова Громадської ради при Державній екологічній інспекції в області Костянтин Шихальов 6 червня під час круглого столу «Лісове багатство Чернігівщини – потреба захисту», який відбувся у Чернігові за участі представників обласної прокуратури, місцевого депутатського корпусу, ОДА, суду, громадських активістів.
За його словами, головною проблемою є те, що кримінальні провадження, порушені за нищення дерев, здебільшого не доходять до суду, розвалюються або закриваються.
«Яскравим прикладом цього може бути незаконна вирубка лісу, зупинена на КПП «Новоселівка» керівником екоінспекції, коли понад 40 кубометрів лісу було затримано. Однак упродовж тижня, поки екоінспектори були у відрядженні, транспортний засіб порушника було відпущено. Доля ж самої кримінальної справи нам невідома», – повідомив голова Громадської ради.
На жаль, як зазначив він, в області не виконуються графіки рейдів працівників лісового господарства та МВС.
«Скільки ми не зверталися, аби дізнатися про ці плани та їх реалізацію, а відповіді не отримали, – констатував Костянтин Шихальов. – Ми також не бачимо дієвого контролю. Незаконна продукція, пиломатеріали продовжують транспортуватися через автошляхи, руйнуючи останні. Потім затриманих спокійно відпускають представники поліції. Скільки ми не говорили, скільки не били в усі дзвони – віз залишається там, де й був. Єдине, що вдалося, це те, що спільно з обласною радою запровадити мораторій хоча б на суцільну санітарну вирубку дерев на об’єктах природно-заповідного фонду. Гадаю, потрібно ухвалити звернення до керівництва Верховної Ради та народних депутатів про необхідність піднімати з колін лісову галузь. Насамперед, тому, що Полісся продовжує перетворюватися на безлісся».
Учасники заходу дійшли спільної думки, що за відсутності «згори» політичної волі розрубати цей «гордіїв вузол», процес слід підштовхувати «знизу». Тобто, скликати громадські форуми, створювати екосайти, робочі групи, співпрацювати із законодавцями, аби зокрема домогтися необхідних змін у законодавстві (передати лісосмуги у власність місцевих громад, ввести кримінальну відповідальність за вирубку «нічийних» лісів, закласти основу запровадження онлайн-моніторингу лісових масивів тощо).
Напрацьовані пропозиції організатори «круглого столу» пообіцяли передати запрошеним народним депутатам, які не змогли прибути.
Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
Переглядів : 7016 |
Посилання до теми:
8.02.2016 Як діяти, якщо попалися з нелегальним лісом?
24.03.2016 Дубова «мафія» орудує і на Ніжинщині. Фото
23.03.2016 Це схоже на війну за ліс. Відео
11.04.2016 Американець висадив 8 мільйонів дерев
1.03.2016 «Полісся перетворюється на безлісся»: в області діє «лісова мафія»
10.02.2016 Як «поліпшували» екологію Чернігова останні 5 років? Громадськість вимагає звіту
10.02.2016 Костянтин Шихальов: «Чернігів досі не має концепції озеленення»
2.06.2015 Громадська рада при Держекоінспекції Чернігівської області оновлює свій склад
Коментарі (2)
Илья | 2016-06-08 17:26
вася | 2016-06-07 10:13