Детектив під назвою РЛП «Ялівщина». Чекати залишилось 2 місяці?
Відмінити незаконне рішення про безоплатну передачу у приватну власність 3,3 гектарів земель Ялівщини та накласти мораторій на продаж і передачу в оренду понад 200 гектарів заповідного урочища.
Цей той мінімум, який закликали виконати депутатів Чернігівської міськради під час чергової сесії 27 травня члени профільної робочої групи при обласній раді. Її засідання відбулося сьогодні, 19 травня.
Область хоче, місто саботує
Як відомо, рішення про створення на базі урочища «Ялівщина» Регіонального ландшафтного парку прийняли депутати на сесії обласної ради ще 28 березня цього року.
Зокрема, встановлено: площа РЛП – трохи більше 168 гектарів і до кінця 2014 року всі питання із міською радою щодо передачі цих земель, призначення керівництва мають бути уладнані. Однак, як зазначив заступник голови обласної ради, голова робочої групи Валентин Мельничук, чернігівські депутати не сильно і поспішали віддавати у відання області заповідні землі.
Натомість, сталося те, чого всі так боялися: ще до офіційного визначення юридичного статусу РЛП, Ялівщину «під шумок» почали дерибанити. Депутати міськради не прореагували на прохання Громадської ради при облдержадміністрації ввести мораторій на продаж земель «зелених легень» Чернігова.
Як 6 мільйонів віддали задарма
«Плювком в обличчя» громаді Чернігова назвав скандальне рішення 40 сесії Чернігівської міськради про безоплатну передачу у приватну власність 3,3 гектарів по вулиці Жуковського 6, Валентин Мельничук.
По-перше, воно, як мінімум, незаконне. Встановлено, що дорогоцінну землю віддали 2м підставним особам. Робити цього не мали права, адже ці гектари входять у межі РЛП, визначені обласною радою.
Поза тим, навіть якщо відкинути морально-етичні та законодавчі(а мова йде як мінімум про порушення десятка статей Закону «Про місцеве самоврядування», а також регламенту міської ради ) аспекти цієї справи та оцінити втрати дефіцитного міського бюджету від «подарунку» гектарів земель двом сумнівним громадянам, то виходить вражаюча цифра: міські обранці задарма віддали понад 6 мільйонів гривень.
Таку цифру озвучив депутат Деснянської районної у Чернігові ради Руслан Волощук. Очевидно, що мова про «благодійність» не йде, а от корупція цілком очевидна.
«Позиція» міськради: Соколов хворіє, Титаренко вчиться
«Віддуватися» за міську владу на засідання прийшли заступник міського голови Віктор Бережний та заступник начальника управління містобудування та архітектури Петро Гребінь. Їхні аргументи наступні: незаконне рішення є, але воно не підписане, а тому розмовляти нема про що. Натомість, Валентин Мельничук провів для них «лікнеп» із основ законодавства про місцеве самоврядування.
Згідно із ним, якщо рішення прийняте, то позбавити його юридичної сили можна тільки шляхом відміни, або ж скасувати у судовому порядку.
Натомість, заступник голови обласної ради здивувався, чому на засідання робочої групи не прийшли Олександр Соколов та начальник управління земельних ресурсів міськради Юрій Титаренко. За озвученою версією, міський голова хворіє, а пан Титаренко – на навчанні.
«Дорожня карта» для міської ради
За годину обговорень члени робочої групи дійшли згоди з усіх ключових моментів. Вони ухвалили звернення до міської ради, з вимогою включити до порядку денного чергової сесії, яка відбудеться 27 квітня, питання про відміну скандального рішення про безоплатну передачу 3,3 гектарів земель Ялівщини. Також міським обранцям запропонували накласти мораторій на продаж і передачу в оренду 200 гектарів урочища.
Чому 200, а не понад 168, про які йде мова у рішенні обласної ради? Справа у тому, що хочуть РПЛ як комунальне підприємство і справді створюватимуть відповідно до меж, визначених 28 березня. А потім до Ялівщини планують приєднати ще 32 гектари.
За словами голови Громадської ради при облдержадміністрації Наталії Проскуріної, під час засідання профільних комісій із підготовки порядку денного 41 сесії, обранці «не почули» аналогічних вимог, прийнятих у зверненні. Чи дослухаються депутати до прохання робочої групи – побачимо вже у вівторок.
Якщо все пройде вдало, то за словами Валентина Мельничука, наступним кроком робочої групи буде подання до міськради про передачу раді обласній 168 гектарів для створення РЛП. Якщо тільки-но таке рішення буде прийнято, облрада збереться на позачергову сесію створить комунальне підприємство РЛП «Ялівщина».
Тобто, у найкращому випадку Регіональний ландшафтний парк з’явиться вже за 2 місяці. До речі, розмови про те, хто очолить новостворене підприємство вже ведуться. Попередньо відомо: усі охочі можуть подавати пропозиції щодо кандидатів на цю посаду можуть протягом тижня.
Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
Переглядів : 7814 |
Додати коментар: