
Головний міліціонер Чернігівської області доповів про охорону спокою виборців
14 січня у приміщенні ВЗГ УМВС в області відбувся брифінг з питань правоохоронного забезпечення виборів за участю начальника управління генерал-майора міліції Івана Катеринчука.
Начальник УМВС розповів, що відповідно до чинного законодавства міліція області має забезпечити належну охорону громадського порядку під час проведення передвиборчої кампанії та виборів Президента України. Розроблений відповідний план заходів.
Генерал Катеринчук зокрема сказав:
«Як відомо, на території Чернігівської області створено 6 виборчих округів, 1101 – виборча дільниця (1078 – звичайних та 23 спеціальні) із загальною кількістю виборців – 888 тисяч 300 громадян.
Згідно мого розпорядження з метою координації дій працівників міліції за кожним виборчим округом закріплений мій заступник, а за кожним районом - один з керівників галузевої служби.
Всього для охорони приміщень виборчих дільниць необхідно задіяти 2202 співробітники, з розрахунку по два працівники міліції на одну дільницю. Для цього окрім особового складу територіальних органів внутрішніх справ додатково залучається близько 800 працівників апарату Управління.
Перед виїздом проводяться ретельні інструктажі особового складу, на яких особлива увага звертається на зовнішній вигляд, наявність посвідчень, табельної зброї та теплого одягу, оскільки низька температура повітря на деяких виборчих дільницях робить умови несення служби досить складними.
В архіві відділу зв'язків з громадськістю УМВС є відеозйомока з попередніх виборів, коли на окремих дільницях були відсутні будь-які елементарні цивілізовані умови для повноцінного несення служби працівниками міліції – неопалювані приміщення, сирість, розбиті вікна, про відсутність гарячого харчування годі й говорити.
Після виборів ми обов'язково розповімо Вам додатково в яких районах і на яких дільницях гірше всього поставилися до створення умов для несення служби правоохоронцями.
У разі виникнення непередбачуваних обставин, наприклад захворювання працівника міліції на дільниці або ускладнення оперативної обстановки, створений резерв особового складу, який, в разі необхідності буде використано для вирішення можливих проблемних ситуацій.
Але до найбільш віддалених районів області оперативно направити його не вдасться, тому дано вказівку на місця, начальникам міськрайвідділів області створити свій власний резерв (один чи два працівники міліції).
Також хочу вам повідомити, що на даний час вже узгоджене з головами окружних виборчих комісій питання щодо завезення бюлетенів на виборчі дільниці області.
Починаючи з сьогоднішнього дня розпочинається доставка приданих сил УМВС області на місця несення служби. Попередньо проведені зустрічі з головами кожної виборчої комісії на території обслуговування, під час яких узгоджено питання часу отримання бюлетенів в територіальному виборчому окрузі.
Сьогодні (14 січня) з моменту завезення бюлетенів до територіальних виборчих округів міськрайвідділам області направлені придані сили з числа співробітників спецпідрозділу «Беркут», які забезпечуватимуть їх цілодобову охорону.
Працівники міліції, незалежно від виконання своїх завдань, мають право на голосування і повинні ним скористатися. Для цього вирішене питання з транспортом, необхідним для доставки особового складу приданих сил УМВС області до виборчих дільниць та у зворотному напрямку.
Після доставки на виборчу дільницю бюлетенів та іншої виборчої документації працівники міліції беруть її під цілодобову охорону. Бюлетені та виборча документація мають зберігатися в сейфах або металевих шафах, які до проведення виборів опечатуються стрічкою з підписом усіх присутніх членів комісії і скріплюється печаткою голови комісії.
Всі співробітники які заступають на охорону виборчих дільниць в обов'язковому порядку отримують табельну вогнепальну зброю та спецзасоби.
Розроблені схеми мобільного зв'язку з працівниками міліції, які несуть службу на виборчих дільницях (вказується номер та місце розташування виборчої дільниці, ПІБ старшого наряду, його мобільний телефон). З моменту взяття під охорону виборчих дільниць співробітники міліції кожні дві години повинні телефонувати до чергових частинах МРВ області де в журналі реєструється обстановка на дільниці.
Також для надання допомоги в охороні громадського порядку на виборчих дільницях залучаються члени громадських формувань та ДНД, які мають у власному користуванні травматичну зброю, а також мисливці.
Про всі факти порушень громадського порядку на виборчих дільницях якщо такі будуть, працівники міліції зобов'язані негайно повідомляти до управління громадської безпеки та оперативного штабу УМВС області, а вони вже відповідно мені особисто.
Також хочу зупинитись на тому, що передвиборча агітація закінчується о 24 годині останньої п'ятниці (15 січня 2010 року) перед днем виборів.
У разі виявлення на території обслуговування випадків порушень громадського порядку з закликами до насильницького повалення конституційного ладу, порушення територіальної цілісності держави, до національної, мовної, расової, релігійної нетерпимості або отримання інформації про це будуть вживатися відповідні заходи реагування, передбачених чинним законодавством.
У день виборів 17 січня 2010 року наряди міліції по забезпеченню охорони громадського порядку на виборчих дільницях до 7 години цього дня повинні провести ретельне обстеження території, прилеглої до виборчої дільниці, її приміщень на предмет виявлення сторонніх предметів, спільно з головою комісії повинні провести перевірку наявності майна та цілісності опечатаних приміщень та сейфів, де зберігається виборча документація.
Під час проведення виборів (з 7 до 20 години 17 січня 2010 року) наряд міліції забезпечує охорону громадського порядку та безпеку на території, прилеглій до будівлі виборчої дільниці, поза межами приміщення для голосування. В приміщення для голосування співробітник міліції може зайти лише після відповідного рішення дільничної виборчої комісії.
Охорона приміщень виборчих комісій, приміщень для голосування, а також виборчих бюлетенів та іншої виборчої документації здійснюється органами внутрішніх справ згідно частин 2 та 11, статті 73 «Закону України про вибори Президента України».
При виконанні службових обов'язків з охорони громадського порядку під час виборів працівники міліції повинні суворо дотримуватися вимог ч. 3 ст. 3 Закону України "Про міліцію" щодо незалежності від впливу будь-яких політичних партій, громадських об'єднань. Працівникам органів внутрішніх справ забороняється втручатися в процес проведення виборів, виконувати будь-які доручення членів виборчої комісії, не пов'язані із забезпеченням охорони громадського порядку, давати консультації та поширювати свої погляди щодо кандидатів, надавати будь-яку допомогу виборцям у заповненні бюлетенів, відволікатися та самовільно покидати місце несення служби на виборчій дільниці.
Транспортування документів, зазначених у частині 10 статті 79 цього Закону, здійснюється головою дільничної виборчої комісії або заступником голови та іншими двома членами цієї комісії, які повинні бути представниками різних кандидатів, у супроводі працівника органів внутрішніх справ. За письмовим рішенням дільничної виборчої комісії працівники органів внутрішніх справ супроводжують транспортування документів в одній автомашині. Інші члени дільничної виборчої комісії, кандидати, уповноважені особи, офіційні спостерігачі за їх бажанням можуть також супроводжувати транспортування таких документів. Супроводження таких документів іншими особами забороняється. Під час транспортування документів забороняється розпечатувати пакети з виборчими бюлетенями та іншою документацією (ч.1 ст. 81).
Організація проведення голосування та підтримання у приміщенні для голосування належного порядку, забезпечення таємності волевиявлення виборців під час голосування покладаються на дільничну виборчу комісію.
У разі вчинення правопорушень, за які законом встановлена відповідальність, голова або заступник голови дільничної виборчої комісії мають право запросити у приміщення для голосування працівника органів внутрішніх справ, який повинен вивести порушника із приміщення для голосування й ужити до нього передбачених законом заходів, після чого працівник органів внутрішніх справ залишає приміщення для голосування. Перебування працівників органів внутрішніх справ у приміщенні для голосування в інших випадках забороняється.
У разі вчинення на виборчій дільниці протиправних дій, у тому числі тих, що можливі не лише під час виборів (хуліганство, крадіжка тощо), працівники міліції повинні діяти у визначених законодавством межах і реагувати відповідно до вимог Кримінально-процесуального кодексу України, Кримінального кодексу України, Кодексу України про адміністративні правопорушення та іншими актами законодавства України.
Особливо хотів би звернути увагу на статті Кримінального Кодексу України - стаття 157 «Перешкоджання здійсненню виборчого права», яка передбачає до п'яти років позбавлення волі або стаття 158 «Неправомірне використання виборчих бюлетенів, підлог виборчих документів або неправильний підрахунок голосів чи неправильне оголошення результатів виборів» чи стаття 159 «Порушення таємниці голосування».
На завершення брифінгу Іван Катеринчук побажав усім прозорих та спокійних виборів, пообіцяв особисто або через відділ зв'язків з громадськістю повідомляти про те, як правоохоронці забезпечували охорону громадського порядку на дільницях та округах Чернігівщини під час виборів Президента, де і які були виявлені порушення.
Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
Переглядів : 11891 |
Посилання до теми:
29.10.2009 Юрій Луценко: Знімайте паркани з лісів самостійно!
17.12.2009 Міліція Чернігівщини стурбована пізніми строками утворення виборчих дільниць
11.11.2009 Чернігівській міліції виповнилося 90 років
27.10.2009 На прийомі у головного міліціонера Чернігівської області. Фото
4.07.2009 Іван Катеринчук: Сам не курю і вам не раджу
13.01.2010 Всім вийти з темряви – у Чернігові бюлетені рахують!
13.01.2010 Щоб не погоріти на виборах...
12.01.2010 П’яті «граблі»: Йдемо у наступ?
Додати коментар: