Як податкова міліція бореться з «тіньовою» економікою
Про це під час брифінгу розповів журналістам перший заступник голови-начальник управління податкової міліції ДПА в області Ігор Москаленко.
За січень внесок управління податкової міліції в наповнення держбюджету становить 1 млн. 740 тис. грн. З початку року співробітники податкової міліції виявили 30 злочинів у сфері оподаткування, з них 15 – тяжких.
Перший заступник голови-начальник управління податкової міліції ДПА в області Ігор Москаленко наголосив, що робота податкової міліції зорієнтована на викриття резонансних справ, де йдеться про мільйонні суми. Якщо минулого року у січні не було жодної такої кримінальної справи, то у цьому - їх вже 2. Одна з них передана до суду. Ігор Москаленко наводив приклади викритих резонансних зловживань – „конвертаційний” центр, підпільні цехи, зокрема, де вироблявся алкогольний сурогат, легалізація коштів, здобутих злочинним шляхом, спроби незаконного відшкодування ПДВ, зловживання посадовців. За кожним з таких фактів або порушені кримінальні справи, або проводяться розслідування.
Співробітники податкової міліції у січні попередили 13 спроб незаконного відшкодування ПДВ на суму 1 млн. 250 тис. грн. Припинили діяльність 2 конвертаційних центрів та 10 фіктивних фірм. Викрили 8 підпільних цехів.
У рамках операції „Контрабанда – стоп!” спільно з іншими контролюючими службами проведено 5 спільних рейдів, з незаконного обігу вилучено товарів на 4,7 млн. грн, у тому числі незаконно ввезених на митну територію України – на 297 тис. грн.
І хоча було наведено чимало конкретних цифр, у журналістів поміж інших запитань було й таке – яка різниця між коштами, які спрямовуються до бюджету, і сумою, що витрачається на утримання податкової міліції. Ігор Москаленко запропонував це підрахувати разом. З’ясувалося, що ефективність роботи податкової міліції дуже висока.
Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
Переглядів : 5732 |
Додати коментар: