Чернігівщина: Феномен народжуваності у Вихвостові
У селі Вихвостів Городнянського району Чернігівщини народжуваність дітей зараз вдвічі більша, ніж у радянські часи.
Чому?
І це при тому, що в чверті сіл Чернігівщини за останні вісім років не народилось жодної дитини.
— Щорічно у нашому селі народжується 14-15 діток, в цьому році вже народилось три немовляти, — говорить Микола Кондренко, директор вихвостівського СТОВ «Віра».
— Зараз у нас 80 дітей дошкільного віку і 128 — шкільного. На село у тисячу жителів. Це більше, ніж у чотирьох навколишніх селах разом взятих.
Мешканці Вихвостова, села, за подіями в якому була створена повість Михайла Коцюбинського «Фата моргана», мають по троє-четверо дітей. А в сім’ї Валентини Олійник їх аж десятеро.
Цей феномен народжуваності можна пояснити просто.
СТОВ «Віра» забезпечує усіх своїх працівників житлом. А за умови сплати 100 гривень на місяць через п’ять років житло стає їх власністю. У вигляді зарплат та премій працівникам «Віри» минулого року виплачено 3,5 мільйонів гривень.
Доярка Любов Ховренко, яка наприкінці цього року була нагороджена медаллю «За працю і звитягу», заробляє 2700 грн. на місяць. Ще 4 тисячі отримала як премію до Дня сільгосппрацівника. Двоє її дітей і п’ятеро онуків не проміняли рідний Вихвостів на місто.
Але в селі нема дитячого садка. І всі вісімдесят дітей знаходяться без догляду, поки їх батьки працюють.
Хтось змушений брати дитину з собою на роботу. Питання будівництва дитсадка вже давно стало нагальним. Приїздили депутати обласної і Верховної рад. Навіть уряд мав намір виділити 300 тисяч гривень — половину від необхідної для будівництва суми. Але пішов у відставку. Питання залишається відкритим. Вихвостовці не втрачають надію, що їм допоможе обласна влада.
— Якби у нашому селі був дитсадок, я б не сидів коло малої Дашки, а пішов би гуляти на вулицю, — каже Сашко Олійник і з заздрістю дивиться у вікно.
Ігор Кузьменко, с. Вихвостів
Фото автора
До теми:
Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
Переглядів : 15147 |
Коментарі (2)
аноним | 2008-01-25 11:21
аноним | 2008-01-25 10:11