Мрія сиріт-дітлахів – турбота і любов батьків
Алкоголь і онкологічні захворювання вбивають українців. Саме через ці два «чорні явища» розвивається біологічне сирітство. На Чернігівщині зареєстровано понад 2300 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
На кінець вересня нинішнього року 86 % дітей цих категорій охоплено сімейними формами виховання. Про це йшла мова сьогодні під час брифінгу в облдержадміністрації.
Цьогоріч на Чернігівщині усиновлено 31 дитину – 25 громадянами України і 6 – іноземцями. До речі, через новації в українському законодавстві іноземці почали менше всиновлювати сіверських дітей.
Основна причина сирітства в нашій державі – смертність батьків внаслідок онкологічних захворювань і зловживання алкоголем.
Найбільш поширеною формою сімейного виховання в області залишається опікунство: станом на кінець вересня під опікою перебувало понад півтори тисячі дітей. З кожним роком також зростає кількість дітей, які виховуються у прийомних родинах та дитячих будинках сімейного виховання. Нині в області 17 таких будинків. Цьогоріч відкрили три.
За словами начальника служби у справах дітей облдержадміністрації Людмили Зеленько на Чернігівщині, хоча і рідко, але бувають факти жорстокого поводження з дітьми батьками-усиновлювачами.
Нещодавно такий факт викрили у Щорському районі.
Про підготовку кандидатів в опікуни, піклувальники, прийомні батьки та батьки-вихователі та спеціально розроблену для цього систему тренінгів розповіла директор обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Алла Кот.
Виявляється, не кожна родина може усиновити дитину. Для цього треба пройти спеціальні психологічні тести. Проходять не всі.
З Донбасу на Чернігівщину переїхало вісім родин, які виховують дітей-сиріт.
Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
Переглядів : 6115 |
Додати коментар: