Протидія туберкульозу на Чернігівщині
відбулась під головуванням заступника голови, керівника апарату облдержадміністрації Володимира Приходька.
Про це Високому Валу повідомили в Управлінні у справах преси та інформації облдержадміністрації.
У нараді участь взяли начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Микола Дейкун, головний лікар обласного протитуберкульозного диспансеру Олег Дубров, заступник головного державного санітарного лікаря Чернігівської області Анатолій Валовенко.Як зазначив Володимир Приходько, метою проведення наради є виявлення тенденцій поширення туберкульозу в області. На сьогоднішній день найбільшу небезпеку викликає туберкульоз, який стійкий до хімічних препаратів. Біля 30% первинно виявленого туберкульозу вже є стійким до дії хімічних препаратів.
Туберкульозні хворі, які є в області повсякчас ухиляються від стаціонарного лікування, тому що більшість з них походить з найбільш соціально незахищеної частини населення, яка потребує проведення не лише медичних, а й соціальних заходів.
Володимир Приходько повідомив, що обласною радою за поданням облдержадміністрації прийнята і затверджена на обласній сесії Програма профілактики туберкульозу, проте тільки 11 районів спромоглися прийняти її на своїх сесіях. Володимир Валентинович дав доручення заступникам голів райдержадміністрацій з гуманітарних питань на найближчих сесіях рад винести ці програми на прийняття з закладеним відповідним фінансуванням на 2007-2011 роки та зауважив, що Програма профілактики туберкульозу має обов’язково знаходитися на контролі у голів райдержадміністрацій.
Заступник головного державного санітарного лікаря Чернігівської області Анатолій Валовенко поінформував, що одним із пріоритетів діяльності МОЗ на 2008 рік, є зменшення поширення захворюваності на ВІЛ/СНІД, туберкульоз, гепатит. ВООЗ встановлено цільовий показник стратегії боротьби з туберкульозом, який передбачає до 2015 року зниження на 50% розповсюдженості і смертності від туберкульозу у порівнянні з 1990 роком.
Фактори, що ускладнюють епідситуацію по туберкульозу, це поєднання туберкульозу з ВІЛ-інфекцією.
По рівню захворюваності в області лідирують Чернігівський, Носівський, Бобровицький, Куликівський, Новгород-Сіверський райони (109 - 133 випадки на 100 тис. населення), по Україні – 80. У 28 населених пунктах області захворюваність на туберкульоз знаходиться в межах 250 - 1650 випадків на 100 тис. населення.
На обліку в протитуберкульозних закладах області знаходиться 2126 хворих, відповідно показник поширеності - 185 випадків на 100 тис. населення, по Україні - 200. У 71 хворого при обстеженні виявлено ВІЛ-інфекцію. Померло від туберкульозу 257 хворих, серед них 30 осіб (12%) були ВІЛ-інфікованими.
Поглиблений аналіз стану флюорографічного обстеження показав, що десята частина населення області (10%) не обстежувалась на туберкульоз упродовж 3-20 років.
Незадовільний технічний стан флюорографів, відсутність належного обліку, недоліки в плануванні флюорообстежень, безвідповідальне відношення керівників місцевої влади до процесу організації і проведення обстежень обумовлюють зниження ефективності флюорографії при масових обстеженнях.
Начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Микола Дейкун зазначив, що флюорографія і бактеріоскопія мазків мокротиння – це одні з основних методів раннього виявлення туберкульозу і подолання в майбутньому його епідемії.
Кожна людина, яка звернулася у медичний заклад повинна пройти через флюорограф. Микола Дейкун підкреслив, що буде взято на щоденний моніторинг кількість первинно прийнятих у стаціонар і в поліклініки пацієнтів хворих на туберкульоз та кількість проведення флюорографічних досліджень. При наявності відповідного технічного оснащення і організації роботи не повинно виникати проблем з виявленням туберкульозу.
Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
Переглядів : 8213 |
Додати коментар: