Від реалізації конфіскованого у 2006 році майна до казни потрапили «сльози»
Операції з конфіскованим майном у Чернігівській області на всіх етапах проводяться недостатньо ефективно, що впливає на наповнюваність державного бюджету.
Такого висновку дійшли спеціалісти КРУ, зробивши аудиторське дослідження на прикладі Чернігівської митниці та Державної виконавчої служби в Новозаводському районі обласного центру.
Торік Чернігівська митниця вилучила майна з урахуванням залишків на початок року на 14 мільйонів. Виконавча служба отримала конфіскованого майна на загальну суму 4 мільйони. Реалізовано товарів на 173 тисячі. А до бюджету від цього надійшли самі „сльози” — лише 77 тисяч гривень.
Як дослідили аудитори, найбільша питома вага щодо прийнятих рішень суду з повернення власникам припадає на автотранспорті засоби. Так, за порушення митних правил у 2006 році митниця затримала автомашин на суму 5 млн 822 тис. грн., а за рішеннями суду власникам повернули авто на 5 млн 171 тис. грн.
Майже стовідсотково повертається за рішенням суду вилучена за порушення митних правил валюта.
Разом з тим на складах накопичуються залишки конфіскату, який знятий з реалізації, хоча не проходив жодної уцінки (як, приміром, автобус «Рено» вартістю 69 тис. грн. та обладнання для діагностики вузлів автомобіля з аксесуарами вартістю 30,5 тис. грн.), чи який напевно не може бути проданим (на аукціон виставляли розпаровані кросівки по 1 шт.).
Таким чином, станом 01.01.2007 на складах ДВС у Новозаводському районі м.Чернігова накопичилось майна, знятого з реалізації, на 2 млн 496 тис.грн., що на 270 тисяч більше ніж станом на 01.01.2006.
Не сприяє наповненню державного бюджету, за висновками аудиторів, і знищення конфіскованого майна.
Наприклад, торік без погодження з санітарно-епідеміологічною та ветеринарною службами знищено за нульовою вартістю товари (алкогольні напої, тютюнові вироби, парфумерні та косметичні, дитячі іграшки, мед, цукор, сирки, лікарські засоби, медичні вироби, ікра, вівсяні пластівці, коржі для тортів, рулети бісквітні, шпроти, горіхи, цукерки тощо), первісна вартість яких, за даними митниці, становила близько 145 тисяч гривень.
За результатами аудиту спеціалісти КРУ розробили та надали ряд пропозицій Державній виконавчій службі у Чернігівській області, Чернігівській митниці та поінформували Чернігівську обласну адміністрацію.
Наразі митниця врахувала пропозиції аудиторів стовідсотково, а ДВС працює над їхнім впровадженням.
Начальник відділу аудиту бюджетних програм
КРУ в Чернігівській області
Тетяна ГРЕЧКО
Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
Переглядів : 4499 |
Коментарі (1)
Чернігівець | 2007-06-21 19:47
Все ясно - хабаря і відпустять чи віддадуть рішенням суду , а в дядька пасічника храбрі митники забрали битон меду що віз до Белорусії , то тепер зрозуміло що списали і зїли , А ПРОКУРОР НЕ БАЧЕ ??? ЧИ МОЖЕ РАЗОМ З СУДДЯМИ ЇМ РОТИ МЕДОМ НАМАЗАЛИ ...