Україні загрожує ще одна Новобогданівка
Поблизу селища Ічня на Чернігівщині розташовані склади легкозаймистого пороху. 360 тонн речовини можуть спалахнути будь-якої миті через спеку або блискавку, а поруч територія, де лежить стратегічний запас - сотні тонн бомб та снарядів.
Через надсекретність об‘єкта до військової частини журналістів не допускають. Втім, для кореспондентів програми «Факти» (ICTV) зробили виняток.
За цим парканом військові ховають 360 тонн легкозаймистого пороху. Він лежить на складі у паперових мішках, а поруч, просто неба, зберігається стратегічний запас Міністерства оборони. Арсенал поблизу селища Ічня – це 400 гектарів технічної території, заповненої бомбами, снарядами та кулями.Павло Курило, військовий прокурор Чернігівського гарнізону:
"Як встановила наша перевірка, ці порохи є хімічно нестійкими. У разі перепаду температур або інших зовнішніх факторів може статись вибух. Враховуючи те, що вони зберігаються на території частини, де зберігаються інші боєприпаси, внаслідок цього можуть статися катастрофічні наслідки".
У разі вибуху бомби та снаряди розлетяться на 20 кілометрів. У зону ураження потраплять 19 містечок та сіл. Це вдесятеро більше, ніж у Новобогданівці, кажуть фахівці МНС.
Павло Моцар, начальник управління Міністерства з надзвичайних ситуацій у Чернігівській області:
"Якщо проаналізувати надзвичайні ситуації на арсеналах, на складах зберігання, то скрізь спрацьовував людський фактор. То хтось палив в недозволеному місці, то проводив зварювальні роботи – інших причин там немає".
Господаря пороху немає. Спільне українсько-американське підприємство 7 років поспіль знешкоджувало тут застарілі боєприпаси. З дозволу Міноборони підприємці зрізали зі снарядів латунну оболонку й здавали її на брухт. Доля пороху в контракті не визначалася, тож його кидали на складі. Згодом підприємство збанкрутіло. Начальник частини запевняє, що не боїться сидіти на «пороховій діжці». Хоча в останні роки проти його підлеглих порушено 8 кримінальних справ – за хуліганство та необережне поводження зі зброєю.
Олександр Бойко, командир військової частини А-1479 Міністерства оборони України:
"Ці боєприпаси, цей порох, він знаходиться у військовій частині. І він не є просто порохом, за яким не наглядають люди. Щодня посадова особа, завідувач сховищем оглядає це сховище, тож ніякої небезпеки порох не представляє".
Військові вирішили спалити запаси пороху біля села Сезькі – за 900 метрів від людських помешкань, на березі ставка. Місцева санстанція дозволила, але люди категорично проти. Щоб заспокоїти місцевих мешканців, Міноборони звернулося по дозвіл до Інституту гігієни Академії наук і обіцяє провести в село газ. А поки ж доля «порохової діжки» лишається невизначеною.
Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
Переглядів : 6374 |
Додати коментар: