
Міліція нагадала про жертв батька Махна. ВІДЕО, ФОТО
У Гоголівському парку в Ніжині 29 квітня міліцейське начальство району, області й держави виголосили промови й поклали квіти до монументу пам’яті сотні загиблих міліціонерів і червоноармійців продзагону.
Цей загін знищили махновці-анархісти 90 років тому в нерівному бою поблизу села Дорогинка Ніжинського повіту. Живими залишилися троє.
Вважається, що 1921 року громадянська війна вже завершилася. Проте такі війни не мають фронту, тилу, дати закінчення.
На виконання наказу зупинити махновців міліціонери й червоноармійці поклали власні життя. Безперечно. Та чи варто це сьогодні підносити до героїчного виконання свого обов’язку і називати захистом жителів міста й повіту?
За міліцейською версією історії тих днів, банда йшла до Ніжина з метою захоплення міста і грабунку розташованих там складів зброї та боєприпасів. Та є й інші дані: селяни самі попросили Нестора Махна «відвідати» їхні краї. Адже з 1 березня 1921 року на Чернігівщині було розпочато «продовольчий місяць» – продовження політики продрозкладки, системи заготівель продуктів…
На світанку 29 квітня колона міліціонерів і червоноармійців йшла польовою дорогою в напрямку Дорогинки. Вони мали би зайняти позиції і «гаряче зустріти» батька Махна.
Та не так сталося, як гадалося. По-перше, махновців виявилося в кілька разів більше, ніж передбачало міліцейське начальство з огляду на отримані розвіддані – не сто, а кількасот. По-друге, напередодні невелика група махновців, назвавшись «підкріпленням», захопила і перебила міліцію в Дорогинці.
Тож «мисливці» і «здобич» помінялися ролями. У Дорогинці з-за дерев, парканів, сараїв і клунь на міліцейську колону вже дивилися уважні очі крізь приціли гвинтівок і кулеметів…
Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
Переглядів : 18177 |
Коментарі (28)
Анатолій | 2021-03-24 23:04
Ч | 2011-05-08 09:47
маршал Тито | 2011-05-05 19:33
Вікіпедія дає 1923 рік. Але справа не в цьому: громадянська війна продовжується (принаймні в Україні).
"И вновь продолжается бой..."
революціонер | 2011-05-05 11:49
Ваша Мама))) | 2011-05-05 00:25
p.s :
Вечер. Грязь. Слякоть. Понурый строй пленных красноормайцев мнется пред тачанкой Нестора Махно. Батька полирует ногти алмазной пилочкой и командует своим молодцам:
- Этого расстрелять! (выстрел, вскрик, звук падающего тела)
- И этого тоже расстрелять. (выстрел, вскрик... )
- Этого повесить.
- Этого расстрелять.
Услышав приговор, очередной красноормеец падает на землю и начинает бится в истерике с криками: "Нет, нет!!! Не хочу, не надо!!!"
- Опа. А этого не надо. Он не хочет.
как то так.
one | 2011-05-04 22:21
попик | 2011-05-04 18:01
Пакуль | 2011-05-04 17:28
smert&svoboda | 2011-05-04 13:18
детектив | 2011-05-04 12:38
Щусь - О клёвое знамя!?
Махно - Федос брось... то не наше знамя! То большевистское...
Щусь - Какая разница?
Махно- Разницу я тебе потом объясню...."
"9-ть жизней Нестора Махно."
Прадеда в сарае, саблю откопал я
пулемёт патроны, хоть руби дрова,
а ещё нашлося, боевое знамя!
где на чёрном белой краской череп и слова:
Анархия мать порядка! Свобода или хана!
Чернігівська обласна організація | 2011-05-04 11:50
Це - цитата з прес-релізу УМВС України в Чернігівській області: «Про нього варто знати кожному працівникові сучасної міліції, на його прикладі треба виховувати молодь, як на зразкові непохитної волі, стійкості й відданості присязі».
Чернігівська обласна організація Української народної партії вважає, що загиблі міліціонери під селом Дорогинкою 29 квітня 1921 року є також жертвами більшовицького режиму, який жорстоко придушив український національно-визвольний рух у 20-х роках минулого століття.
Чернігівська обласна організація Української народної партії вкрай стривожена такими політичними оцінкам події з боку представників силових структур, що провокує поглиблення протистояння громадянського суспільства і правоохоронних органів.
Виникає питання: таке трактування одного з епізодів репресивної політики більшовицької влади є прикладом жахливого незнання історії чи є свідомою політикою виховання особового складу головного правоохоронного відомства держави до майбутньої боротьби проти власного народу за будь-яких обставин ?
Тож героїзація керівництвом силових структур України більшовицьких вояк і повне ігнорування пам’яті жертв більшовицьких репресій - учасників селянського руху опору і національно-визвольної війни 1917-1921 рр. є логічним кроком партії влади після прийняття нею рішення вивішувати червоні прапори 9 Травня над усіма установами держави.
Николай | 2011-05-04 10:29
Андрій Калахан | 2011-05-04 10:22
Окупанти заслужили такого фіналу від махновців!
http://siver.com.ua/news/zhertv_anarkhoformuvan_vshanuvav_pershij_zastupnik_ministra_mvs/2011-04-29-7825
Oleh Zajnullin | 2011-05-04 09:31
Сергей Колесник | 2011-05-04 09:11
Как и всё (или почти всё) в постсоветской Украине.
Владимир Дуплик | 2011-05-03 21:35
В мае 1968 года восставшие студенты Сорбоны взяли имя Нестора Махно как символ Свободы и Справедливости. "Новые Махновцы" строили баррикады в Латинском квартале Парижа, а их лидеры призывали "превратить Париж в Гуляй-Поле".
Махно - один из ярчайших лидеров Украинского народа, которого советская пропаганда называла бандитом, а настоящее дело Анархистов замалчивала.
Сейчас весь цивилизованный мир сравнивает Махно со Спартаком, Робин Гудом. Выходец из беднейшего крестьянства в 29 лет, под знаменем Анархии, собрал 100- тысячную армию и создал в Украине Анархическую республику - трудовую федерацию, которая просуществовала под ударами белых и красных больше 200 дней.
Я очень опасаюсь, что памятник поставленный в сердце зарождения Анархизма в Украине, в городе где некоторое время жил и работал духовный отец Махно - князь Кропоткин, чьё имя до сих пор носит одна из станций метро в Москве, постигнет та же участь, что и памятнмк сталину. Верх безответственности и безграмотности.
Сергій Стук | 2011-05-03 21:34
Василь Чепурний, Сіверщина | 2011-05-03 21:22
Олена В. | 2011-05-03 20:53
нет слов
Питро | 2011-05-03 20:44
маршал Тито | 2011-05-03 20:40
Каудильо Франко, якого радянська пропаганда обзивала різними огидними словами, і проти армії якого боролися інтернаціональні бригади, тореадори, п’янички і анархісти (у класичному розумінні слова, зовсім не маю на увазі Нестора Івановича), уберіг Іспанію від вступу у ІІ світову війну, побудував меморіал примирення всім іспанцям (незалежно від того, хто на якому боці воював), відродив монархію, звівши на престол Хуана Карлоса, і заклав підвалини економічно розвинутої держіви з соціально орієнтованою ринковою економікою.
Громадянська війна ж на Україні мала початок, а кінця їй не видно...
svobjda & smertь | 2011-05-03 20:17
- ты чего не устроился?
- да я у Батьки на свадьбе на гармошке играл...
- так скажи что не играл...
- ага им скажешь, они там танцевали..."
Подло и не к месту ваш памятник, господа неохристочекисты.
Стыдно... есть много других памятных дат и дел в независимой Украине...
СМЕРТЬ ИЛИ СВОБОДА!
smert&svoboda | 2011-05-03 19:53
Аркадій Натаріус | 2011-05-03 19:46
***
Я в бой бросался с головой,
Пощады не прося у смерти,
И не виновен, что живой
Остался в этой круговерти.
Мы проливали кровь и пот,
С народом откровенны были.
Нас победили. Только вот
Идею нашу не убили.
Пускай схоронят нас сейчас,
Но наша Суть не канет в Лету,
Она воспрянет в нужный час
И победит. Я верю в это!
Нестор Махно. (1921)
читач | 2011-05-03 18:25