
Земельні аукціони у Чернігові: лазівки для дерибану залишаються
Новий порядок продажу земельних ділянок комунальної власності, яким (у разі прийняття) міськрада Чернігова дасть «зелене світло» проведенню земельних аукціонів, не закриває усіх лазівок для дерибану.
На цьому наголосили у своїх виступах сьогодні учасники «круглого столу», який відбувся в Громадському прес-центрі «Ініціатива».
28 квітня на розгляд 7 сесії Чернігівської міськради виноситься питання, про яке говорили багато років – земельні аукціони. Відповідний проект рішення «Про порядок продажу земельних ділянок комунальної власності на конкурентних засадах (земельних торгах) у місті Чернігові».
На думку депутата міськради Жанни Шерстюк (фракція Радикальної партії Олега Ляшка), деякі лазівки для тих, хто хоче дерибанити землю, у ньому залишилися.
«Це та ситуація, коли ми застосували норму закону, не роз’яснивши її застосування, - пояснила вона. – Наприклад, ми забороняємо включати в перелік ділянок ті, щодо яких не відбулося громадського обговорення. Який вид такого обговорення, який строк їх проведення, порядок прийняття на них рішень? У статуті міста Чернігова передбачено декілька видів. Хтось захоче провести стосовно скандальної ділянки збори кварталу, хтось – лише мешканців будинку. Тобто, це буде засобом маніпулювання громадською думкою, особливо для ресурсних забудовників».
Попри хиби та недоліки цього регуляторного акту, удосконалювати його безкінечно не можна, вважає член виконкому Чернігівської міськради Юрій Власенко.
«Ми й так втратили час, - зауважив він. – А це шалені гроші, мільйони гривень. Свого часу за землю змагалися різні суб’єкти господарювання, у них була зацікавленість. Вони були готові вийти на прозорий конкурс і заплатити найвищу ціну, наповнивши у такий спосіб міський бюджет. Сподіваюся, що новий порядок запрацює у Чернігові і вже не буде можливостей для певних маніпуляцій».
Юрій Власенко також висловив упевненість, що «у депутатів не буде морального права голосувати за ту чи іншу земельну ділянку в обхід нового документа». Високу оцінку останньому дала і юрисконсульт Управління земельних ресурсів міськради Ксенія Муляренко.
«Три земельні ділянки уже розроблені і можуть бути винесені на аукціон», - запевнила вона.
Якщо вірити громадському діячеві Олександрові Гашпару, то йдеться про місцевості поблизу супермаркету «Велика кишеня» на Масанах, біля АЗС «Авіас» по Київському шосе та поруч із колишньою залізничною лікарнею.
Детальніше про перебіг «круглого столу» - на відео з онлайн-трансляції, яку вів Олег Головатенко:
Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
Переглядів : 6786 |
Посилання до теми:
21.04.2016 Вереша в суді вимагає Кордівку під забудову. Фото
21.04.2016 Винищення пляжу як обіцяне Атрошенком «повернення Чернігову амбіцій». ФОТО
18.04.2016 Чернігівці самі прибирали у Кордівці, а з блоками забудовника потрібна допомога. Фото
12.04.2016 Приватні діляночки в Ялівщині – поза законом
31.03.2016 «Топазу» таки дали «добро»
30.03.2016 Звернення до депутатів міськради щодо ділянок в Ялівщині
23.03.2016 «Царьке село-3»?
1.03.2016 Атрошенко протяг Валерія Бондарчука на посаду заступника
10.02.2016 Костянтин Шихальов: «Чернігів досі не має концепції озеленення»
24.02.2016 Багатії та злиденні – депутати Чернігівської міськради. Відео
Коментарі (4)
Титук | 2016-04-28 11:37
Тетяна | 2016-04-27 11:16
С.Соломаха | 2016-04-27 09:43
Тож тепер весь дерибан буде ну дуже "законний і прозорий", вибачте інвестиції від кукурудзу, соняха, лісу, вкраденого з бюджету і несплачених податків.
Колосальна інфляція вартості мандату депутата міської ради.
Знімаю шляпу.
Геніально!
жанна | 2016-04-27 08:02