Останнє оновлення: 14:29 четвер, 23 травня
медицина / Імідж*
Ви знаходитесь: Політика / Медицина / Різновиди пахової грижі (кили)

Різновиди пахової грижі (кили)

Коли формується пахова грижа, частини внутрішніх органів виходять зі своїх природних позицій у черевній порожнині та потрапляють до пахвинного каналу. Петлі кишківника, фрагменти сальників можуть локалізуватись у області сім’яного канатика у чоловіків або круглої зв’язки матки у жінок.

В залежності від місця розташування пахової кили, виокремлюють наступні різновиди патології:

  1. коса грижа – випинання органів відбувається через внутрішнє пахове кільце, мішок грижі пролягає вздовж пахвинного каналу;
  2. пряма грижа – вихід мішка через передню стінку черева в обхід сім’яного канатика або круглої зв’язки матки;
  3. комбінована аномалія – утворення декількох грижових мішків.

Головною причиною розвитку пахової грижі стає ослаблення м’язів та зв'язок черевної стінки. Вони стають менш пружними через надмірне напруження, часті порушення травлення, надмірну вагу, старіння організму, ведення малорухливого способу життя. Будь-які прояви хвороби потребують своєчасного реагування для уникнення серйозних ускладнень.

Симптоми пахової грижі

Можна виокремити наступні клінічні прояви пахової грижі:

  • поява припухлості в області паху, котра стає особливо помітною у стоячому положенні людини;
  • почуття важкості та розпирання в області живота;
  • больові відчуття, які посилюються після фізичної активності або вживання їжі;
  • часте та нерівномірне випорожнення сечового міхура.

Симптоми патології схильні до поступового прогресування. Грижа не зникне сама по собі, а вживання медикаментозних засобів не забезпечить потрібний результат. Тому необхідно якомога швидше звернутись до лікаря для обстеження та призначення хірургічного втручання.

Усунення пахової грижі

Ефективною стратегією лікування пахової грижі можна назвати виключно оперативне втручання, яке проводиться лапароскопічним методом. В процесі ціллю хірурга є не просто повернення вмісту грижового мішка до природних позицій, але й зміцнення черевної стінки для попередження повторного розвитку хвороби.

Для цього після видалення пахової грижі проводять герніопластику – зміцнення м’язів та зв'язок за допомогою спеціального полімерного імпланту. Він вводиться через невеликі проколи на черевній стінці, надійно утримує внутрішні органи. Виготовлення з біосумісних матеріалів сприяє швидкому адаптуванню організму.

Завдяки лапароскопічному доступу при хірургічному втручанні тканини мінімально пошкоджуються. Це дозволяє уникнути великої втрати крові та пришвидшити реабілітацію. Після операції на тілі не залишається неестетичних шрамів або рубців, а пацієнт може у короткі терміни повернутись до повноцінного життя без ризику рецидивів.

Джерело: сайт bilyak.com.ua.


Фотоновини

  Таємна зброя комунальників

SVOBODA.FM