Останнє оновлення: 14:29 четвер, 23 травня
Політика
Ви знаходитесь: Політика / Чернігів / Про інформаційні війни та тисячоліття Чернігівського князівства: відбулися XII Розумовські зустрічі
Про інформаційні війни та тисячоліття Чернігівського князівства: відбулися XII Розумовські зустрічі

Про інформаційні війни та тисячоліття Чернігівського князівства: відбулися XII Розумовські зустрічі

Уже 12-й рік у Чернігові наприкінці року традиційно відбуваються «Розумовські зустрічі» з різних актуальних питань. Цьогоріч вони були дводенними.

Про особливості нинішніх зустрічей – у розмові з Володимиром Бойком, директором Чернігівського регіонального центру підвищення кваліфікації.

- Пане Володимире, чому зустрічі називаються Розумовськими?

- Розумовські – це бренд. Ми 12 років тому вирішили, що будемо проводити щорічну конференцію напередодні Дня місцевого самоврядування. Бо рік завершується і вже можна аналізувати, що відбулося, які є нагальні проблеми, що важливо обговорити.

Але конференція конференцією, та має щось бути пов’язане з Чернігівщиною, бажано щось відоме, причому всесвітньовідоме. І ми зупинилися на прізвищі Розумовських, мається на увазі останній гетьман Кирило. І взагалі, це відомий рід. На наших зустрічах намагаємося відійти від надто вузьких поглядів. Поєднати те, що бачимо, з тими тенденціями, які є навколо нас, аби краще їх розуміти. А Розумовський – це бренд, пов’язаний із Чернігово-Сіверщиною, який ми вирішили використовувати для просування нашої ідеї.

- Який цьогорічний задум?

- Задум був такий, аби поєднати тих, хто генерує ідеї, і тих, хто їх реалізовує, на одній платформі. Тому учасники – представники органів влади, місцевого самоврядування, університетського середовища, експерти та громадські діячі.

Отже, це платформа, де можна зустрітися, обговорити проблеми. Наприклад, інформаційні війни. Вочевидь, що це питання по-різному бачать журналісти, звичайні мешканці і, наприклад, посадові особи місцевого самоврядування. Тобто проблема спільна, а погляди на неї – різні, але все одно маємо шукати якісь відповіді на цей виклик.

- Які основні дискусії цього року?

- Їх п’ять. Вони присвячені тисячоліттю Великого князівства Чернігівського. Цю дату відзначатимуть наступного року. Тож це такий перший захід із нагоди такої поважної дати. Ми порушували й історичну тематику, також, звісно, йшлося про сучасну російсько-українську війну.

Друга дискусія стосувалася відновлення та розвитку територіальних громад – проєктна діяльність, залучення зовнішніх коштів, управління ними, раціональне використання, планування.

Третя дискусія присвячувалася змінам в інституції української держави, тобто тому, що має змінитися, бо так, як є, залишатися не може.

Четверта дискусія – це інформаційні війни.

І п’ята – це виклик, який стоїть перед нами. Це вступ до ЄС і НАТО. Це велике завдання, яке має виконати Україна. Що маємо зробити, як, коли, які проблеми та як ми їх долатимемо.

закрити

Додати коментар:


Фотоновини

  Таємна зброя комунальників

SVOBODA.FM