Рейдерство по-Свердловськи або повернення кріпосного права
…Трудилися хлопці з повною віддачею,
бо знали – це для їхніх дітей і онуків, для всіх односельців.
Станіслав Реп’ях,
«За висотою висота», стр. 27
Переважній більшості жителів Чернігівської області і навіть за її межами відоме ім’я Олександра Григоровича Боровика.
Голова колишнього колгоспу «Авангард», Герой Соціалістичної праці, Герой України, земляк і друг екс-Президента Леоніда Кучми.
Разом з Леонідом Даниловичем вони в свій час першими в області за американські кошти виготовили для своїх земляків державні земельні акти.
Леонід Данилович відразу ж після виготовлення актів в урочистій обстановці вручив їх своїм землякам. За те вони вдячні й по сьогодні. А Олександр Григорович не став поспішати. Приховав свердловські до кращих часів.
Мабуть щось знав! Так вони пролежали у нього в сейфі аж до 2006 року.
Багато разів жителі села на своїх сходах і на зборах працівників господарства зверталися до Олександра Григоровича. Прохали віддати їм їхні законні акти. Він навіть часто «грозився», що справді віддасть. Але тримав їх у своєму сейфі, хоч не мав на це ніякого права.
Влітку 2006 року послав наш шановний, на той час уже Генеральний директор ТОВ ВНСЦ «Авангард», довірених гонців по селу із списками жителів. Збирати підписи на користь колективного акту. А хто не підпишеться, то хай забирає свою землю і робить з нею, що хоче.
Звичайно, люди підписувалися. Кому вони потрібні ті два гектари землі, якщо і кровних 0,30 га обробити важко. Не всім коня дають у господарстві. Не всім гною випишуть за гроші. Тільки тим, хто слухняний.
Після збору підписів цей документ було передано тодішньому голові Коропської РДА Анатолію Петровичу Усенку , який на той час уже був частим і бажаним гостем у господарстві пана Боровика.
І Анатолій Петрович одним розчерком пера за одну секунду визнав всі ці державні акти, які коштували значні кошти, НЕДІЙСНИМИ.
Я звернувся з офіційним листом до голови районної ради з проханням призупинити цей обман людей.
Питання було винесено на районну сесію, де Олександру Григоровичу вдалося переконати депутатів, що він робить велике благо для людей, але не всі це розуміють. З перевагою у чотири голоси питання було проголосоване на користь колективного акту.
На той час уже більше як сорок власників земельних актів у господарстві померли, так і не дочекавшись обіцяних документів.
Лише 23 власники актів відмовилися поставити свої підписи під вищеназваним документом. Вони звернулися до Чернігівського інституту землеустрою, щоб отримати документацію для виготовлення державних актів.
Уже більше як півроку інститут землеустрою годує людей обіцянками, а справа не рухається вперед. Складається враження, що хтось ними керує звідси, зі Свердловки.
Ще у 2003 році більше ста сімей заплатили кошти через сільську раду для інституту землеустрою на виготовлення документів для приватизації присадибних ділянок. Частині жителів села документація виготовлена, а решта так і чекають обіцяного уже п’ятий рік.
На прохання жителів села, як депутат районної ради, я звертався неодноразово до директора інституту землеустрою Миколи Івановича Сидоренка, до районного прокурора, але жодної відповіді на свої звернення я не отримав.
Перед самим Новим 2008 роком пан Боровик підніс новий подарунок своїм односельцям.
За його наполяганням і при відсутності сільського голови (він знаходився на лікуванні) сесія сільської ради приймає рішення передати у власність ТОВ ВНСЦ «Авангард», тобто пану Боровику, об’єкти соціальної сфери. У т.ч. житлові будинки, які були побудовані за державні кошти у 1970-80 роках.
Передати разом з людьми, які там проживають, навіть не запитавши про це у самих людей. А їх таких аж 23 сім’ї. І автор цієї публікації, який разом із дружиною (обоє вчителі за професією) приїхали у 1979 році в це мальовниче село і присвятили все своє вчительське життя навчанню і вихованню дітей.
Нам, молодим фахівцям-педагогам, як і іншим спеціалістам села і господарства, було виділено житло. Житло, збудоване за державні кошти і в якому ми проживаємо уже 22 роки.
Сьогодні у наше село повертається кріпосне право. Я змушений звертатися до правоохоронних органів за захистом.
У ч.8, чт. 31 Закону України «Про колективне сільськогосподарське підприємство», визначено, що об’єкти соціальної сфери, житлового фонду, незавершеного будівництва підлягають безоплатній передачі до комунальної власності. А Постановою Кабінету Міністрів України від 13 серпня 2003 року № 1253 затверджено Порядок безоплатної передачі у комунальну власність вищеназваних об’єктів.
Президент і новий уряд докладають сьогодні зусиль, щоб іти назустріч людям. А ми навпаки повертаємося до кріпосного права.
Хто зупинить це рейдерство в окремо взятому селі? Коли Ви, пане Боровик, почнете іти назустріч людям, а не своїм власним інтересам і інтересам кучки до Вас наближених, яким належить сьогодні все те, що нажите десятиліттями важкої праці місцевих жителів села.
А подивіться , де сьогодні діти і онуки тих, хто зробили Вас двічі Героєм. Чому вони майже всі змушені сьогодні поневірятися по заробітках у Києві? У той час як Ви шукаєте по всій окрузі працівників для тепличного господарства, м’ясо-молочного і хлібного комбінату, для національного заповідника. А тепер і тих, що залишилися у селі Ви хочете приватизувати разом з житлом, в якому вони проживають?!
Схаменіться, пане Боровик. Ви у свій час стільки хорошого зробили для рідного села і для його людей. Це не люди відвернулися від Вас, а Ви від людей. І якщо Ви і далі від нас відвертатиметеся, то від Вас відвернеться сам Господь Бог.
Василь Кирилюк, житель с.Свердловка,
начальник відділу освіти Коропської РДА,
депутат районної ради
Коментар редакції. Ситуація із землею і у самій Свердловці не така однозначна, як намагається показати автор статті. Через деякі недостовірні факти, викладені в попередніх статтях зі свердлівською тематикою, "Високий Вал" мав судові неприємності. Тож пропонуємо, на правах рівного доступу, висловитися з означеної теми тих, чиї інтереси ущемлені в цьому матеріалі.
Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
Переглядів : 6625 |
Коментарі (8)
Rter | 2008-12-06 17:05
Друзі, що писав про Десну Довженко! Проте, все далі ці чарівні місця стають достатком окремих, владних людей. Нікому не секрет про будиночок сільського голови, який місцеві величають "Кучминою Дачею". Раніше, перебуваючи на посаді Президента, екс-президент навідувався до цього будиночка по дорозі до рідного села. А тепер, атепер знищений сад на цій круч (щоб зайві очі менше вешталися і беачили зайве). Боже, як боліло б серце у тої людини яка доглядала і виростила ті дерева.
Кажіть про розбудову села, про школу про ОДИн, ОДИН!!!! магазин ( бо в селі монополія на торгівлю самі розумієте з чиєї сторони) про теплиці про побудовані будинки, але незабудьте згадати, що якщо ти не так глянеш або скажеш, те, що недовподобі голові Боровику - у тебе не буде не роботи, не нормального життя. Я не хочу згадувати скільки крові, поту і здоровя люблячий Боровик витягнув зі своїх односільчан. Нехай, Бог не сліпий і я думаю голова в цьму вже переконується.
вітер | 2008-02-19 18:45
Довели до того, що вже просто в село їхати не хочеться.
Приєднуюсь до Василя Денисовича: "Олександр Григорович, схаменіться!"
Бабай | 2008-02-13 18:55
Василь Кирилюк | 2008-01-28 22:59
Шановний, відразу видно, що Ви вхожий до героя моєї статті. І якщо Ви справді проїжджали вимираючими селами нашої України, то повинні були задуматися, чому вони всі вимирають, а кілька десятків сіл на Україні процвітають і багатіють. В свій час Олександр Григорович дійсно не жаліючи ні сил, ні здоров"я творив це красиве село, я свідок цього, бо сам проживаю в ньому уже 29 років. Повірте, це багато. 5 років я працював сільським головою в цьому селі, вчився в Олександра Григоровича відношенню до праці, 26 років навчав дітей місцевої школи іноземних мов, маючи три вищих університетських освіти, гарно навчав, маю багато послідовників, за мою роботу отримав звання старшого учителя, учителя - методиста, Відмінника освіти України, написав і видав в Німеччині чотири посібники з німецької мови, за якими навчаються діти по всій Україні. Так само чесно і добросовісно трудилася все життя в школі моя дружина. Так що дім, який нам виділили на селі, якому я віддав свої найкращі роки життя, я давно відпрацював перед державою і дітьми. А в статті я наголошую на тому, що шановний Олександр Григорович, ставши депутатом Верховної ради, а тоді двічі Героєм, зовсім забувся про тих, завдяки кому він ним став. Він відвернувся від своїх людей, став працювати на себе і на кучку наближених до нього, приватизувавши з ними все те, що нажите і напрацьоване разом з усіма жителями села в минулому. Я це бачу, бо я там живу. І мені боляче дивитися, коли селом ходять лише приїжджі люди, а свої сільські працюють скрізь, тільки не вдома. Будь -який прохожий через наше село захоплюється його красою, але не кожен проходий може зрозуміти, чому нині наше село вимирає і чому таке нелюдське ставлення з боку кучки місцевих феодалів до його корінних жителів, які поклали все своє життя і здоров"я , щоб в свій час роазом з Олександром Григоровичем зробити своє село красивим і заможним. В тому числі і ми - вчителі, які творили духовні блага для дітей жителів цього мальовничого села. Я пишу це для Вас, щоб Ви знали, що ми зробили для цього села не менше за будь- кого, ми віддали йому все сповна.
І ми там не "прохожі", там віками жив рід моєї дружини, який в свій час віддав "добровільно" в колгосп чи не найбільшу частку землі і майна, яка належить сьогодні шановному пану Боровику і який хоче, щоб вона належала тільки його дітям і онукам.
abc | 2008-01-23 04:53
Боровик такий же герой, як і розбійник з великої дороги. Обоє "перерозподіляють" чуже на своє. Тільки у Боровика обсяги більші. А механізми не сірі, ні, вони чорніші чорної землі. У їх основі лежить добре всім знайома корупція. З її допомогою результати праці тисяч українців владою переливалися у Свердловку.
Герой Кучмівського розливу. Україна загиналася а вони багатіли. Сподіваюся прийде час коли громадськість присвоїть Боровику почесне і заслужене звання "Паразит України".
Мічений | 2008-01-22 15:05
Тільки чомусь Україна під цієї системою розподілу державної власності не живе, а помирає впевненими темпами!!!
Може настав час саджати прихильників "сірих" засобів ведення бізнесу, поки нас ще 40 млн.?
Вячеслав | 2008-01-22 14:21
Прохожий | 2008-01-22 12:12