Останнє оновлення: 11:10 середа, 21 травня
Куди ми йдемо?
Ви знаходитесь: Політика / Регіон / Площа Незалежності з’явиться у Чернігові?
Площа Незалежності з’явиться у Чернігові?

Площа Незалежності з’явиться у Чернігові?

Офіційна топоніміка древнього міста Чернігова налічує біля 450 назв вулиць, 122 провулків, 6 площ та 2 проспектів.

Більше половини цих назв мають явне ідеологічне забарвлення. Так 98 назв пов’язано з подіями Великої вітчизняної війни, 76 – Жовтневого більшовицького перевороту 1917 року і громадянської війни, 28 – з совєтським минулим, 18 – українськими совєтськими діячами, 6 – афгансько-совєтською війною і Чорнобильською катастрофою.

При цьому іменем Героїв СССР названо 78 вулиць міста.

Ще 51 – названо на честь діячів російської культури, 49 – української історії і культури.

32 вулиці і провулки названо на честь немісцевих географічних об’єктів.

На жаль, тільки біля 30% або 174 назв вулиць, провулків, площ можна вважати місцевими, тобто хоч якось відбивають місцеві особливості, а не нав’язані комуністичною владою з політичних міркувань.

Привертає увагу те, що крім вулиць імені Тараса Шевченка та Гетьмана Полуботка, усі інші вулиці, що названі на честь діячів української культури і історії, розташовані на околицях міста у приватному секторі.

До речі, вулиця Незалежності в мікрорайоні нової забудови Масани була названа за рішенням Чернігівського міськвиконкому від серпня 1991 року на честь першої річниці прийняття Декларації про суверенітет України. І це не випадково, бо з трьох сіл - Масани, Коти і Бобровиця, які увійшли до складу міста у 1973 році, саме село Масани є найбільш віддаленим від історичного центу міста.

Ще одна особливість чернігівської топоніміки - наявність у місті всього шести площ та двох проспектів, що створюють вісь у вигляді «хреста». Це свідчить про єдиний логічний архітектурний і топонімічний задум архітекторів. При цьому чотири площі розташовано на проспекті Перемоги: Привокзальна, Перемоги, П’ять кутів, Героїв Сталінграда, а дві на проспекті Миру – Красна і Дружби народів.

Звертає на себе увагу на те, що досі не було офіційної назви площі, розташованої в центрі «хреста» на перетині головних магістралей міста - проспектів Миру та Перемоги.

Логічно, що саме ця площа повинна мати назву - площа НЕЗАЛЕЖНОСТІ.

Судіть самі.

За комуністичного панування, коли проспект Миру до 2001 року мав назву вулиця Леніна, а проспект Перемоги – проспект Жовтневої революції, це була центральна, парадна площа міста ЧЕРНІГОВА. Тому не дивно, що на бульварі біля цієї площі було у 1967 році встановлено пам’ятник вождю світового пролетаріату, а розташований на ній центральний міський готель названо «Україна».

Нагадаю, що завдяки наполегливості рухівців Чернігівським міськвиконкомом 16 липня 1990 року було повернуто площі ім. Куйбишева її історичну назву - Красна, а згодом, з набуттям незалежності України, і статус головної площі міста.

Вважаю, що громадськість нашого міста повинна ініціювати надання площі на перетині бульвару Миру і проспекту Перемоги назви – поща НЕЗАЛЕЖНОСТІ.

Це хоч якось зменшить явний перекіс у назвах вулиць древнього українського міста Чернігова.

Коментарі (13)

Експерт | 2013-08-21 23:15

Експерт
гук
Гук, як би не такі герарди-чк- нквд-кгбісти українців було б щонайменше 100 -120 млн.

гук | 2013-08-21 18:28

Експерт
Якби не такi люди як Герард то тобi i вибирати б не довелось за твоiм неiснуванням на цьому свiтi, чи думаеш що зараз би пив баварьке пиво.

