Останнє оновлення: 10:26 вівторок, 26 листопада
лісове браконьєрство
Ви знаходитесь: Політика / Чернігів / Чи припиняться незаконні вирубки лісів на Чернігівщині?
Чи припиняться незаконні вирубки лісів на Чернігівщині?

Чи припиняться незаконні вирубки лісів на Чернігівщині?

Звичними, чи не щоденними, стали для області факти незаконної вирубки деревини на Чернігівщині. Ринок на деревину має попит, разом з тим, незаконні дії наносять непоправної шкоди довкіллю. Під загрозою вирубки опинились цілі масиви заліснених територій, особливий інтерес браконьєри виявляють до дубових посадок.

Громадська рада при Держекоінспекції висловила занепокоєність численними фактами порушення законодавства, та наголошує на якнайскорішій реалізації низки природоохоронних заходів, спрямованих на контроль за дотриманням законодавства про охорону лісів. 
Відповідно до чинного законодавства, 
-         ст.31 Лісового кодексу, обласні держадміністрації забезпечують реалізацію державної політики у сфері лісових відносин та ряду інших заходів, пов'язаних з відтворенням та використанням лісів, 
-         ст.33 ЛК України  зобов'язує сільські, селищні, міські ради забезпечити на їх територіях функції захисту лісів.
    
  Ще одним, ефективним механізмом протидії незаконним діям має бути виконання спільного Наказу МВС та Держкомлісгоспу №211/1637 від 26.12.2003 року «Про підвищення ефективності взаємодії органів внутрішніх справ та державних органів лісового господарства з питань охорони лісів», яким чітко передбачено ряд заходів щодо охорони, відтворення та запобігання незаконному нищенню лісів. 
    Під силу органам МВС вжити низку заходів з посилення охорони лісів від незаконного вирубування, контролю транспортування автошляхами лісопродукції через КПП області, попередження розкрадання лісопродукції та бракон’єрства.
     Доцільним є  реалізація спільних рейдів МВС та Держлісгоспу, організацію профілактичної роботи з населенням по кожному з лісогосподарств області.
 
    Необхідним є поєднання зусиль та  проведення спільної наради облдержадміністрації, УМВС, управління лісового господарства, Департаменту екології, ДЕІ в Чернігівській області, щодо реальних дій з упередження порушення чинного законодавства.
 
    Залишається сподіватись, що державні службовці включаться в процес, ініційований громадськістю, і все ж таки на Чернігівщині припиниться свавілля у лісах, а громадськість буде обачною і повідомлятиме про факти незаконних вирубок поліцію 102. 
  
закрити

Додати коментар:


Фотоновини

  20 років тому у Чернігові застосували сльозогінний газ

SVOBODA.FM