Олійний магнат придбав бориспільських будівельників
Минулого тижня одна з найбільших будівельних компаній Борисполя - ВАТ «Бориспільська спеціалізована пересувна механізована колона-530» - повідомила про появу в ній нового акціонера.
Ним став олійний магнат Георгій Волощук, основним бізнесом якого вважають найбільше у Чернігівській області виробництво соняшникового масла - Ніжинський жиркомбінат.
Однак останнім часом ніжинці стали втрачати свої позиції на ринку, що, зважаючи на все, і змусило п-на Волощука зайнятися завжди рентабельним будівельним бізнесом.
Про те, що Георгій Волощук сконцентрував 68% акцій ВАТ «Бориспільська спеціалізована пересувна механізована колона-530», а його син Олег - 14,6% компанії, стало відомо минулого тижня, коли бориспільці оприлюднили підсумки збори акціонерів, що відбулися 28 серпня. У його ході Георгій Олександрович очолив наглядацьку раду підприємства, а Олег Георгійович разом із сестрою Тетяною увійшли до складу наглядацької ради, змістивши на цих постах Юрія Швеця, Віктора Фоміна й Віталія Купрія. Також нові акціонери призначили нового голову правління Сергія Голенкова, що обіймав цю посаду замість Володимира Марченка, що до останнього часу разом з Жанною Харченко, Володимиром Ременем, Наталією Антоновою і Ольгою Власюк у сукупності володіли 51% акцій мехколони.
Даний пакет разом із дрібними частками міноритаріїв і придбав Георгій Волощук, а його синові Олегу дісталися акції, що належали раніше київському ТОВ «Дукат».
Нові акціонери поки не оприлюднили плани щодо свого придбання. Але відомо, що раніше у великому будівельному бізнесі вони помічені не були. До останнього часу Георгій Волощук був основним власником найбільшого у Чернігівській області підприємства з виробництва соняшникового масла - ВАТ «Ніжинський жиркомбінат».
За підсумками 2005 р. ніжинці одержали дохід у розмірі 32 млн грн., переробивши, за даними консалтингового агентства ААА, 18,8 тис. т сировини. Однак торік справи у комбінату, що стабільно працював в останні роки, пішли на спад: він знизив свій дохід до 22 млн грн., а переробку - до 16 тис. т. При цьому експерти відзначають, що весь 2006 р. ринок активно ріс.
Однієї з можливих причин погіршення фінансових і виробничих показників могла стати конкуренція, яка підсилилася з боку національних виробників, конкурувати з якими незалежним регіональним компаніям, таким як ніжинський комбінат, стає все складніше.
У цьому сезоні підприємству Георгія Олександровича напевно додасть головного болю і неврожай, через що ціни на сировину зросли майже вдвічі. А це, у свою чергу, обіцяє падіння рентабельності. На цьому тлі привабливішою виглядає будівельна галузь, що приносить гарантовані доходи.
Зараз СПМК-530 займається землерийними роботами, будівництвом автодоріг, перевезеннями сипучих будматеріалів, а також загальним будівництвом, що принесло бориспільцям у минулому році дохід у розмірі 6,2 млн грн. Зважаючи на все, нові акціонери візьмуться за розширення масштабів діяльності придбаного активу в основному за рахунок загального будівництва на активно зростаючому ринку Борисполя, де більшу частину робіт поки виконують великі столичні будівельні компанії.
Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
Переглядів : 6339 |
Додати коментар: