Останнє оновлення: 11:10 середа, 21 травня
Екологія
Ви знаходитесь: Політика / Чернігів / Сміттєпереробний завод у Чернігові: яким він буде і скільки за нього платитимемо
Сміттєпереробний завод у Чернігові: яким він буде і скільки за нього платитимемо

Сміттєпереробний завод у Чернігові: яким він буде і скільки за нього платитимемо

Екологічний, відносно недорогий та не потребує сортування відходів: таким, зі слів його проектантів та міського голови Чернігова Владислава Атрошенка, буде сміттєпереробний завод.

Сьогодні, 8 грудня, у міськраді представили проект заводу.

До Чернігова приїхала делегація з Польщі: заступник голови облвиконкому(якщо перевести на наші посади) Центрального воєводства з центром у Познані Маршалек Лешик та голова правління H. Cegielski-Poznan S.A., яке і займатиметься побудовою заводу Войцех Венцлавек.

Для зручності розуміння ми розбили фактаж на 3 частини, які дадуть відповідь на питання: яким буде завод, де розташовуватиметься та скільки і головне хто за нього платитиме.

Технологія

Державна компанія H. Cegielski-Poznan S.A. була заснована ще у 1846 року та займалася виробництвом парових машин, двигунів та виробником електростанцій. Зараз у профілі діяльності з’явилася ще й побудова сміттєпереробних заводів із власною технологією переробки сміття.

Як пояснив Войцех Венцлавек, процес складається з трьох частин.

На першому етапі сміття подрібнюється спеціальною машиною. Згодом його відправляють у своєрідний термос, де обробляють парою, температурою у 120 градусів за Цельсієм. Після цього відходи за рахунок термічної обробки втрачають воду, до 60 відсотків маси і перестають смердіти.

На третьому етапі сміття сортують на 8 фракцій. До прикладу, за допомогою магніту окремо збирають залізо.

На виході – більше 90 відсотків сировини, придатної до вторинної переробки(в тому числі й біомаса, яку можна використовувати як паливо) і близько 8 відсотків екологічно очищеного сміття, яке можна утилізувати без жодного ризику для довкілля.

Головна перевага такого методу переробки сміття, сказав Владислав Атрошенко – те, що його не потрібно сортувати.

Поляки проектуватимуть завод потужністю у 100 тисяч тонн переробленого сміття на рік. Саме стільки відходів на рік має Чернігів.

Де розташовуватиметься

За словами Владислава Атрошенка, є 2 місця для розташування сміттєпереробного заводу: або ж на території міського звалища, що на Масанах, або ж на території ТЕЦ.

Перший варіант дозволить переробляти сміття безпосередньо на місці.

Потужності ж ТЕЦ необхідні для того, аби отримувати пар для діяльності заводу. Пріоритетним поки що є варіант із розташуванням заводу на території ТЕЦ, там є 9 гектарів вільної землі.

Ціна питання

За оцінками Атрошенка, сміттєпереробний завод коштуватиме до 35 мільйонів євро. Польська компанія братиме кредит в польському банку, за рахунок якого і побудує завод. Доходи від реалізації вторинної сировини підуть на забезпечення виробничої діяльності заводу, а от кредит повертати треба буде вже Чернігову.

Мова йде про позику строком на 10 років під 3 відсотки річних.

На відміну від заяв тижневої давнини, коли Владислав Атрошенко очікував 10-кратного збільшення ціни за утилізацію сміття, цього разу він сказав, що виплати по кредиту ляжуть виключно на міський бюджет.

За попередніми оцінками – це близько 120 мільйонів гривень на рік за нинішнім курсом.

Утім, очевидно, що це надто велика сума для міської скарбниці і вона приблизно дорівнює десятій частині власних доходів у бюджеті 2017 року.

Атрошенко знову повторив те, що чернігівці платять надто низьку ціну за утилізацію сміття – близько 5,60 копійок за тонну. До прикладу у Польщі платять близько 140 гривень на місяць за утилізацію несортованого сміття.

Зазначимо: бути чи не бути сміттєпереробному заводу у Чернігові вирішуватимуть депутати міськради. Якщо вони підтримають рішення щодо будівництва заводу, поляки виставлять кінцеву ціну побудови заводу.

Коментарі (10)

Черниговец | 2017-07-07 11:41

Игорь
Идея с ТЭЦ устраивает только польских строителей и нашего Владика! А ЧЕРНИГОВУ и жителям перерабатывающий комбинат нужен около иснуючего полигона отходов

Черниговец | 2017-07-07 11:36

не Валера
С поляками у Владика самого прямые связи. Он подрабатывал в польском "Кредобанке" каким то директором... или замом...

чернiгiвське свiтле | 2016-12-09 11:56

Давайте не будем нiчого робити а будемо жити з МУСОРКОЮ НА МАСАНАХ.ЯКА лiтом ще й горить i смердить.
А З НОВОБУДОВ НА МУСОРКУ ЯКИЙ КРАЕВИД.ЛЯПОТА ТА КАКАЯ!!!!
НАЙПерша предвиборна обiцянка мера збудувати смiттепереробний завод.ПОДИВИМОСЬ !!!!;

чиполлино | 2016-12-09 10:31

ИгорьС ТЭЦ идея супер - как раз Десна в зоне загрязнения будет!!! Мало туда мусора и так сбрасываем, давайте отходами отравим!!!
В десятку, Игорек. А если учесть, что в Украине всего один действующий мусоросжигательный завод(Киев), который не так давно не принял мусор со Львова, козе понятно, что под Черниговом намечается огромная свалка, которая отравит воздух, воду и землю(шлаки-то надо куда-то зарывать). Идеального очищения нет. Любая авария на заводе приведет к экологическому коллапсу не только Чернигова, но и Киева, они-то употребляют воду Десны.

не Валера | 2016-12-09 01:28

Владик, пургу не спеши гнать, можно обламаться.Есть украинские производители.А вообще расскажи лучше черниговцам кто этих поляков к твоему заму привел. Ордена бывают и с закруткой на спине.

вася | 2016-12-09 00:24

Завод строить надо иначе потонем в дерьме. А про деньги пусть посмотрят смету е-декларанты. И каждый подумает,а не грешен ли я???

Черниговец/// РОстов | 2016-12-08 20:58

По словам Томаша Вятр, владельца компании «Control Process», его фирма имеет следующие комплексы в Польше и готова построить и в Хмельницком.Правда, при условии, что именно они будут контролировать строительство, налаживать его работу, встановатимуть необходимое оборудование, обучать персонал и заниматься после гарантийным обслуживанием.«По нашим подсчетам такой комплексе обойдется примерно в 30000000 евро, – говорит Иван Олексиевец. – Поляки готовы построить его за собственные средства в кредит на 10-12 лет с процентной ставкой 1%.Главное, чтобы власть определилась, она на это соглашается и сказала, кому дальше передать этот проект – частной структуре или коммунальному предприятию ». Хмельницкому кредит на 12 лет, под 1 %, 30 лямов, договаривается владелец фирмы. В Чернигове кредит на 10 лет, 3%, 35 лямов, договаривается посредник...
\\\
IP 87.117.15.133
Хост: 133.15.117.87.donpac.ru
Город: Ростов-на-Дону
Страна: Russian Federation
IP диапазон: 87.117.8.0 - 87.117.15.255
Название провайдера: OJSC Rostelecom Macroregional Branch South

Игорь | 2016-12-08 20:21

С ТЭЦ идея супер - как раз Десна в зоне загрязнения будет!!! Мало туда мусора и так сбрасываем, давайте отходами отравим!!!

цук | 2016-12-08 16:13

на виході 90 відсотків втор сировини? В Німеччині такого немає. А якщо відсортували то не всю сировину переробляють комбінати України.І знову все на Масани. Якось так

житель города.. | 2016-12-08 15:36

ну да Масаны "засрали" давайте еще и ТЕЦ, вроде от самого ТЕЦ мало вреда и грязи..
закрити

Додати коментар:


Фотоновини

  Профорієнтація для підлітків під час війни

SVOBODA.FM