Останнє оновлення: 12:32 п'ятниця, 4 липня
Мутна справа з артезіанською водою
Ви знаходитесь: Політика / Чернігів / Що будемо пити? Багато запитань та мало відповідей
Що будемо пити? Багато запитань та мало відповідей

Що будемо пити? Багато запитань та мало відповідей

Що саме міська влада збирається додавати у воду у Чернігові? На багато питань так і не змогли відповісти чиновники під час громадських слухань з приводу намірів "Водоканалу" додавати у питну воду поліфосфати.

Спеціалісти державного підприємства "Чернігівстандартметрологія", відповідно до закону, контролюють якість питної води. Проте про майбутнє додавання поліфосфатів вони дізналися з преси.

Керівники підприємства "Чернігівстандартметрологія" іще 14 травня направили у "Чернігівводоканал" лист із проханням надати для вивчення документи на препарат та план-графік контролю. Проте до сьогоднішнього дня не отримали відповідь.

Під час громадських слухань запитання директору "Чернігівводоканалу" задавали і фахівці державного підприємства "Чернігівстандартметрологія".

Невідповідності між словами чиновників і прес-релізом за підписом керівника "Чернігівводоканалу" та представленими документами відзначила директор науково-виробничого сертифікаційно-випробовувального центру ДП "Чернігівстандартметрологія" Тетяна Романюта.

Що питимуть чернігівці?

Виступаючі розповідали про американський препарат Sea Quest. Він має усі відповідні сертифікати про якість та безпечність і вживається у багатьох країнах. Має препарат і санітарно-гігієнічний висновок Міністерства охорони здоров’я України.

Разом з тим всі присутні отримали для ознайомлення висновок державної санітарно-епідеміологічної експертизи на препарат "Sea Quest-Україна", розроблений ТОВ "Тех-Нова", місто Київ. Нібито те саме, але…

"Sea Quest-Україна" виготовляється не в Америці, а відповідно до технічних умов у нашій державі, на колишньому підприємстві "Хімволокно" у Житомирській області. Виходить, препарати різні?

Тоді природним стає запитання: чи були наші чиновники за заводі? Чи пересвідчилися у системі контролю якості та безпечності продукції?

Ні - відповів керівник "Чернігівводоканалу" Олександр Шкінь. За його словами, на житомирське підприємство ніхто не їздив. Бо чиновники досі не вирішили, який препарат будуть застосовувати: американський чи український.

Мабуть, найкращим аргументом за вітчизняний препарат стали б кадри з заводу-виробника? Але їх учасники слухань не побачили.

Для чого потрібна хімія?

Під час громадських слухань голова правління Фонду розвитку водоочисних технологій Юрій Загороднюк доводив, що вода у Чернігові має підвищений рівень карозійності, надто велику кількість міді, свинцю та інших важких металів.

Але фахівці ДП "Чернігівстандартметрологія", які щороку контролюють якість води із водозаборів, жодного разу не відзначали перевищення рівня важких металів! За цими показниками питна вода у нашому місті відповідає вимогам стандарту.

З вуст пана Юрія Загорднюка протягом усього заходу лунало, що вода питна в Чернігові не відповідає вимогам стандарту за показником "агресивність". Проте ГОСТ 2874-82 "Вода питна. Гігієнічні вимоги та контроль за якістю" взагалі не містить вимог до такого показника. На жаль, пан Шкінь жодного разу не заперечив доповідачу.

Тож чи потрібно додавати поліфосфати? Чи краще стане від того споживачам?

Учені Чернігівського державного технологічного університету Ольга Сиза та Леся Мітяй поставили багато слушних запитань: як будуть накопичуватися фосфати у підземних водах? Чи існує статистика зменшення захворювань в містах, де застосовується препарат? Чи вивчені всі побічні дії? Слухання не дали відповіді на ці та багато інших питань.

Довідка

Поліфосфат натрію дійсно є харчовою добавкою під індексом Е-452, яка дозволена до застосування в Україні в харчовій промисловості.

Фосфор грає важливу роль в обміні речовин. Забезпеченість організму необхідною кількістю фосфору визначається його співвідношенням з іншими компонентами – білками, жирами, вуглеводами, мінеральними речовинами і передусім із кальцієм. Але надлишок фосфору призводить до зменшення вмісту кальцію в організмі.

А значить – викликає захворювання кісткової системи, артрози та артрити. І якщо від харчових продуктів із вмістом фосфатів можна відмовитися, то від питної води – ніколи.

Крапку на питанні вживання поліфосфатів у Чернігові громадські слухання так і не поставили. Міська влада відклала остаточне рішення.

Підготувала прес-служба ДП "Чернігівстандартметрологія"

Коментарі (6)

Hittrets | 2009-06-05 23:08

Недавно исследователи открыли факт заражения наших водопроводных систем опасным химикатом. Этот химикат бесцветный, безвкусный и не имеет запаха. Правительство не предприняло никаких попыток регулирования этого опасного заражения. Данный химикат называется дигидрогена монооксид (Dihydrogen monoxide).
  Химикат используется для следующих целей: В производстве как растворитель и охладитель, В ядерных реакторах, В производстве пенопласта, В искусственных пищевых добавках и др.
Химикат является основной составляющей кислотных дождей
Действует на эрозию почвы
Ускоряет коррозию и вредит большинству электроприборов
Длительный контакт с химикатом в его твёрдой форме приводит к серьёзным повреждениям кожи человека
Контакт с газообразной формой химиката приводит к сильным ожогам
Вдыхание даже небольшого количества химиката грозит смертельным исходом
Химикат развивает наркозависимость; жертвам при воздержании от потребления химиката грозит смерть в течение 168 часов
Ни один известный очиститель не способен полностью очистить воду от этого химиката.
Несмотря на эти опасности, химикат активно и безнаказанно используется в индустрии. Отработанный химикат тоннами выливается в реки и моря.
Вот этот химикат как раз и разрушает трубы, которые уже давно пора поменять.))

Солобон | 2009-06-02 22:25

Попахивает это дело классическим откатиком: власть и водоканал покупают этот препаратик у Техновы, за что получают хорошие премиальные от продавца. Вся соль в этом. Компетентные органы уже давно должны тут всё прошуршать.

1 | 2009-06-02 16:41

Гигиенист
Интересно, откуда такие данные прохлеб, вино, пиво? Дайте ссылку или хотя бы обоснуйте!!!

Гигиенист | 2009-06-02 13:09

Интересно, что ГП "Черниговстандартметрология" не знает о существовании государственных стандартов, которые регламентируют требования к агрессивности и стабильности а также к коррозионной агрессивности питьевой воды.
Питьевая вода водозаборов г. Чернигова в большинстве своем не соответствует требованиям ГОСТ по содержанию железа, марганца, агресивности, стабильности и коррозионной агрессивности.
По мнению Минздрава повышенная коррозионная агрессивность воды оказывает отрицательное влияние на здоровье населения.
При этом ГП "Черниговстандартметрология" не только не измеряет эти показатели, но и не хочет добиваться их выполнения, то есть не отстаивает интересы города.
Что касается полифосфата, то врачи рекомендуют дозировать его в количестве 1-2 ppm (1 гр на м3 воды). Для сравнения в буханке хлеба содержится 2000 ppm, а в бутылке вина или пива от 1000 до 3000 ppm.
С водой за всю жизнь нельзя выпить такое количество полифосфата как съесть в одной буханке хлеба.
    

Слава | 2009-06-02 11:18

Не подобається - не пийте. Відмовтесь від споживання цієї води і все. Купуте бутильовану воду, можна з газом чи ні. Також в роздрібній торгівлі повно квасу, пива, ситра тощо. І чи потрібно стільки дискутувати за технічну воду для побутових потреб? Аристократи&Ко можуть приймати ванни з шапанського. Електорат задовільниться й тазиком цієї фосфорної водички. Тоді для чого цей гнилий базар?!

Уши накручу | 2009-06-02 10:58

Трубы нужно менять гнилые, господа брехуны, которые никаким антикорозиантом не укрепишь. Пусть поетапно, часть при вашем царствовании, часть при других умниках. Альтернативы нет. Здоровье горожан нам дороже ваших (когда-то наших) денег. И не пытайтесь втихаря протолкнуть очередное мутиво.
закрити

Додати коментар:


Фотоновини

  Дороги в приватному секторі

SVOBODA.FM