Останнє оновлення: 14:09 п'ятниця, 9 травня
Комунальні підприємства
Ви знаходитесь: Політика / Чернігів / Якість послуг ЖКГ рівно така, скільки за них готові платити
Якість послуг ЖКГ рівно така, скільки за них готові платити

Якість послуг ЖКГ рівно така, скільки за них готові платити

З’явилося два нових закони, що регулюють надання послуг у сфері ЖКГ. Саме ці акти й стали базою для зміни умов господарювання комунальників. Цими ж документами регламентовані нові пункти у платіжках чернігівців.

 Так, вперше введена послуга з управління багатоквартирним будинком. Право надавати її має та організація, в якої є не тільки досвід управління, а й сертифікований менеджер з управління багатоквартирними будинками у штаті.  До речі, у комунальних ЖЕКах Чернігова такі менеджери вже є.

Житловий сектор у Чернігові вже майже весь приватизований, тому в мешканців є право стовідсотково керувати своїм житлом або наймати керуючу компанію, а також задавати тон у виконанні нею всіх робіт.  На сьогодні всі спірні питання повинні вирішуватися більшістю співвласників – на загальних зборах, рішення яких оформлюються актами й протоколами. І керуюча компанія повинна прислухатися до думки співвласників.

Про це, зокрема, йшла мова в програмі «Серед тижня» телеканалу «Новий Чернігів», гостем якої був начальник КП «Деснянське» Чернігівської міської ради Віктор Пригара.

Житлові організації працюють у межах законодавства та на підставі договорів, які укладаються окремо по кожному будинку.  У Чернігові п’ятьма найбільшими керуючими компаніями – комунальними підприємствами та ТОВ «Майас Сілтумс» - укладено понад 1,5 тисячі таких договорів, розповів він. 

Зараз, відповідно до законодавства, копії цих договорів надаються у кожну квартиру. Додатком до них є кошторис, який містить перелік усіх 14 обов’зкових послуг з утримання і обслуговування будинку, що їх надають житлові організації. Цей перелік затверджений постановою Кабінету міністрів України.

У цьому додатку є й ціна кожної послуги в розрахунку на квадратний метр житла. Тобто люди будуть точно знати, за що і скільки вони платять. Якщо хтось ще не отримав такої копії і не хоче чекати – він може звернутися до своєї житлової дільниці і там її нададуть.

Разом з тим, для того щоб керуюча компанія надавала якісні послуги в повному обсязі, співвласники мають вчасно і в повному обсязі сплачувати за них. Якщо співвласники зібрали, приміром, тисячу гривень – то й послуг вони отримають на цю тисячу, а не більше. Адже облік зараз ведеться побудинково, а роботи по кожному будинку ведуться в межах цих сум. «Дарувати» комусь кошти іншого будинку зараз заборонено.

Нещодавно до засобів впливу на боржників додалася пеня в розмірі 0,01%. Також за борги по сплаті комунальних послуг позбавляють субсидії. Але боржник шкодить не тільки собі – через нього потерпають, не отримуючи кращих послуг з обслуговування будинку, всі його мешканці. Тому житлові організації просять усіх  старших будинків, їх актив, просто свідомих співвласників: «Не будьте байдужими. Спонукайте своїх сусідів-боржників до того, щоб вони реструктуризували та погашали такі борги.  Від цього напряму залежить благополуччя всього будинку».

закрити

Додати коментар:


Фотоновини

  Профорієнтація для підлітків під час війни

SVOBODA.FM