Останнє оновлення: 14:09 п'ятниця, 9 травня
суспільство
Ви знаходитесь: Політика / Чернігів / В Чернігові надають безоплатну правову допомогу вимушеним переселенцям

В Чернігові надають безоплатну правову допомогу вимушеним переселенцям

В Україні впроваджується масштабний проект, спрямований на сприяння правовому захисту громадян, які вимушені залишити окуповані та небезпечні території.

Програма впроваджується Данською Радою у справах біженців та Управлінням Верховного Комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН) в 20 областях нашої держави, в тому числі й на Чернігівщині. Партнером проекту в Чернігівській області є Чернігівський громадський комітет захисту прав людини.

В рамках програми вимушених переселенців з окупованих територій та зони бойових дій, інформують через ЗМІ про їхні законні права, засоби правового захисту і доступність юридичних послуг. Кваліфіковані юристи надають всебічну безоплатну юридичну та консультаційну підтримку, адвокатську допомогу, в тому числі в національних й міжнародних судових інстанціях, тощо.

За словами правозахисників, тематика звернень громадян дуже різноманітна. До того ж, запити постійно змінюються, оскільки змінюється ситуація у зоні конфлікту. Відповідно іншими стають і потреби людей, що перебувають у складній життєвій ситуації, спричиненої агресією сусідньої держави.

“З початку окупації переважна більшість звернень стосувалась набуття статусу внутрішньо переміщеної особи, отримання соціальних виплат, пільгового житла, тобто люди вирішували найбільш гострі побутові та фінансові питання. З часом постали інші юридичні питання — переведення бізнесу на територію підконтрольну Україні, реалізація трудових прав, вступ у права спадкування на майно на окупованій території, оформлення пенсій, підтвердження інвалідності, банківське обслуговування переселенців, отримання компенсацій за пошкоджене або втрачене внаслідок бойових дій майно тощо. Якщо перша група питань в цілому вирішувалась, то друга -потребує законодавчого врегулювання, формування судової та правозастосовчої практики, адвокації” — коментує Надія Едієва, юрист Чернігівського громадського комітету захисту прав людини.

Для отримання безоплатної правової допомоги та іншої інформації щодо свого статусу вимушені переселенці, які перебувають на території Чернігівської області, можуть звертатися до Чернігівського громадського комітету захисту прав людини за адресою: вул.Горького 57, м.Чернігів, 14000, телефон «гарячої лінії»: (0462) 612-532.

закрити

Додати коментар:


Фотоновини

  Профорієнтація для підлітків під час війни

SVOBODA.FM