Останнє оновлення: 10:26 вівторок, 26 листопада
Копалини / Дерибан
Ви знаходитесь: Політика / Регіон / Чернігівський пісок під пильним наглядом ОДА

Чернігівський пісок під пильним наглядом ОДА

У Чернігівській облдержадміністрації під головуванням заступника голови Білоус Н.А. відбулось засідання обласної комісії з питань упорядкування підприємницької діяльності, пов’язаної з геологічним вивченням надр та видобуванням корисних копалин.

Розглядалися питання використання мінерально-сировинної бази області у 2007 році.

Зокрема видобутку з метою подальшого продажу піску (на жаль не завжди законного), проблем тампонажу(безпечного закриття) непрацюючих скважин артезіанської води та буріння нових, дотримання норм діючого законодавства суб’єктами надрокористування в нафто та газовидобувній сферах, проблем землекористування та більш доцільного використання родючого шару грунту, який при багатьох розробках природних копалин на жаль не зберігається та здійснення контрольних функцій державними органами по всіх цих напрямках з метою створення більш сприятливих умов для залучення інвестицій та еколого безпечного ведіння підриемницької діяльності.

Як доповіла заступник начальника головного управління економіки облдержадміністрації Хомик О.Д. на території області розташовано 386 родовищ і 34 об’єкти обліку (з урахуванням комплексності всього 420) з 16 видів різноманітних корисних копалин, з яких до промислової розробки залучено менше половини. Мінерально-сировинна база майже на 60 % складається з корисних копалин паливно-енергетичного комплексу,

близько 32 % припадає на будівельну сировину(пісок, крейда, глина, суглинок ). У 2007 році надрокористувачами області розроблялось майже 50 родовищ.

Про результати проведених перевірок дотримання вимог природоохоронного законодавства при розробці надр доповідав начальник екологічної інспекції в області Логвин В.Д. Він зазначив що у 2007 році Державною екологічною інспекцією в області було здійснено 313 перевірок, за результатами яких було складено 143 протоколи та 143 особи було притягнуто до адміністративної відповідальності.

Підводячи підсумки, Білоус Н.В. наголосила на необхідності співпраці всіх контролюючих органів у сфері надрокористування, а також відзначила необхідність підготовки паспортів родовищ корисних копалин місцевого значення для потенційних інвесторів.
закрити

Додати коментар:


Фотоновини

  20 років тому у Чернігові застосували сльозогінний газ

SVOBODA.FM