Племінний завод «Тростянець» подолав кризу
ВАТ «Племінний завод «Тростянець» 2006 рік закінчив з найгіршими показниками за останні роки.
Його збитки склали майже 1,8 млн. грн. Наяву була серйозна фінансова криза і невтішні перспективи. Державі належить 25% акцій заводу.
У квітні цього року за ініціативою Чернігівського регіонального відділення Фонду державного майна України збори акціонерів прийняли рішення про зміну керівництва і всього складу правління ВАТ.
Підприємство очолив власник контрольного пакета акцій – підприємець Андрій Іваненко, з яким регіональне відділення налагодило ефективну співпрацю.
Вже за кілька місяців ситуація у товаристві помітно покращилась.
Завдяки зусиллям і безпосередньо фінансовій допомозі інвестора-керівника навесні було закуплено необхідну кількість мінеральних добрив, пально-мастильних матеріалів, посівний матеріал, відремонтовано техніку, що дозволило якісно і вчасно провести весняно-польові роботи і отримати непогані результати.
Валовий збір зернових порівняно з 2006 роком виявився більшим у 4,4 рази, у 2-3 рази зросла їх врожайність.
Середні надої за результатами 10 місяців підвищились майже на 300 кг. Все молоко здають вищим ґатунком. На чверть збільшено стадо корів. Зроблена оцінка поголів’я.
Нове керівництво завершує ремонт доїльного залу. Відремонтована газова сушарка і зерноочисний комплекс. Придбано близько десяти одиниць сільгосптехніки.
За результатами трьох кварталів підприємство отримало близько 2 млн. грн. чистого доходу. Це у 1,6 р. більше, ніж у 2006 році.
Дякуючи тому, що керівник за рахунок власних коштів погасив основну суму взятого ще торік банківського кредиту з нарахованими на нього відсотками, чистий прибуток товариства склав за 9 місяців 1 тис. грн.
Таким чином, фінансова криза подолана в більш стислі терміни, ніж передбачалось.
Є підстави розраховувати на подальше покращення фінансово-господарської діяльності ВАТ. Якщо у минулу зиму худоба входила виснаженою і без запасу кормів, то цього року завчасно забезпечена достатня і якісна кормова база – у сумі близько 33 тис.ц.
Якщо минулої осені було засіяно лише 350 га озимої пшениці, то цієї осені – 430. Ще стільки ж відведено під інші озимі культури. Ще 2160 гектарів підготовлено до весняної сівби. Для цього створений достатній запас насіння різних культур, придбано необхідну кількість міндобрив і запчастин.
Працівники, які залишили господарство у пошуках кращої долі у сусідніх селах, почали повертатися на роботу до племзаводу. Зокрема, так необхідні підприємству механізатори. Зросла і заробітна плата працюючих – сьогодні вона складає у середньому 675 грн.
Досить промовистим є ще один факт. За вагомий внесок у наповнення місцевого бюджету товариство нещодавно отримало подяку ДПІ в Ічнянському районі.
Хочеться сподіватись, що надії на відродження підприємства, а з ним і унікального куточка Чернігівщини, втіляться у подальші добрі справи.
За повідомленням регіонального відділення
Фонду державного майна України по Чернігівській області
Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
Переглядів : 6506 |
Додати коментар: