Крутять коштами як циган сонцем
Чернiгiвщина за кiлькiстю довгобудiв може претендувати на роль лiдера. Нинi в областi налiчується 1600 горезвiсних об’єктiв.
БІЛЬШЕ третини з них — житловi будинки, заселення в якi люди чекають не одне десятилiття. І вже зрозумiло: не всi дочекаються новосiлля. Серед занедбаних об’єктiв також школи, лiкарнi, магазини та iншi об’єкти соцiальної сфери, так необхiднi у селах i мiстах. Загальна тенденцiя негативно позначилася й на обсягах будiвництва — минулого року вони на Придесеннi зменшилися на 10% порiвняно з попереднiм роком.
Головною причиною невчасної здачi споруджуваних об’єктiв в експлуатацiю є вiдсутнiсть достатнього фiнансування, що найчастiше призводить до зриву ритмiчної роботи на будiвельних майданчиках. Та й навiть за наявностi коштiв у мiсцевої влади мiнiмальнi можливостi впливати на пiдрядникiв. Адже левову частку тендерiв (на суму 1,2 млн. грн.) виграли у мiсцевих будiвельникiв конкуренти з iнших областей. А найпарадоксальнiшим є те, що й видiлена з рiзних бюджетiв сума минулого року не була повнiстю задiяна.
Сьогоднi довгобудiв у краї було б значно менше, якби видiленi кошти використовувалися дбайливiше та рацiональнiше, зробили висновок спiвробiтники обласного КРУ пiсля перевiрки.
Скажiмо, у 2004 роцi в областi налiчувалося тiльки недобудованих газогонiв 125. Приблизно 20% iз них мали досить високий ступiнь готовностi — вiд 70 до 99%. Щоб здати їх в експлуатацiю, достатньо було менше мiльйона гривень. Уряд же того року цiльовим призначенням на газифiкацiю сiл у Чернiгiвськiй областi видiлив майже 5,7 млн. грн. Але в тому перелiку опинилося лише п’ять населених пунктiв iз недобудованими газогонами. Логiку колишнього обласного керiвництва в такому розподiлi коштiв, яких у державнiй казнi постiйно бракує, важко зрозумiти. Не здавши в експлуатацiю один об’єкт, за командою розпочинали будiвництво iншого — в результатi довгобуди з’являлись як гриби пiсля дощу.
Так, селу Довжик для пiдвiдного газопроводу видiлили 100 тис. грн. А в Чернiгiвському районi на той час уже було два недобудованi газогони у селах — Халявинi та Пакулi. У результатi утворилося три незавершенi об’єкти. А чому б видiлену суму не спрямувати на закiнчення будiвництва у двох останнiх селах? Про це мала б потурбуватися мiсцева влада, куди i як з найбiльшою ефективнiстю витратити бюджетнi кошти. Не потурбувалася... Тепер уже нiхто й не дiзнається чому, бо справа минула, а влада нова.
Нерiдко видiленi кошти розпорядники перераховують виконавцям упродовж кiлькох мiсяцiв, а то й бiльше. Варвинська селищна рада майже пiвроку не могла спромогтися перерахувати кошти мiсцевому УЖКГ на реконструкцiю каналiзацiйних споруд. З лiта до початку зими йшли кошти з Макошинської селищної ради на ремонт очисних споруд.
Нова влада хоче оголосити довгобудам вiйну, сподiваючись її виграти. Першочергово ставить завдання завершити будiвництво соцiально значущих об’єктiв — першої черги Комарiвської дiльничної лiкарнi та третьої — Талалаївської районної лiкарнi, шкiл у селах — Озеряни та Українське. Цього року до 35 населених пунктiв пiдведуть газ, якщо, звичайно, кошти по дорозi до них не розпорошаться по нових об’єктах.
Чернiгiвська область
| Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
| Переглядів : 6673 |
































Додати коментар: