Останнє оновлення: 14:09 п'ятниця, 9 травня
День міста
Ви знаходитесь: Політика / Чернігів / Рушник Національної Єдності представили у Чернігові. ФОТОрепортаж
Рушник Національної Єдності представили у Чернігові. ФОТОрепортаж

Рушник Національної Єдності представили у Чернігові. ФОТОрепортаж

Незвичайний подарунок чернігівцям до Дня міста підготувала мистецька галерея «Пласт-Арт». Сьогодні там було представлено Рушник Національної Єдності.

Гуртом можна жати хліб, співати пісню і вишивати рушник. Відтепер Україна має справжній народний рушник, до створення якого долучилася вся країна.

А почалася історія цього рукотворного дива ще 50 років тому. Тоді селянка з Хмельниччини Катерина АНДРОЩУК з власноруч вирощених конопель виткала полотно, якому через півстоліття судилося стати Рушником Національної Єдності.

У цього новітнього символу української держави все символічно. Рушник, як годиться, купали і в росах, і в дніпровських водах. А вишивали в усіх областях,  Криму, Києві, Севастополі та чотирьох діаспорах – Америки, Канади, Польщі й Молдови. Вишивали старі й малі, жінки і чоловіки. Свої стебки залишила на полотні й перша пані країни Катерина ЮЩЕНКО.  

Загалом, як стверджує організатор проекту Микола СТЕПАНЕНКО, до виготовлення рушника долучилися понад півтори тисячі чоловік. За півтора роки роботи він проїздив більше 55 тисяч кілометрів та ще понад 22 тисячі пролетів у літаку.

Рушник Національної Єдності 9 метрів 30 сантиметрів завдовжки та 75 сантиметрів завширшки. В його орнаменті – вся історія України від Трипілля, Київської Русі і козаччини до сучасної державності. І це, дійсно, народний рушник, - підкреслює організатор акції Микола СТЕПАНЕНКО:

- Цей рушник залишився на сьогоднішній день народним. Ми не поклали його під ноги політичних партій (а ви пам’ятаєте, вибори були в 2007 році, і багато бажаючих було зробити його якимось прапором фракцій, блоку чи партії). Сьогодні він належить тільки народу. Пропозиції, що він буде проданий чи подарований Президенту чи Прем’єру, чи голові Верховної Ради, - це тільки розмови. Коли настане час і буде готовий музей українського рушника, він буде розташований там.

Рушник Національної Єдності вишивали й кілька десятків майстринь з Чернігівщини, серед них і, зокрема, знані й досвідчені Наталія ЧЕРНЯК та Агнеса ЛЯШЕНКО. На пам'ять про таку почесну роботу вишивальниці отримали символічні сертифікати.

Проте до бочки меду домішалася й ложка дьогтю: майстрині так і не зрозуміли, чому організатори проекту забули запросити їх на офіційну презентацію рушника, що урочисто відбулася в Українському Домі. Та Наталія ЧЕРНЯК, хоч і розчарована, проте нині у гарному настрої. Залюбки згадує свою роботу над новітнім символом України і сподівається, що Рушник Національної Єдності навіть здатний допомогти припинити політичні чвари в державі.

Наталія ЧЕРНЯК:
- Взагалі це правильно, що зроблений такий рушник. Будемо надіятися, що наш рушник як оберег збереже спокій у нашій Україні, мир і злагоду. 

 

закрити

Додати коментар:


Фотоновини

  Профорієнтація для підлітків під час війни

SVOBODA.FM