
Анатолій Мирошниченко: Примусова децентралізація порушує конституційні принципи
За його словами, люди, які на місцях займаються примусовою децентралізацією, не мають уявлення про кількість втрачених через неї робочих місць.
«На питання, чи не залишаться люди на вулицях, а це і вчителі, медики, колишні працівники сільських та селищних рад, ми не отримали чіткої відповіді. Наприклад, в Польщі скорочення кількості посад становило майже 300 тис. осіб, але ще до початку всіх процесів були створені відповідні програми перекваліфікації, щоб жодна людина не опинилась на вулиці. У нас таких програм, навіть після 1 року реформ, немає досі», - зауважив Анатолій Мирошниченко.
Політик також розкритикував відсутність попереднього бюджетування в процесі децентралізації.
«Як можна створювати нову територіальну громаду, коли відсутній її головний фінансовий документ. Представники влади пообіцяли залишити частину податків на місцях, але, разом з тим, вони вже передали більшу частину фінансового навантаження. Це і утримання дитячих садочків, і відмова уряду від фінансування шкіл з чисельністю менше 25 учнів, в планах передача функцій центрів соціального захисту. Ніхто не прорахував вартість капітального ремонту автошляхів, логістику роботи шкільних автобусів, швидких і пожежних машин» - зазначив опозиціонер.
Складається враження, наголошує Мірошниченко, що влада просто намагається свій тягар перекласти на плечі місцевого самоврядування, і чим швидше тим краще.
«Коли громади будуть створені, і більшість з них виявляться неспроможними, як наприклад, в Чернігівській області, бігти з простягнутою рукою вже буде ні до кого. Люди вимушені будуть обирати чи прогодувати своїх дітей в дитячому садочку , чи купити новий автобус, чи оплатити роботу соціального працівника, який донесе хліб тим, хто не здатен собі його купити самостійно», - резюмував Анатолій Мирошниченко.
Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
Переглядів : 3438 |
Додати коментар: