Останнє оновлення: 12:55 субота, 5 жовтня
Імідж*
Ви знаходитесь: Політика / Регіон / Хоч і корупціонери, але «свої» - їх не смій чіпати? Пару слів про Мултанен
Хоч і корупціонери, але «свої» - їх не смій чіпати? Пару слів про Мултанен

Хоч і корупціонери, але «свої» - їх не смій чіпати? Пару слів про Мултанен

Цікаво, скільки коштує оте «море» сліз, вилите деякими чернігівськими «демократичними» політиками і журналістами з приводу того, що депутати Чернігівської обласної ради переважною більшістю голосів не підтримали продовження дії трудового контракту з начальницею охоронної археологічної інспекції Валентиною Мултанен?

А «великий» борець за справедливість з порталу «Сіверщина» Сергій Соломаха вбачив у цьому навіть «відвойовування позицій регіоналами».

Та найбільш повноводною «рікою» полилися   сльози  від шкільного товариша Мултанен краєзнавця Володимира Руденка: «Она – исключительно порядочный и исключительно грамотный человек».

Чим не «археологічна» знахідка серед керівників, що перекочували від режиму Януковича в «очищену» Майданом  владну команду? Виявляється, й за царювання «Сім’ї»  працювали у дозвільних структурах «исключительно порядочныє»?  Навіть такі, що самі не брали хабарів, а «на верх» платили внески із своєї скромної зарплати? Адже самі журналісти криком кричать, що при Януковичу всі посади купувалися.  Чи «свої» посадовці інакші? 

Мене не цікавить, представник якої політичної сили сказав на сесії обласної ради, що «…мав щастя спілкуватись з Валентиною Мултанен, не дай Бог – вам»,  я згодна з такою реплікою. Бо добре знаю й другу сторону «охоронної» діяльності цієї «кришталево чесної» чиновниці. Лише один конкретний приклад, колись уже частково оприлюднений.

Наше ТОВ «Земля і воля» вирішило побудувати за власні кошти  залізничну вітку від свого елеватора до станції Бобровиця.  Для цього в установленому порядку оформили оренду земельної ділянки (біля 5 гектарів) під це будівництво. Відповідно була проведена наукова археологічна експертиза фаховою організацією, на яку вказав обласний Департамент культури.

Та коли все вже було скрізь погоджено, з цього Департаменту надійшла нам вимога про додаткове погодження проекту будівництва та допущення на орендовану ділянку певних осіб для археологічних досліджень, за які наше господарство повинно заплатити … 1 мільйон 200 тисяч гривень! Як відомо, в Департаменті культури питаннями таких погоджень займається  охоронна служба на чолі з Мультанен. А отой мільйон з добрим гаком мав надійти (ні, не в бюджет) отим «певним особам».

Коли ми зажадали від «дослідників» обґрунтування суму, вони висловили готовність зменшити її до 600 тисяч. Оскільки нас «підпирали» строки будівництва, погодилися були на проведення додаткових досліджень, але за умови, що вони проходитимуть під нашим наглядом із залученням незалежних вчених археологів з Києва, щоб  дослідники з області, буває, не підкинули на розкопки якусь «старовину», бо один уже приїжджав і показував  ржавий осколок, мовляв, тут десь найшов. Та й доводилося  чути про конкретні історії, як таким способом «розводять» забудовників на додаткову оплату за дозвіл. Видно, невипадково й  наш контроль  вкрай не сподобався охоронцям археології з Чернігова.

Підозра до проведення  додаткових досліджень виникла й з приводу інших підстав. Охоронна археологічна служба затівала розкопки після проведеної вже відповідної експертизи, ще й на місці,  де на відстані 80 метрів проходить залізнична магістраль Київ – Москва, побудована в 1865 році, і  кілька разів реконструйована, в тому числі й з нагортанням вищого насипу під коліями.  Тобто там уже все давно копано-перекопано.  Ми ж не збиралися  нічого копати, а лише на «цінній для археологів» ділянці більше землі насипати, щоб укріпити насип. 

Є ще одна  цікава загадка:   хто в команді, яка мала проводити ті додаткові дослідження? Добре було б, якби цим поцікавились передусім журналісти-захисники.  А заодно щоб поговорили хоча б з тими, хто оформляв землю в одну сотку під звичайний гараж, не говорю вже про забудовників серйозних об’єктів. Одначе в мене складається враження, що ті «захисники» за своє життя не побудували нормального туалету, тому й не відають, що таке одержувати дозвіл на  будівництво. А, може, вони тупо  відробляють за «добро» «кришталево порядної» чиновниці?

Для прикладу  зупинилася на одній охоронно-дозвільній державній службі,  з якою доводиться часто мати справи,  бо наше господарство багато будує, навіть безоплатне житло для працівників. І по кожному об’єкту – ходіння по муках. Натомість методи «чистих від корупції» чернігівських археологів  аж  ніяк не виняток в Україні. 

Недавно генеральний директор нашого товариства «Земля і воля», Герой України Леонід Григорович Яковишин надіслав листа начальнику ДТГО «Південно-Західна залізниця» Олександру Кривопішину, в якому є й такі слова: «Скільки ще крові вип’ють з нас керовані Вами «кровососі», поки нададуть нам документально оформлену можливість відвантажувати зерно по побудованій нами і зданій в експлуатацію  залізничній вітці?»

Таке пишеться у діловому листі тоді, коли вже, як кажуть в народі,  «дістали». На  здивування, «недипломатичне» послання дещо прискорило видачу певних дозволів, але до кінцевого результату ще не дійшли.

Хоча у швидшому вирішенні цього паперового питання є конкретний економічний інтерес самої залізниці: вона технічно обслуговуватиме новий об’єкт, за що одержуватиме додаткові грошові надходження, і ми відмовимося на користь залізниці від автомобільних перевезень зерна при відправленні його споживачам, а це немалі обсяги – більш як 200 тисяч тонн. 

До речі, ТОВ «Земля і воля» з початку цього року заплатило залізниці за надання різних послуг майже 20 мільйонів гривень, ця сума могла бути ще більшою. Також передали їй безкоштовно на баланс побудований нами об’єкт, за  це ще й перерахували в бюджет податку 30 тисяч гривень. Знайдіть у цивілізованих державах хоч один подібний приклад такої здирницько-бюрократичної «допомоги» виробничнику від  державних структур!

В Україні пройшла чергова кровава революція, яку назвали революцією гідності. Останнє визначення можу віднести лише до тих, хто справді за  велінням серця пішов на Майдан, а передусім стосовно тих, хто там загинув. Натомість в повсякденній роботі доводиться бачити іншу «гідність»: як від нових-старих бюрократів-казнокрадів, так і від багатьох «незалежних» журналістів, які тепер борються здебільшого з «партійними квитками», а «своїх» чиновників, хоч вони і явно без гідності, ще й захищають.

Оце ділюся через ЗМІ сердечним болем від  безладу в державному управлінні і економіці зокрема, а в голові народжується  зміст чергового листа, на цей раз до тих, хто  торгує українською електрикою. Наше господарство приступило до спорудження  нового виробничого об’єкта, де потрібно  встановити  за власні гроші  електричний трансформатор. То за одержання дозволу на це нам «загнули» таку суму, що треба «пахати» й «пахати» на неї. І за що? Що ми  поставимо підстанцію, на якій зароблятимуть гроші самі ж енергетики?!

Для здійснення такого здирництва існує давно  перевірений метод – затягування з видачею необхідних технічних умов, без яких не буде проведена експертиза проекту будівництва.  На наш 60-ти кіловатний трансформатор вже майже місяць пишуть ті дозвільні папери і невідомо, коли їх нам видадуть.

Втім, українську пресу, видно, таке не цікавить, вона живе  життям, намальованим бездарними і казнокрадними політиками. Тим і очі замилює довірливим людям, моду на інформацію «підкидає». Найбільш довговічна мода на критику колишніх керівників, названих з легкого язика Азарова «пепєрєднікамі». Події на Майдані і на сході країни сформували печальну інформаційну моду: про АТО, терористів, сепаратистів, волонтерів, допомогу з Європи і США, занепад економіки Росії, недостатній тиск зарубіжних країн на Росію…

Я керівник з радянського минулого, маю більш як піввіковий трудовий стаж в сільськогосподарському виробництві, та не відстаю і від сучасних інформаційних технологій, користуюся й Інтернетом. Поміщена там інформація аж ніяк не формує образ працьовитої України, її «золотого» народу. Ніби, живуть у нас тільки силовики,    волонтери, автомайданівці, просто майданівці, політики і депутати з одного боку, і сепаратисти, путінці, регіонали, антимайданівці і пам’ятники Леніну – з іншого. 

Така «картина» передусім вигідна тим, хто був у владі, зараз там, чи рветься туди. Вони раді й  галасу навколо люстрації, а дехто піариться навіть на тому, що його запхали в сміттєвий бак. Головне для них, щоб не чіпали корупційно-хабарницькі схеми, які при владі будь-якого кольору дають можливість  швидко стати (ні, не заробити) мільйонером, або за раніше надбані гроші купити все, що забажаєш, - депутатство, місце в новій владі, потрібні вирок чи ухвалу суду, захист від люстраторів і журналістів. А про розвиток виробництва і поповнення бюджету нехай дбають «дурні», звихнуті на роботі.  Мовляв, вони он при Сталіну не всі попадали, і тепер вистоять, навіть армію беруться тримати на своїй шиї.

Недавно в Інтернеті почитала заголовок інформації: «Україна не бере мільйони, що валяються під ногами». Думала, щось доленосне для держави написали.  Аж там йшлося про те, що неефективно працюємо з янтарем, від чого втрачаємо мільйони.

Можливо, й слушне зауваження. А я уявляю, скільки Україна втрачає від невмілого господарювання і отих хабарницько-корупційних схем?!

Правда, про це й до мене вже сказано-переказано.  Але тільки на телеекран, а якщо й з персонажем, то, як правило, з числа «попєрєдніков». Іноді зачіпають і «своїх», але  це не в моді, очі  суспільства направлені на інше, спеціально замовлене й щедро оплачене.  

Про революційну чи просто людську гідність в таких випадках не згадують, оскільки це високе поняття, напевно, вважають наші «ляльководи» -  для гарних лозунгів, які дуже полюбило українське суспільство.

Чи перейде від обіцянок до справжньої боротьби за долю України нова влада – хочеться вірити, адже заговорили новообрані депутати і нові урядовці, здається, серйозно і предметно про докорінне руйнування дозвільно-хабарницьких схем. Нарешті!  Але й сумнів присутній, бо живу не кимось обіцяним, а  реальним продуктивним життям.

Валентина Чернякова, виконавчий директор ТОВ «Земля і воля»

Коментарі (20)

СВІЙ | 2014-12-17 18:44

Взагалі "Земля і Воля", це терористична організація. І не тільки та, про яку ми читали в підручниках, а й саме ця, власником якої є совєцький міністр Яковишин. Чув я від тих людей, яких Земляволівці зі своїми купленими ментами захоплювали в заручники. Правда не вбили. І на тому вам красне спасибі. Маю надію, що не мине багато часу, коли цих терористів - землеволівців пересаджають.

Опонентові) | 2014-12-08 22:02

Який стиль, яка мова, які емоції)Ближче до фактів. Яковишин цукрового заводу таки не чіпав?Не було такого? І на металобрухт він разом зі стінами гордо поповз сам? Сподіваюсь, хоч окрему залізничну гілку для перевезення не будували) І аргумент який знайшов коментатор - аж 150 підприємств збанкрутували, а ми чим кращі? Це ж так по-дитячому, показувати, що є ще більші невдахи.

Жора | 2014-12-08 12:04

 А "деснянська правда" дала інтерв'ю з Мултанен!На цілу сторінку! Молодець Квітницький! редактор не побоявся облради!

pepel123 | 2014-12-08 10:24

загребля
бла-бла-бла. Жодного факту, жодного доказу. Туманні, розмиті звинувачення. Хтось когось образив, хтось з кимось не поділився. "Усі по коліно в гі....ні, один я Д'Артаньян".

опонент | 2014-12-07 15:29

"Мда...ку". В Україні працювали 190 цукрозаводів. Після приходу до влади "мда...ків", більш як 150 "історичних" і нових підприємств припинили існування. "Мда...к" написав, що й ТОВ "Земля і воля" - "рана на тілі області". Виходить, пора вже знищувати й таке господарство? Де мають роботу 1200 людей, де нарощується багатопрофільне виробництво, де найбільші по району мільйонні відрахування до державної казни і пенсійного та воєнного фондів, де мільйони вкладають у соціалку і житлове будівництво?!..
Ні, не Путін розвалить Україну! Для цього є свої "мда.. чи муда...ки".

Ольга Романюк | 2014-12-07 12:59

Правильно "залізнична гілка".

Мда... | 2014-12-06 22:58

Здорово голословно обвинять других, когда сам "кришталево чесний". А если нет?Яковишин и компания - рана на теле области. Был как-то в Бобровице сахарный завод: http://www.gorod.cn.ua/news_24110.html. Может, Валентина Чернякова или Яковишин поведают, куда и почему он испарился?Кстати, завод постройки 19 века. Наше с вами культурное и экономическое наследие. И еще, Валентина Чернякова, нечего брать чужие заслуги: Майдан не за Вас стоял. Или Вы активный участник?

Читач | 2014-12-06 21:08

Сергій Соломаха
Насправді в домі поки що немає хазяїна, одні злодії! Крім того, поділ життя на політичні і "господарсько-хабарні" розбірки досить умовний!

Читач | 2014-12-06 21:00

Сергей
Ви серйозно вірите, що саме журналісти, а не спеціалісти, можуть провести незалежне фахове розслідування?

Знаю правду | 2014-12-06 18:43

Обломилась Чернякова, наехала не на тех. Все раскопки на земельных участках делает "Старожитности Полесья", где Жаров негласный решала, а Мултанен там вообще не при чем. Лишили человека работы депутаты за бабло, которое в кейсах Яковишины и Черняковы носят, вот и все!!! Когда таких как Яковишин и Черненко заставят закон уважать???? Еще Нерета туда м*удак приплелся - землю над Десной ему не дают в собственность приватизировать. Короче - это дело престижа прокуратуры - иначе ВСЕ на майдан!!!!!!!!!!! Демченко к ответу!!!!!! Ярему на площадь!!!!

Сергей | 2014-12-06 16:39

По тексту статьи можно сразу понять, что Чернякова хотела порешать вопросы земельные, но ничего не вышло!!! Мултанен заняла законную позицию, вот ее и "мочат". Била бы там коррупция, сняли бы ее через прокуратуру, ментов и тд. А так ничего на Мултанен противозаконного не нашли - решили через облраду снять! Позор депутатам!!! Нужно этот вопрос Порошенку и Яценюку адресовать! А еще лучше пригласить журналистов с 1+1 , Интера и других каналов, пусть проведут независимое расследование

Петрова | 2014-12-06 09:59

Уважаемая В.Чернякова! Подобные "откровения", как мне кажется, не красят человека с таким большим жизненным опытом. Если у Вас действительно есть доказательства, документы или еще что-либо,что представляет интерес для прокуратуры или следственных органов, то как честный человек, Вы обязаны к ним обратиться и предоставить эти документы для проведения следственных мероприятий.Но, пока Вы этого не сделали, то все, что Вы с таким рвением изложили,как мне кажется, можно отнести исключительно к разряду брехни и только брехни,- какой бы изощренной она не была.

загребля | 2014-12-06 07:42

Для тих, хто записався в особливо обдарованих інтелектуалом. Інспекція Мултанен - "золотий" роботодавець для "доярів" з "Старожитності Полісся". Поцікавтеся, хто в тих "доярах" ходить, і хто з їхніх "натружених" рук "молочко" пє?
Для тих, хто на Місяць виє. На початку 90-х багато кому падав до рук державно-колгоспний "дурняк", а декому і влада на голову звулювалась. Але біда одна - Господь не всім достатньо розуму дав. Тому й прос...рали все, тепер сидите й на місяць виєте - від тужної нудьги і чорної заздрості. Та ще про шкірянку і маузер мрієте, перефарбовані "більшовинята".

Експерт | 2014-12-05 23:10

Скептик
5+

Скептик | 2014-12-05 22:20

Парадокси життя: у 1990 р. Чернякова і Яковишин були керівниками великого державного радгоспу-технікуму, який краще, ніж колгоспи ( у рази!), забезпечувався державними матеріальними ресурсами. Тепер усе це належить їм! Як таке сталося? Чому у нас звання Героя дають тим, хто зміг у важкі роки найбільше відтягти у держави, накупити на тій основі сучасної техніки і тепер розказувати селянам, фермерам, археологам, Мултаненам, як треба по =передовому працювати?

mangazeya | 2014-12-05 18:04

Что ж тут скажешь, госпожа Чернякова, решила что она высшей закона об охране археологических памятников. Я помню это дело про жедешку, ее претензии могут быть к "древностьям полесья" во главе с серым кардиналом Г. Жаровым ( тут моя археологическая солидарность с этим человеком не срабатывает) но никак не к бывшей инспекции во главе с Мултанен, если у Черняковой не хватает ума различить две совершенно разные организации, то встаёт вопрос о адекватности человека.

Сергій Соломаха | 2014-12-05 17:23

В городі бузина, а в Києві дятько.
До чого тягнути політику у конкретні господарсько-хабарницькі розборки.
Звільнення Мултанен - це прямий натяк Звєреву на те, хто в домі хазяїн. Це єдина думка. яку я висловлював з приводу цієї події..
Все інше, вибачте, вигадки пані Чернякової.

Бобровица | 2014-12-05 17:18

В первую очередь нада арестовать и подвешать за яйца главу БобровицкогоРДА и главврача а потом хорошенечтко подчистить тех кто на чюжом х....ю хочет в рай заехать!!!

пересічний українець | 2014-12-05 17:09

"Земля і Воля", Бобровицький технікум, Яковишин, Веселий, Божок - будь-які юридичні особи, фізичні особи, і взагалі все, що будь-яким чином пов'язане з цими виразами повинно бути негайно заарештоване, як підприємство, що має ознаки корупції і фіктивності!!!!

pepel123 | 2014-12-05 17:04

Для обдарованих інтелектом, пояснюємо наступне. Існує 2 організації. Дві організації. 1 перша - Центр охорони культурної спадщини - займається ДОКУМЕНТАМИ, ним керувала Мултанен В.В. 2 Друга - Державне підприємство "Сторажитності Полісся" - проводять археологічну розвідку. Дві різні організації. Не плутайте праведне з грішним. А про залізничну колію ви виклали лише одну сторону медалі.
закрити

Додати коментар:


Фотоновини

   Чорна Десна і мертвий пляж

SVOBODA.FM