Останнє оновлення: 14:29 четвер, 23 травня
Духовність
Ви знаходитесь: Політика / Чернігів / У чернігівському "ровеснику" Софії Київської на Різдво вперше служили українською мовою
У чернігівському ровеснику Софії Київської на Різдво вперше служили українською мовою

У чернігівському "ровеснику" Софії Київської на Різдво вперше служили українською мовою

"Різдво Христове 2023. Спасівський тисячолітній храм у Чернигові нарешті почув богослужбову українську мову. Першу літургію у храмі Мстислава Великого, звільненого від московської окупації, очолив єпископ Антоній (Фірлей) - архієрей Помісної Церкви. Йому співслужать три капелани ЗСУ - отець Сергій Чечин, отець Антоній Панасенко, отець Євген Орда", – написав у Facebook журналіст та історик Ростислав Мартинюк.

"На службі присутній директор Заповідника "Чернігів Стародавній" Андрій Лісовий, який подав зустрічні позови проти нахабнючих московських варварів - вони тут порядкували 30 років, закіптюживши унікальний іконостас і самі склепіння храму, але, озлоблені, прагнуть реваншу.

Пішли звідси варвари, виломивши з кіотів ікони й свої ідолопоклонницькі мальовидла "царствєнной сємьї" Ніколя Романова.

Але сьогодні тут зачитують Різдвяне послання вірним чадам ПЦУ від Предстоятеля, невдовзі зазвучать колядки, а згодом сюди повернуться і мощі св. Феодосія Чернигівського - друга гетьмана Івана Мазепи.

Перший, кого зустрів цього дня у Спасівському храмі, був Василь Чепурний. Людина-очевидець візиту Патріярха Мстислава (Скрипника) 1990 року і також очевидець наступного захоплення цього "об'єкту ЮНЕСКО" бандами Московського патріярхату на чолі з агентом ГРУ Григорієм Припутніковим (зараз очолює "подвор'є" МП в резиденції владіміра путіна у Тверській області Московії).

Василь Чепурний і Ростислав Мартинюк

33 роки по тому пан Василь прийшов до Спасівської церкви як звичайний вірний ПЦУ - на літургію, яку очолив 16-ий єпископ на Чернигівській автокефальній катедрі владика Антоній (Фірлей). Прийшов із сином Арсеном, без перестанку вітаючись із все новими і новими гостями храму, де зараз доволі зимно, але як завжди піднесено.

Єпископ Чернігівський і Ніжинський ПЦУ Антоній (Фірлей)

У храмі й біля нього помітна присутність ветеранів війни, більшість брала участь у боях за Чернигів у березні 2022. 

У місті ще доволі гнізд Московського патріярхату, сидять церковні московити і в древньому Єлецькому монастирі біля Чорної Могили.

Проте очевидно, що голка їхньої гордині зламалася саме сьогодні, коли до найдавнішого храму домонгольської України повернулися нащадки Володимирового хрещення, а не безрідних московських тваней. І далі все піде як належить...

Що ж, сторінки духовної деокупації Чернигова пишуться просто зараз. І сподіваюсь пан Василь Чепурний візьметься за друге видання Історії відродження Чернигівської єпархії Помісної Церкви, автором якої він був зовсім недавно, а книжечка  ця вже єсть правдивою рідкістю.

Христос Народився! 

Славімо Його коло невидимих гробівців Чернигівських монархів", – написав Ростислав Мартинюк.

Сюжет про перше богослужіння ПЦУ у Спасо-Преображенському соборі підготував 5 канал.

закрити

Додати коментар:


Фотоновини

  Таємна зброя комунальників

SVOBODA.FM