Останнє оновлення: 09:51 вівторок, 4 листопада
Ви знаходитесь: Політика / Регіон / Олександр Кодола: «Права учасників АТО мають бути захищені»
Олександр Кодола: «Права учасників АТО мають бути захищені»

Олександр Кодола: «Права учасників АТО мають бути захищені»

Ми будемо рекомендувати Кабінету міністрів України активізувати роботу щодо розробки державних та регіональних програм для забезпечення житлом учасників антитерористичної операції на сході України, а Верховній раді пришвидчити прийняття відповідних законів».

Так прокоментував народний депутат України, заступник голови Комітету з питань будівництва, містобудівництва та житлово-комунального господарства ВРУ Олександр Кодола результати чергового засідання Комітету, яке відбулося 4 листопада.

Під час засідання парламентського комітету, в роботі якого взяли також участь учасники АТО, було розглянуто проблемні питання з виконання законодавства України щодо надання житла та земельних ділянок учасникам бойових дій, а також напрацьовані рекомендації для органів влади та місцевого самоврядування, направлені на покращання ситуації з дотримання прав учасників АТО.
«Відбулася відверта принципова розмова. Дуже добре, що участь у засіданні комітету взяли наші військовослужбовці, які розповіли про проблеми, як їм доводиться долати, щоб отримати передбачені законом пільги. В ході засіданні ми затвердили рекомендації, і до Верховної Ради, Кабінету Міністрів України, в тому числі конкретних міністерств і відомств, які дозволять пришвидшити процес отримання житла нашими героями», - розповів Олександр Кодола.
Серед рекомендацій, і розробка відповідних державних та регіональних програм забезпечення житлом та земельними ділянками учасників і спрощення процедури передачі земель та майна Міністерством оборони у комунальну власність для передачі їх учасникам АТО, прискорення державними та місцевими органами влади визначення меж земельних ділянок і їх призначення, тощо. Також Верховній Раді України Комітетом рекомендовано прискорити розгляд у першому читанні законопроект про внесення змін до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» щодо забезпечення умов розвитку містобудівної діяльності та міського господарства.
«Одне із основних завдань, яке я ставлю перед собою, як народний депутат, - це захист прав українських військовослужбовців та їх родин. Я постійно тримаю на своєму депутатському контролі усі питання з якими до мене звертаються наші захисники. Звернень дуже багато, вони стосуються, як оформлення відповідних документів, щодо набуття статусу учасника бойових дій, надання відповідних пільг, допомога при лікування. Часто звертаються і з питаннями щодо отримання житла та земельних ділянок. Питання складне, адже темпи будівництва житла у нас бажають кращого, а у держави не вистачає коштів, щоб забезпечити відразу усіх пільговиків. Крім того великі питання виникають під час отримання ділянок, дуже часто через недосконалість роботи місцевої влади виявляється, що ділянки, які могли б бути передані учасникам АТО та громадянам інших пільгових категорій перебувають у невизначеному статусі, як, наприклад, у ситуації, що трапилася цього року в Чернігівському районі, коли учасникам АТО виділили ділянки під садівництво на території, яку сільська громада використовувала як пасовище. Тому нашим Комітетом і були розроблені рекомендації, щоб допомогти вирішити ці та інші болючі проблеми», - наголосив народний депутат.
закрити

Додати коментар:

Фотоновини

  Міс-Латвія приїздила в Чернігів. ФОТО

SVOBODA.FM