Останнє оновлення: 12:03 четвер, 13 березня
Прес-конференція
Ви знаходитесь: Політика / Регіон / Що роблять за кордоном представники чернігівської влади і від чого залежить добробут громадян?
Що роблять за кордоном представники чернігівської влади і від чого залежить добробут громадян?

Що роблять за кордоном представники чернігівської влади і від чого залежить добробут громадян?

22 квітня. Голова Чернігівської обласної ради Наталія Романова розказала про підсумки роботи делегації України в Конгресі місцевих і регіональних влад Ради Європи, членом якої вона є.

Як було зазначено під час конференції, Віце-президентом палати місцевих влад конгресу обрано українця, мера міста Славутич Володимира Удовиченка, який також взяв участь у прес-конференції.

Наталія Романова:

- Саме робота української деегації є практичним втіленням євроїнтеграції України.

Нашим досягненням є зокрема резолюції української делегації, що здобули підтримку. Це прийняття резолюції по Карпатах з проблеми збереження карпатського середовища.

Це активна позиція української делегації з підтримки європейського тижня місцевого самоврядування.

За словами Наталії Романової, у 2009 році Україна звітуватиме про виконання Хартії місцевого самоврядування та виконання інших програм місцевого самоврядування.

У Чернігові також очікується проведення конференції з транскордонного співробітництва, який відвідають лідери європейських регіонів, мери європейських міст.

Оскільки одним з учасників єврорегіону «Дніпро» є Білорусь, існує ідея щодо отримання нижньою палатою білоруського парламенту статусу спостерігача при Конгресі. Підримку цій ідеї надає українська делегація.

Володимир Удовиченко:

- Чернігівська область має шанс стати лідером за багатьма показниками в Україні. Потрібно створювати пріоритети для молоді і підростаючого покоління. Бажано, щоб молоді люди набували знань і досвіду за кордоном і застосовували їх в Україні.

На терені Європи зараз проживає 800 мільйонів європейців і ми  - серед них.

Країна, що приєдналася до Хартії, має виконувати основні 10 принципів. Це поки що планка, до якої прагне Україна. На сьогодні імідж України дуже високий, зокрема, завдяки роботі делегації і народній дипломатії.

Головна ідеєю яку підтримує Конгрес, на думку Володимира Удовиченка, є принцип децентралізації влади. Країни, що живуть за таким принципом, можуть забезпечити краще життя. Але формування громадянського суспільства залежить виключно від громадян.

- Чиновники, які багато розказують про децентралізацію, роблять навпаки, - зазначив Володимир Удовиченко.

Найболючіше питання на думку присутніх - проблема корупції, яка відкидає будь-яку країну далеко назад і понужує її рейтинг.

Коментарі (1)

Правий погляд | 2008-04-22 15:18

Впроваджувати в Україні місцеве(село, селище, місто) та регіональне(район, область) самоврядування потрібно обережно, бо українська політична нація ще остаточно не сформувана .
Для початку, треба хоча б створити стабільну вертикаль національної державної влади та органів держконтролю на всій території України, які б сяк-так хоча б тримали під "контролем" корупцію і хабарництво на місцеву та регіональному рівні.
 Сьогодні на місцевому і особливо регіональному рівні панує, як правило, колишня "колоніальна" вертикаль компартійна номенклатури з незначними вкрапленнями непрофесіоналів-"бройлерів" від місцевого або регіонального бізнесу.
Втілення в життя гасла про децентралізацію та встановлення одновладдя в регіонах це - найкоротший шлях до розчленування України сусідніми національними державами, на кшалт, Росії, Румунії, Угорщини, Польщі, Туреччини.
Сергій Соломаха.
закрити

Додати коментар:


Фотоновини

  Новий дім у Німеччині - що українці думають про своїх співвітчизників, які втекли

SVOBODA.FM