
Як зробити роботу громадських організацій більш ефективною? ФОТОрепортаж (оновлено)
Про це говорили під час засідання Чернігівського прес-клубу реформ, що відбулось 24 липня у конференц-залі готелю «Придеснянський». Участь у ньому взяли представники провідних громадських організацій, а також депутати Чернігівської міської ради.
Під час засідання прес-клубу відбулась презентація нового об’єднання «Громадська думка».
- Проблема громадських рад полягає у відсутності знань про реальні механізми впливу на владу по всій її вертикалі, - вважає голова правління ВГО «Спілка громадських організацій «Народна рада» Надія Лукашевич.
Пані Надія нагадала, що згідно з наказом президента України «Про дальшу участь громадськості у державній політиці країни» по всій владній вертикалі створюються громадські ради з числа лідерів чи активних представників громадських організацій, фондів. На її думку, сьогодні влада мало прислухається до громадської ради, тож потрібно активізувати діяльність громадської ради, щоб ця діяльність не була суто формальною.
Юрій Паперний, керівник проекту «Чернігівський монітор», розповів про тенденції розвитку громадських організацій у нашому регіоні. «Ні в Чернігові, ні в Ніжині, ні в Прилуках системної громадської ради при керівній структурі не існує» - зауважив він.
За спостереженнями Ю.Паперного, наприкінці 90-х років в основному створювались дитячі та юнацькі організації. На початку 2000-го року посилюється робота екологічних, після цієї хвилі розвиваються юридичні клініки та організації, що надають юридичну допомогу. Після 2006-го року йде активне створення і розвиток організацій суспільно-політичної спрямованості.
У наш час прослідковується тенденція до створення спільних коаліцій і платформ. Зросло фінансування організацій зі сторони місцевого бізнесу та самоврядування. Найбільш активно діють громадські організації при силових структурах, податковій інспекції та міліції, що пов’язано зі специфікою роботи цих структур, що потребують постійного узгодження своїх дій з громадськістю.
«Одна з поширених форм роботи – коли орган місцевої ради «нав’язує» тему для обговорення. А таке, щоб громадські організації нав’язували тему органам місцевого самоврядування, за останній рік майже не спостерігалось», - сказав Юрій Паперний.
Дізнатися думку кожного чернігівця, і потім донести її до влади – такою є мета нової організації «Громадська думка».
Про це повідомила керівник організації Анна Романова. Об’єднання вивчає думку населення з найбільш актуальних питань економічного, політичного і соціального характеру. У ньому працюють фахівці у галузі проведення соціологічних досліджень. За час існування організації проведено більше тридцяти досліджень на «гарячі» теми. Інформація збиралась у телефонному режимі та під час особистих зустрічей. В одному опитуванні бере участь від тисячі до двох тисяч людей.
Учасники сподіваються, що діяльність новоутвореної організації має сприяти більш глибокому діалогу між владою і громадськістю міста Чернігова.
Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
Переглядів : 9488 |
Посилання до теми:
11.07.2008 Хто сама опорніша ОПОРА? Не поділили!
27.06.2008 Чернігів: Діє громадська рада при ДПА. ФОТО
14.07.2008 ”Місцевий розвиток, орієнтований на громаду”: Перший етап завершено
14.07.2008 У Чернігові купують сміття!
10.07.2008 Категоричне "Фе" депутатів громадському сайту
3.07.2008 Триває реалізація проекту ”Місцевий розвиток, орієнтований на громаду”. ФОТО
Коментарі (23)
Александр Подгорный | 2008-07-29 22:56
Стас | 2008-07-28 18:48
Стас | 2008-07-28 18:42
abc | 2008-07-28 17:43
Пізно ввечері бабця вийшла з ощадбанку і радісно потьопала додому. Пенсія! А одже смерть знову відкладається. Тут її наздоганяє якийсь чоловік і просить показати гаманеть. "Я Соколов" - представляється він і пред*являє посвідчення - " мені треба 100 гривень. Бабця тільки розкрила рот і встигла сказати: "а х..", як гроші були вже в Соколова, і він почав худко зникати в темряві. Бабця прийнялася волати на всю вулицю: " Міліція, міліція, обікрали..". Та марними були її сподівання. Принесла вона додому на сто гривень менше від запланованого. (Оповідання))))))
Всі імена, які згадувалися вище - є вигаданими. Будь-яке співпадання з реальними іменами і в реальному часі є випадковим. Всі права захищені. Будь-яке копіювання дозволяється лише з письмової згоди автора :)))))
По сучасній методиці: Рішення голосують депутати (Наприклад, за впорядкування зелених зон, після чого вони перестають бути зеленими. Чи продаж нікому не потрібної землі в центрі міста.). Отже і відповідальність за все несуть депутати. По друге, 100 гривень, а то і значно більше, втрачає кожна чернігівська бабуся (втім не тільки бабуся, а й ще ненароджені правнуки). По третє, Соколов отримує певну вдячність. Вигідно всім - тим хто купив землю, бо бабусям довелося б платити значно дорожче, а то і взагалі б не продали. Соколову, тим хто його "кришує", усім, крім чернігівців. Бо все, що додалося у перелічених, віднялося у них.
Стас | 2008-07-28 15:08
Щось мене на жарти потянуло.
Стас | 2008-07-28 14:53
Пізно ввечері бабця вийшла з ощадбанку і радісно потьопала додому. Пенсія! А одже смерть знову відкладається. Тут її наздоганяє якийсь чоловік і просить показати гаманеть. "Я Соколов" - представляється він і пред*являє посвідчення - " мені треба 100 гривень. Бабця тільки розкрила рот і встигла сказати: "а х..", як гроші були вже в Соколова, і він почав худко зникати в темряві. Бабця прийнялася волати на всю вулицю: " Міліція, міліція, обікрали..". Та марними були її сподівання. Принесла вона додому на сто гривень менше від запланованого. (Оповідання))))))
Всі імена, які згадувалися вище - є вигаданими. Будь-яке співпадання з реальними іменами і в реальному часі є випадковим. Всі права захищені. Будь-яке копіювання дозволяється лише з письмової згоди автора :)))))
abc | 2008-07-28 11:51
Наприклад, кожен добре дбає про свій гаманець. Коли їм намагатиметься заволодіти хтось чужий, похила бабуся очі вицарапає.
Є інший, суспільний гаманець (спрощено бюджет). В ньому, на кожного припадає значно більше, ніж у приватному. З нього кожен може отримувати значно більші суми, чим з приватного. Але за ним потрібно слідкувати - тобто мати знання того, як це робиться, і робити. Компартійна диктатура за такі намагання знищувала, от люди і втратили вміння слідкувати за суспільним. Деякі спритники прилаштувавштсь біля того бюджету, вихоплюють з нього не тільки свою долю, а й долі громадян свого міста, області, краю. І мають на цьому мільярдні статки.
Отже, найперше, що потрібно, це дати ті знання, котрими володіють одиниці - усім. І навчити, як захистити свое суспільне від розкрадання та спрямувати на свою користь. Особисто я мрію про той час, коли бабуся не бачитиме різниці у тому, чи Соколов украв у неї з гаманця 100 грн, чи продерибанив шматочок чернігівської землі (суть то одна). А що, яким чином і з допомогою кого потім бабуся зробить з своїм кривдником, то вже слідуюче питання. Головне, у неї з"явиться потужне особисте прагнення навести лад у цій країні і своему місті. А засоби вона знайде, будьте певні!
Викладено в спрощеному вигляді, але суть, сподіваюся, зрозуміла.
Почитайте інтернет-конференцію С.В.Кнуренка http://val.ua/politics/chernigov/192132.html , там також міститься цей висновок.
Отже, відповідь на запитання, що потрібно - дана.
Як навчити людей? ВВ публікує матеріали, ми обговорюємо... І всі прагнемо зробити цей процес таким, щоб читаючий міг розібратися і навчитися орієнтуватися у суспільних питаннях. Є і інші способи.
От тільки коли кажуть - дайте нам владу, ми за вас потурбуємось, або - ми будемо у владі (перед владою) представляти ваші інтереси, то краще б вони просто попрохали порозпоряджатися моїм гаманцем. До подібних нахаб я відношуся, як до звичайнісіньких шахраїв.
Стас | 2008-07-27 17:18
Нужно признать, что не иметь нынче интернет может позволить себе только очень ленивый и морально умерший человек. Начнём с того, что новый компьютер без абсолютно лишних для достаточного развития личности наворотов можно нынче купить и за 2000грн. (если поискать). А компьютеры б/у хорошим людям сейчас принято уже просто дарить, а не продавать. Про интернет. В нашем городе безлимит можно найти за 90 гривен (со скоростью уже 256кбит/сек), в вашем думаю где-то такие же расценки на связь. Кроме того существует масса пакетов ограниченного доступа от разных провайдеров. И с каждым годом ситуация обещает становиться всё лучше и лучше в плане связи. Поэтому у меня готов уже справедливый упрёк народу, почему они при таких условиях досих пор ещё офф-лайн? Много уходит на водку и прочую дурь? Ведь нынче компьютеры бесплатно распределяют даже в религиозных общинах среди малоимущих(быть которыми, в общем, не всегда является стыдом). Всё дело в сущности человека. Теперь уже трудно кого-то обмануть. То, куда ты идёшь, становится показателем того, что ты хочешь. То есть содрать готовый реферат чтобы не думать и самому не напрягаться и найти хороший порносайт (опять таки, получается чтобы не напрягаться ))))).
И тут ничего нельзя сделать, потому что всё довольно закономерно. Никогда 100% членов общества не будут управлять страной. По одной простой причине. Даже по двум. Кроме того, что в силу своей повседневной деятельности многие люди просто физически не имеют время на то чтобы выработать качественное мнение по государственным вопросам, далеко не все из них и стремятся к этому. Проще говоря, для них такое участие не нужно и необязательно. И даже 25% никогда не будут активными участниками общественно-политических процессов настолько квалифицированными, чтобы можно было тратить своё время на то, чтобы к ним прислушиваться.
Хотя дорога к управлению страной должна быть открыта для всех - и то что каждый может потенциально повлиять на политику целой страны есть основным принципом демократии. То есть нужно сделать такой формат, чтобы сказать что приходите со своими предложениями все и в любое время - и если предложенное вами будет всем резать слух и будет достаточно толковым - то мы все вместе открыто это обсудим и придём к определённым выводам по такому вопросу.
Вот и весь принцип участия граждан в общественно-политической жизни страны или отдельного региона, который должен быть внедрён для эффективной работы таких структур.
Объективный-2 | 2008-07-27 15:45
Это Вы уж совсем убежали в философские дебри. Естественно не всякая кухарка читает "Зеркало недели" и смотрит новости. Так же не всякий студент в поисках то ли реферета, то ли порносайта попадает на ВВ. Это естественно. Во-вторых, уже давно можно с уверенностью говорить о 5-7% черниговцев, а не об 1-2-х. И это куда больше, чем то же местное ТВ. Да и рассчитан по всему ресурс отнюдь не только на Чернигов. Учтите, что Интернет с каждым днем в городе бурно растет.
Уж совсем не понял по поводу объективности. На этом круглом столе были одни "несколько человек", завтра на другом столе будут другие. С каждым днем общественных организаций все больше. Обо всех ведь рассказывают как показывает практика. Куда уж объективнее?
Объективный | 2008-07-27 13:18
Стас | 2008-07-27 11:03
А що таке новітня інтернет-громада? Не потрібно нікуди їхати, займати площу і платити за неї аренду. Не потрібно навіть знаходитися в місті, а можна навіть десь на краю області, чи хоч і в Аргентині. В будь-який час і по будь-якій проблематиці можна вести обговорення і на їх основі виробляти певні висновки для прийняття рішень. Все тут залежить уже від вдалої організації і наявності життєздатних методів як зробити таке можливим. Само собою для членів такої громади уже потрібна буде дуже серйозна реєстрація і безпека передачі майже як в інтернет-банкінгу. Окрім обговорень в статтях зробити окремий розділ обговорень тематично по кожному суспільно-політичному питанню, і по їх певною мірою наповненню проводити веб-конференцію з учасниками данного обговорення (у визначений час). Це лише частка того що потрібно, бо все описати вже пальці болять набирать :)))
Не дуже космічно викладено??
abc | 2008-07-27 07:28
Звісно, запопадливих посередників знайдеться безліч. Ось, наприклад, і герої цього матеріалу хочуть, від нашого з Вами Стас імені, глаголити про наші потреби владі. Цитата: "Дізнатися думку кожного чернігівця, і потім донести її до влади – такою є мета нової організації «Громадська думка»." Чи то в дитячому садку в "поламаний телефон" не награлися, чи то просто планують від нашого імені лобіювати власні інтереси...
А про владу, котра чогось там не знає, це Ви даремно. Соколов добре знає, що я та інші думають про його дрибан нашої землі. І судді знають, що ми думаємо про їх хабарне кривосуддя. І решта добре знає, що і навіщо робить. От тільки рахуватися з нашим інтересом вони не бажають. Просто, користуючись нашим незнанням та пасивністю, все довірене їм спрямовують не на загальну користь, а на свою власну. І навіть служби, котрі мають убезпечити нас від цих, злочинних по своїй суті дій, демонструють повну неефективність.
Отже, порівнюючи різних наших помічників, зверніть увагу на описаних у цьому матеріалі з одного боку, та ВВ з іншого. Перші концентрують свої зусилля на діяльності від нашого імені і отриманні всіляких вигід замість нас (згадайте мультик, де два молодці і їли замість свого "повелителя"). Високий Вал навпаки, допомагає нам отримати об"єктивну інформацію та обговорити її. Тобто сприяє нашому безпосередньому управлінню станом справ. Те, що начебто відразу нічого не міняється, означає тільки одне - відбувається процес збільшення кількості свідомих громадян. А коли кількість досягне певної величини, вона обов"язково перейде у якість.
Стас | 2008-07-26 15:27
Був неуважний. Внизу ж є кнопка зворотнього зв*язку і лічильники. Вибачаюся.
Адмін | 2008-07-26 15:15
Стас | 2008-07-26 14:44
Де можна подивитьсь статистику відвідувань цього сайту? І ще хочеться дізнатися яким він іде по рейтингу серед подібних у регіоні (можна приблизно, якщо точних даних немає).
Стосовно роботи громад у місті, то я вважаю що чим їх буде менше - тим буде більшою кількість учасників в кожній з них, тим більше вона встигатиме охоплювати питань і випрацьовувати по ним якісніші рішення. А може навіть настільки якісні, що буде що життєздатне запропонувати владі і доказати доцільність такого введення. Головне аби громада теж залучалася до питань фінансування того чи іншого проекту, аби могла чітко уявляти собі його кошторис з огляду на загальний бюджет, а також щоб могла оцінити чи є такий проект для нас першочерговим, чі є на черзі і більш важливі речі, що потрібно робити.
Олександр | 2008-07-26 13:15
І ДЕ ФОТО ІНШИХ УЧАСНИКІВ??!! :-))))))
ПРО ФІНАНСУВАННЯ, ЯК І ЗАВЖДИ, НІХТО НІЧОГО НЕ СКАЗАВ. А ШКОДА!!!
Стас | 2008-07-25 23:14
Стас | 2008-07-25 22:47
А по суті? Тема дійсно актуальна, проблема очевидна. Але ініціатори нічого заслуговуючого на увагу не запропонували. Порожняк, нецікаво...
Саме перше, що впадає у вічі і бентежить одночасно - це те що ні з ким спілкуватися. Хоч горохом об стінку. Я вже зморився заглядати в ті статті, де залишав свій коммент, чекаючи від когось хоч якоїсь раекції на нього. Добре, що маю безліміт, а то б викинув купу грошей і врешті б зрозумів що мені це не дуже потрібно. Глухо як у танку. Ніхто нічого не хоче писати. Навіть адміни, яких тут гадаю чимало. Немає навіть дієвого способу дізнаватися хто де залишив свій коммент, щоб на нього відповісти. Зважаючи на середню кількість статей за один день - матимемо абсолютну безперспективність залишання коментів, тому що вкрай важко потім отримати з того толк. Тобто навіщо витрачати час і трафік на дурниці?
По-друге. Про яку суспільну діяльність і її якість, достатню для того аби політики зважали на поступаючі звідти думки може йти мова, коли серед не зовсім останніх членів нашого суспільства (які мають принаймні комп*ютер і вихід у мережу, а також вільний час і здатність розбірливо подати думку) існує така пасивність в обговоренні важливих суспільно-політичних питань на (я так розумію) далеко не останньому сайті регіону?
Мені особисто дуже шкода за тих людей, що на фото. Бо вони, як і будь-які інші управлінці, змушені працювати тільки з тим, що їм приносять, бо щоб формулювати власний погляд по тисячі питань не мають фізично часу. І хто забезпечить їм якість таких подань на розгляд? Немає такого. Тоді навіщо усе це? Навіщо ми марно гаємо час? Свій та інших.
abc | 2008-07-25 22:03
А по суті? Тема дійсно актуальна, проблема очевидна. Але ініціатори нічого заслуговуючого на увагу не запропонували. Порожняк, нецікаво...
Критег | 2008-07-25 20:45
Стас | 2008-07-25 19:48
ЧН | 2008-07-25 18:12
вит | 2008-07-25 17:30