Останнє оновлення: 10:20 п'ятниця, 25 липня
Вибори-2010 / Підсумки
Ви знаходитесь: Політика / Регіон / Підсумки виборів на Чернігівщині. Адмінресурс «відпочивав», четверта влада працювала. Фото
Підсумки виборів на Чернігівщині. Адмінресурс «відпочивав», четверта влада працювала. Фото

Підсумки виборів на Чернігівщині. Адмінресурс «відпочивав», четверта влада працювала. Фото

Як пройшли президентські вибори на Чернігівщині і які вони мали особливості? Про це йшлося сьогодні на підсумковій прес-конференції Незалежного громадського прес-центру «Чернігівський вибір-2010».

На жаль, журналісти не змогли поспілкуватися з представниками окружної виборчої комісії № 208 (зокрема її головою Аркадієм Фетисовим), оскільки вони якраз у цей час були вимушені збиратися на термінове засідання.

За інформацією голови прес-центру «Чернігівський вибір-2010», станом на 16.00 18 січня в нашій області було опрацьовано 98,3% бюлетенів.

Виборці Чернігівщини віддали незаперечну перевагу Юлії Тимошенко (42,84% голосів). На другому місці Віктор Янукович (19,49%), на третьому – Сергій Тігіпко (13,13%).

Про особливості президентських виборів (очевидно, вже можна говорити, їх першого туру) розповів автор проекту «Чернігівський монітор» Юрій Паперний. Перш за все він відзначив, що для представників мас-медіа ці вибори стали нудними і нецікавими, оскільки на них не було серйозних порушень, про які можна було б розповісти читачам, глядачам і слухачам.

Найбільше розмов і суперечок (в тому числі й юридично-правових) точилося довкола голосування за межами виборчих ділянок (на дому) та включення виборців у списки безпосередньо на дільницях у день виборів. Неузгодженість цих питань призвела до певного хаосу в роботі окремих виборчих дільниць і стала найбільшою проблемою першого туру виборів.

Ще одна особливість – це присутність представників правоохоронних органів на голосуваннях за межами виборчих дільниць. Згідно із законом, правоохоронці можуть бути присутніми на «виїзному» голосуванні лише за умови відповідної заяви з боку виборців або членів комісій. Таких заяв практично не було, в результаті чого в області зафіксовано лише 10 фактів присутності міліціонерів на голосуванні вдома у виборців.

Юрій Паперний вказав на дуже низьку, на його погляд, активність виборчих штабів більшості з кандидатів у президентів:

- Вважаю, що кандидати, які пройдуть у другий тур, вимушені будуть провести серйозний «розбір польотів» на місцях. Враховуючи наступні місцеві вибори, це стосується і решти кандидатів. На «відмінно» спрацював хіба що штаб Сергія Тігіпка.

Як ніколи низьким був вплив на підсумки виборів з боку адмінресурсу. Такого явища на нинішніх виборах фактично не існувало, що можна розцінювати як незаперечне досягнення демократії.

Навпаки, як ніколи вагомим був вплив на хід виборів представників «четвертої влади» - мас-медіа, особливо електронних. Журналісти оперативно висвітлювали проблеми і порушення, влада так же швидко реагувала на них і по можливості усувала.

А ось роль у виборах громадських організацій була незначною. Юрій Паперний назвав лише одну організацію, яка виявляла активність упродовж всього дня виборів – Незалежний громадський прес-центр «Чернігівський вибір-2010».

Підсумовуючи сказане, він зауважив:

– Хто на виборах Президента України дотримувався вимог законодавства, у того не виникне у подальшому жодних проблем.

закрити

Додати коментар:


Фотоновини

  Про що розповів протест. Фоторепортаж

SVOBODA.FM