
Судять журналіста-патріота
Сьогодні в Новозаводському районному суді відбулося засідання по справі відомого чернігівського журналіста Віталія Назаренка.
Про це він особисто повідомив на своїй сторінці в Facebook.
“Хочу подякувати всім, хто прийшов сьогодні до мене на суд: моїм колегам, друзям, активістам Юнис Аскеров, Олександр Антипець і, навіть, працівнику СБУ, ”— пише Віталій. Відверто кажучи, суддя був трохи шокований такою групою підтримки по адміністративній справі.
Для мене ця справа є справою честі. За два тижні у мене було достатньо часу згадати всю хронологію подій, які відбулися 19 жовтня. Отже, 19.10.2015 р. близько 19.00, повертаючись пішки з храму Святої Великомучениці Катерини, де ми з отцем Євгеном приймали чергову волонтерську допомогу. В районі Круга я побачив, як на зупинці двоє в цивільному чіплялися до перехожого.
Підійшовши до них, я зробив зауваження і попросив поводити себе культурно. Один із них спитав хто я такий і попросив показати документи. Зрозумівши, що принаймні один із двох працівник міліції, я попросив представитися його, продекламувавши статтю 5 Закону України "Про міліцію".
До слова, від працівника міліції помітно несло перегаром. Продемонструвавши одне одному посвідчення (міліціонер - службове, я - журналістське), ми розійшлися. Крапка. Ніякого протоколу на мене ніхто не складав, підпису я ніде на ставив.
По підсумках засідання:
1. Працівник патрульно-постової служби Ткачук на засідання не прибув.
2. Побачивши адміністративний протокол, я надто не здивувався. Слово "ЗГОДЕН" написане не моїм почерком, підпис у протоколі не мій. Таке враження, що два слова писали дві різні людини.
3. У протоколі зазначено, що адміністративне правопорушення вчинено о 21.20, хоча я чітко пам'ятаю зустріч з міліціянтами саме близько 19.00. У той час я був вдома і тому є численні свідки. Ще одне розходження - у журналі обліку зазначено, що дрібне хуліганство (а саме матюки) були скоєні о 19.20, в адміністративному протоколі зазначено інший час. Чергова фальсифікація!
4. Засідання перенесли на 17.12.2015 р. На допит мають викликати працівника ППС Ткачука, який складав адміністративний протокол.
Як показує практика, зазвичай судді не надто вникають в нюанси адміністративних справ і, незважаючи на неточності в протоколі, алібі та покази свідків, виносять обвинуваченим невтішні вироки. Існує негласна домовленість між суддями та міліцією (бюджет же ж треба наповнювати:)).
Інша річ, що працівник МВС може виписати і підставити таким чином будь-яку людину. Суддя навіть розбиратися не буде. Тому для мене довести свою невинуватість є справою честі і прецедентом для звичайних чернігівців.
Докладу всіх зусиль, аби працівника ППС Ткачука притягнути до відповідальності за наклеп та підробку документів. Переконаний, що таким як Ткачук не місце в оновленій поліції. Хочу донести цю інформацію і до начальника обласної поліції Едуарда Альохіна та заступника міністра Роман Пицківа.
Гадаю, громадянином Ткачуком має зайнятися внутрішня безпека. Сподіваюсь, розслідування доведуть до логічного завершення. Принаймні на Ніжинському залізничному вокзалі після моєї публікації та розслідування, гопніки кудись зникли”, — повідомляє журналіст.
Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
Переглядів : 7719 |
Коментарі (3)
Назаренко | 2015-12-09 11:41
водитель | 2015-12-08 12:22
ЯриК | 2015-12-08 11:43