Останнє оновлення: 20:48 п'ятниця, 21 червня
Війна
Ви знаходитесь: Політика / Чернігів / Коли і як планують відбудовувати лижну базу у Чернігові, яку зруйнували росіяни
Коли і як планують відбудовувати лижну базу у Чернігові, яку зруйнували росіяни

Коли і як планують відбудовувати лижну базу у Чернігові, яку зруйнували росіяни

Лижну базу у Чернігові можуть почати відбудовувати вже у 2023 році. Наразі тривають роботи зі створення єдиного цілісного майнового комплексу. Про це Суспільному розповіла заступниця голови обласної ради Ніна Лемеш. У березні 2022 року росіяни авіаударами й артобстрілами знищували лижну базу. Військові ЗСУ її обороняли, а згодом врешті вибили росіян звідти. Коли і як планують відбудувати спортивний комплекс — далі.

"Можливо, вже у цьому, 2023 році розпочнуться будівельні та відновлювальні роботи. Дуже багато організаційної роботи, багато юридичних питань, і перші, над чим ми зараз працюємо і створюємо, — єдиний цілісний майновий комплекс, який має налічувати усі зруйновані стіни лижної бази: лижеролерну трасу, стрільбище, земельну площу, яка знаходиться всередині лижеролерної траси, тому що біатлонний і спортивний комплекс — це не лише одна будівля, а це велика територія", — розповіла Лемеш.

Лижна база у Чернігові, яку зруйнували росіяни. ФОТО: Суспільне Чернігів

Біатлоніст Роман Воскобойник зараз тренується на трасі лижоролерів. Траса, єдине, що вціліло після спроб росіян захопити лижну базу. Приміщення лижної бази розбомблене, а ліс посічений обстрілами. Хлопець займається біатлоном два роки.

"Рік тренуватися на базі, а потім ось таке. Не дуже приємно це бачити. Змагання постійно тут проводилися, постійно були чемпіони, грали у футбол, коли не було снігу, тут були змагання у нас", – розповів спортсмен.

Роман Воскобойник. ФОТО: Суспільне Чернігів

До російського вторгнення тут тренувалися біатлоністи й лижники, проводили чемпіонати України та гонки Чемпіонів.

"Об’єкт важливий був. Це фактично північні ворота до Чернігова, і тут наші танкісти, і стрільці показали свою спроможність виконувати ті завдання, які ставить їм Батьківщина. Десь з години 10-ї починався артобстріл, поки тривав артобстріл, то вже були спроби висадити людей з техніки. Працювали наші спостерігачі, працювали усі інші спеціалісти й все закінчувалося однаково — росіяни відходили. Вони бачили, що люди чинять опір і чинять його запекло і професійно", – розповів військовослужбовець ЗСУ Дмитро Мамчур.

Чи підлягає відбудові приміщення, де раніше жили спортсмени, стане відомо після проведення експертизи.

"Це буде повний демонтаж і нове будівництво, і самої будівлі лижної бази, і спортивних об’єктів, таких як: спортивна зала, лижоролерна траса, стрільбище, резервуари для штучного снігу. Це буде вздовж лижної зимової траси й буде осніження штучним снігом. Це буде освітлення, буде стадіон, де можна буде пограти в ігрові види спорту. Це буде такий великий комплекс", – розповіла Ніна Лемеш.

Так зараз виглядає лижна база у Чернігові. ФОТО: Суспільне Чернігів

Якщо отримають погодження від уряду, підтримку фондів, які фінансуватимуть відбудову бази, то завершити будівництво можуть за два-три роки, сказала заступниця голови обласної ради.

Вшанування пам’яті військовослужбовцям, які загинули, захищаючи Чернігів. ФОТО: Суспільне Чернігів

Сьогодні, 21 березня, на лижній базі вшанували пам’ять військовослужбовців, які загинули, захищаючи Чернігів.

закрити

Додати коментар:


Фотоновини

  Українки в Квебеку і… компостування зі школи

SVOBODA.FM