Автор Колє | 2013-08-20 21:54

Я пом"ятаю навіть як справдні демократи (які в Русі теж теж були) пропонували Руху привітати Б.Єльцина з обранням Президентом РСФСР.
І що?
Тоді шла боротьба і потрібно було для здобуття незалежності демократизувати спочатку тоталітарний режим.
Це була стратегія націонал-демократів через демократизацію режиму до незалежності мирним шляхом.
Чи вам були потрібіні ріки крові? Своєї? Чужої?
Чи кривавий досвід Чечні вас нічому не навчив?

Автор | 2013-08-20 21:46

черниговец
По моїм відомостям один з повішених у березні 1942 року був з поляцаів, а один - офіцером НКВДістом родом з села Дроздовка Куликівського району, який не встиг втекти при відступу.

Коля | 2013-08-20 21:36

Спомните, Сергей, что в 1991 году ваши руховци предгали переименовать проспект Октябрьской революции (нине Победи) в проспакт им. Акадимика Сахарова. Какой бред!

Виборець | 2013-08-20 21:02

Шановний "черниговец". Мене і, думаю, чимало інших читачів зацікавила Ваша несподівана інформація стосовно пам`ятного знаку біля поштамту, встановленого на честь начебто ж партизанів. Так он які, виявляється, то були "партизани"? Зараз відкривається чимало справжньої, не спотвореної правди про так званий партизанський рух.Ви не могли б деталізувати, звідки названа Вами інформація? Вона дуже цікава і досі про це,здається, не говорилося.

черниговец | 2013-08-20 17:16

по поводу железяки возле почтампа - на самом деле немцы расстреляли "партизан" которые в форме немцев грабили крестьян, которые несли на базар продукты. Один из крестьян в продавце на базаре признал "немца" и пожаловался в полицию.Дальше дело техники - "партизаны" были повешены на балконе.

Читач | 2013-08-20 16:18

Валерія
Пані Валерія, менше захоплюйтесь комуністичною популістською пропагандою і не мавпуйте їх.

Денис | 2013-08-20 15:54

А дядька того бородатого й у кашкеті прибрати із майбутньої площі додумаються???

Валерія | 2013-08-20 13:23

Звичайно, слід переіменувати Красну площу в майдан Незалежності, а також перефарбувати її і всі навколишні споруди і дерева в жовто-блакитний колір. А опісля влаштувати парад вишиванок і дефіле в шароварах.

Автор | 2013-08-20 10:50

Пане, Краєвєде, може Ви дещо переплутали. Це до назви вул.Незалежності на Масанах депутати міськради - рухівці не мають жодного стосунку, бо така "ідея" заперти вул Незалежності у Масани могла прийти в голову тільки справжнім, ідейним комуністам.
Щодо повернення історичних назв площі ім. Куйбишева і урочищу Пролетарський Гай, то Ви праві лише в тому, що 4 рухівця у міськраді і жодного у міськвиконкомі без згоди комуністів у 1990 році дійсно не могли прийняти жодного рішення. Хіба у випадку якщо під міської радою стояли сотні обурених чернігівців.
  Краєвиде, нагадаю, що у 1991 році практично було зупинено будівництво у Масанах, а влада наполягала будувати висотки на Лісковиці на намиві..

Експерт | 2013-08-20 10:24

По менше слухайте патологічного комуніста Герарда Кузнецова. За його логікою (я не здивуюся) може виявитися, що не залежність України у 1991 році вибрали партизани і підпільники у лютому 1942 року, пам"ятний знак на честь яких вже поставлено комуністами не цій площі.

Краєвєд | 2013-08-20 09:40

пане Сергію, ваші рухіці не мають жодного відношення до поверненню центральній плоші історичної назви Красна - цю думку ще за кілька років подав краєзнавець Герард Кузнецов
закрити

Додати коментар:


Фотоновини

  Профорієнтація для підлітків під час війни

SVOBODA.FM