Останнє оновлення: 09:03 п'ятниця, 23 травня
Історія краю в постатях
Ви знаходитесь: Політика / Регіон / "Довженко заслуговує на більше"

"Довженко заслуговує на більше"

в саду у ДовженкаСосницький літературно-меморіальний музей Олександра Довженка не має можливості розмістити експонати, придбані нещодавно московським племінником кіномитця Тарасом Дудком, повідомила директор музею Любов Наконечна.

З її розповіді, Тарас Дудко витратив 10 тисяч доларів на повернення речей, що належали його знаменитому родичеві. Серед них, зокрема, картина Вільямса з кабінету Довженка та кришталева режисерська паличка, подарована композитором Шостаковичем. Гроші пан Дудко заплатив синові Ірини Петрової - жінки, що свого часу працювала з Юлією Солнцевою (дружиною Довженка), а в останні роки життя доглядала її. Після смерті Солнцевої частина речей з квартири зникла.

Віднайдені експонати, каже Л. Наконечна, Тарас Дудко готовий передати Сосницькому музеєві, але за умови розширення експозиційних площ.

"Питання про розбудову музею порушувалось ще на 100-річчя від дня народження нашого видатного земляка. Був навіть зроблений відповідний проект. З тих пір минуло 13 років, але нічого не змінилось. І племінник Олександра Петровича, і кінознавці, що приїздять сюди, вважають, що Довженко, як постать, по якій світ впізнає Україну, заслуговує на більше, а саме - на створення в Сосниці Центру української кінематографічної культури", - говорить Любов Наконечна.

За її словами, на території музею потрібно збудувати виставковий павільйон, в якому, окрім експозиції та етнографічної кімнати, можна було б оформити кабінет митця (все необхідне для цього в музеї є). Приміщення, де зараз розміщена експозиція, відвели б під фондосховище - воно теж сьогодні потребує розширення. На часі й будівництво кінозалу на 150 місць. Коштів, яких виділяє обласний бюджет на утримання музею, для здійснення таких задумів не вистачає. Тому нові експонати лежать у Москві.

"Не хотілося б їх втратити", - підсумовує Л. Наконечна.

закрити

Додати коментар:


Фотоновини

  Чому Панявежис милував око

SVOBODA.FM