ЄВРО-2012: Чернігів - у "третій зоні"
Повільно, але неухильно, день за днем наближається той час, коли Україна в парі з Польщею прийматиме футбольний чемпіонат Європи 2012 року.
З метою підготовки до континентального футбольного "форуму" Чернігівською облдержадміністрацією розроблений та опрацьований з галузевими міністерствами проект завдань і заходів з виконання регіональної програми підготовки та проведення чемпіонату.
16 квітня з цього приводу відбувся брифінг між чернігівськими журналістами і заступником голови обласної держадміністрації Володимиром Приходьком.Чернігівщина потрапила до регіонів так званої "третьої зони" - вона не прийматиме матчі і команди чемпіонату, а лише туристів.
Тому головне завдання, яке стоїть сьогодні і стоятиме упродовж наступних чотирьох років перед обласною владою - це підготовка туристичної сфери області.
Програма передбачає реконструкцію за євростандартами чотирьох автомобільних доріг: Київ - Чернігів - Нові Яриловичі, Чернігів - Мена - Сосниця - Смяч, Городня - Сеньківка та Прилуцької об’їзної. Робитися це має за державний кошт.
Також в перспективних планах - проведення реставраційних і ремонтних робіт будівель театрів, музеїв, національних заповідників і парків. Зокрема, Національного історико-культурного заповідника "Качанівка" та Державного історико-культурного заповідника "Гетьманська столиця" в Батурині.
22 квітня на Всеукраїнській нараді мають бути названі об’єкти, фінансування яких з держбюджету здійснюватиметься в першу чергу, без залучення інвесторів.
Звичайно, проводитиметься реконструкція стадіонів. У Чернігові цього потребує стадіон імені Ю.Гагаріна (є проблеми з роздягальнями, освітленням, облаштуванням східної ("високої") трибуни).
Передбачається реконструкція стадіонів у Бобровиці, Козельці, Острі, а також ремонт готелю бази олімпійської підготовки СДЮШОР з лижного спорту у Чернігові.
Володимир Приходько також відповів на запитання журналістів.
- Реконструкція стадіону імені Гагаріна має проводитись за кошти обласного бюджету. У той же час президент ФК "Десна-Партнер" Олексій Савченко обіцяє зробити це самотужки, якщо стадіон буде надано у власність клубу. Чи не простіше знайти консенсус, адже область зекономить гроші?
- Стадіон не повинен бути власністю футбольного клубу, він має належати жителям міста і області, тобто залишатись в комунальній власності.
- Чи передбачає програма підготовки до Євро-2012 створення нових робочих місць?
- Можна говорити лише про тимчасові робочі місця: будівельникам, шляховикам, фахівцям туристичної і обслуговуючої галузей.
- Щоб місто мало європейський вигляд, повинен бути порядок і лад насамперед в його історичній частині. На Валу цього нема, там багато сміття. Біля Катерининської церкви вже другий рік стоять намети прихильників УПЦ МП, якщо не вжити заходів, вони стоятимуть там і через чотири роки. Іноземні туристи цього не зрозуміють.
- На Валу порядок наводитиметься, звідти будуть прибрані всі заклади, що не мають відношення до історії і культури міста. Щодо Катерининської церкви, то скоро матимемо остаточне рішення суду, яке, сподіваюсь, припинить протистояння біля православної святині.
Робота по підготовці до Євро-2012 в нашій області почалась. Якою будуть її результати - побачимо згодом. А своєрідним прозвісником головного футбольного змагання чотириріччя стане у Чернігові відбірковий матч жіночого чемпіонату Європи між збірними України і Данії, що відбудеться на стадіоні ім. Ю. Гагаріна 22 червня нинішнього року.
Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
Переглядів : 8318 |
Коментарі (2)
Сергій | 2008-04-17 11:07
Гість | 2008-04-17 10:28
"16 квітня з цього приводу відбувся брифінг між чернігівськими журналістами і головою обласної держадміністрації Володимиром Приходьком."