Останнє оновлення: 22:10 четвер, 17 липня
Скандал у деталях
Ви знаходитесь: Політика / Чернігів / Законний «бєспрєдєл», або хто захистить Кордівку від забудови?
Законний «бєспрєдєл», або хто захистить Кордівку від забудови?

Законний «бєспрєдєл», або хто захистить Кордівку від забудови?

До екологічної та техногенної катастрофи може призвести будівництво багатоповерхівки по вулиці Савчука 7-в. Так вважають мешканці прилеглих будинків, які протестують проти планів «УкрСіверБуду» звести житло на місці «зеленої зони».

Працівники «Укрсівербуду» огородили місце майбутньої забудови бетонними плитами, просто під дитячим майданчиком. Рубати дерева поки що не наважились, однак, як виявилося, мають на це законні підстави.

Трохи історії…

Скандал довкола забудови Кордівки триває з 2008 року і нещодавно він спалахнув із новою силою. Землю під забудову(а це більш ніж півгектара в оренду на 2 роки) ще у 2011 році їм надала міська рада на 7 сесії 6 скликання. 2 роки минуло і коли термін сплив, у продовженні оренди міськрада відмовила. Та «УкрСіверБуд» це не зупинило, вони звернулись із позовом до Чернігівського окружного адміністративного суду.

Він своїм рішенням від 10 квітня 2013 року(головуючий – суддя Клопот С.Л.) постановив: управлінню земельних ресурсів таки укласти 2хрічний договір оренди на вищезазначені майже півгектара.

Міськрада своїм рішенням від 31 вересня 2013 року лише продублювала вимоги суду. Згодом, у лютому цього року виконком затвердив «Містобудівельні умови та обмеження забудови земельної ділянки», цим самим відкривши дорогу до будівництва.

Причому, для початку забудови жодних додаткових дозволів від міськради чи екологів їм не потрібно. Начальник Державної екологічної інспекції в області Леонід Бурковський повідомив, що повноваження надавати дозволи на вирубку дерев в них відібрали постановою Кабміну ще у 2011 році.

А за словами заступника міського голови Віктора Бережного до рекомендацій міськвиконкому забудовник має право не прислуховуватися, адже ордер на початок будівництва тепер видає лише Державна архітектурно-будівельна інспекція в області.

Ніяких додаткових дозволів, у тому числі й для вирубки дерев, не потрібно.

Про можливі наслідки будівництва

У той же час, мова йде як мінімум про 126 дерев, які необхідно буде зрубати. Лише оціночна вартість одного дерева, якщо воно виявиться здоровим – 1000 гривень.

Та набагато суттєвіші від цього втрати екології. По-перше, не факт, що забудовник зупиниться на 126 деревах, адже у проекті «УкрСіверБуду» зведення не 1го, а 4х 11-поверхових будинків

По-друге, для будівництва одного будинку потрібно буде насипати у придеснянській низині від 3х з половиною до 4х метрів землі. Подібним чином будувався будинок на Савчука 7-б. Що сталося через всідання землі із ним – можна побачити на фото.

Зазначимо, що по будинку пішли немаленькі тріщини, як у квартирах, так і у під’їзді та на фундаменті.

Жителі будинку побоюються, що нове будівництво просто під їх вікнами може призвести до ще більших руйнувань. До того ж у них виникають сумніви у тому, що новий будинок через близькість ґрунтових вод та розливи Десни не повторить їхню долю.

У тому, що будівництво їм нічим не загрожує, переконує Віктор Бережний. Однак люди не збираються миритися із таким «бєсрєдєлом» і вже написали скарги до обласної ради, облдержадміністрації та до прокуратури.

Депутатське звернення до Олександра Соколова підготував і депутат міськради В’ячеслав Лебідь.

Якщо ж і це не допоможе, обурені мешканці будинку обіцяють протести.

P.S.

Коли готувався матеріал, стало відомо, що прокуратура Чернігова скерувала на адресу начальника Держекоінспекції в області та Держінспекції сільського господарства вимоги щодо проведення перевірки екологічного і земельного законодавства при виділенні земельної ділянки на Савчука 7-в, а також законності її використання забудовником.

Далі буде…

Коментарі (8)

Комментатор | 2014-07-01 10:47

Верешу давно стоит *** на ближайшей березе.

Простий Українець | 2014-06-27 21:19

а був час, коли Кордовка плавала і під \"Чортовим колесом\" купалися в квітні. прийде повінь і буде горе..., а хто відповість по рахункам ???

Простий Українець | 2014-06-27 21:18

а був час, коли Кордовка плавала і під "Чортовим колесом" купалися в квітні. прийде повінь і буде горе..., а хто відповість по рахункам ???

Gfnhsjn | 2014-06-27 18:35

Кто давал разришения на строительство? Пусть проверит прокуратура,обеп! И всех по именно назвать,а то осенью в депутаты будут балотироваться!

1 | 2014-06-27 14:12

Сталкер
партизанскую войну еще никто не отменял
за каждый установленый забор в зеленой зоне - упадет забор во дворе частного дома соколова, бережного, вереши и других мерзавцев
эти дерибанщики ответят за каждое спиленое дерево
  

Сталкер | 2014-06-27 08:27

С приходом "новой" власти начался дерибан участков земли. Оживают стройки и проекты, которые удалось общественности 5-6 лет тому остановить.
На предыдущей сессии (писали в прессе) дали разрешение на возобновление разработки строительства на ул Савчука, Молодшого, против Горсада и другие.
Именно эти стройки, как клещи, впивались в зелёну зону и закрывали жителям в домах солце, воздух и вообще делали 5этажные дома рядом с 16 в зелёной зоне кладовыми.
Не испытывайте терпения. Будьте искренними, справедливыми и не решайте подковёрно свои бизнес - интересы. Каждый в ответе за поступки на только перед людьми. Всевышний суд будет построже и по эффективнее. !

072 | 2014-06-27 06:58

шакала - на палю! прихлібаїв - разом з ним! ПС. Городяни відстояли Ялівщину і парк на Жабинського. Орда не пройде!

свд | 2014-06-27 06:36

3.14дараси у чернігівській владі соколов, бережний, та інші такі яким похрн зелена зона мають бути люстровані по повній.
закрити

Додати коментар:


Фотоновини

  Середина літа в Чернігові

SVOBODA.FM