Останнє оновлення: 18:08 четвер, 16 січня
Сесійна зала
Ви знаходитесь: Політика / Чернігів / Прапороносна сесія
Прапороносна сесія

Прапороносна сесія

Чергова, 29 сесія Чернігівської міської ради відбулася вчора в обласному центрі. Більшість питань, як завжди, були земельними.

І якщо до першої перерви о 12 годині місцеві обранці просто стаханівськими темпами дружньо ухвалили з десяток рішень, то після обіду голосування по землі показало інтереси, суперечки, конфлікти депутатського корпусу. Але про все по порядку.

 

Якщо театр починається з гардеробу, то сесія Чернігівської міської ради починається з тусовки біля її стін. Зазвичай там «тусуються» цікаві до всього журналісти, розномастеві громадські діячі та протестувальники, які намагаються донести (впихнути в руки) своє невдоволення, вимоги чи пропозиції.

Цього разу біля стін міської рази надписи кількох десятків пікетувальників закликали припинити прокурорське свавілля. Щоправда, ніхто з самих учасників пояснити суть пікету так і не зміг.

Світло пролив депутат Стах. Все стало зрозуміло, коли дійшли до розгляду прокурорських протестів. Виявляється, прокурор виніс протест на рішення міської ради про надання в оренду земельних ділянок для торгівлі у весняно-літній період. Дозволи, на думку прокуратури, були видані з порушенням процедури. Проте депутати так не вважали і відхилили прокурорський протест.

Прапор – є!

Першим пунктом порядку денного було ухвалення прапору міста. Комісія винесла на розгляд депутатів два однакові варіанти, що різнилися лише кольором тла: білий та сірий.

Затвердили такий варіант: «…прапор м. Чернігова являє собою прямокутне, зі співвідношенням сторін 2:3 або квадратне біле полотнище, в центрі якого – чорний одноголовий коронований орел, який лівою лапою тримає хрест. Голова орла повернута до древка прапору». Ось такий у нас прапор тепер.

Подивитися на ухвалення цього історичного рішення зібрався мало не весь апарат виконкому. Під гучні оплески депутатів та чиновників щойно затверджений штандарт міста урочисто внесли до залу і міський голова не менш урочисто і поважно встановив його на трибуні біля державного стягу та виголосив піднесену промову про значушість та історичність моменту.

Гроші, плани, програми…

Натхненні такою подією депутати внесли деякі зміни та доповнення до міського бюджету та програми відновлення твердого покриття на 2008 – 2010 рр., передали в комунальну власність низку об’єктів та ухвалили цільову програму модернізації та заміни ліфтів на 2008-2015 рр.

Головна мета останнього документу – забезпечення мешканців багатоповерхівок надійною роботою ліфтів. Вартість таких амбітних планів виконкому – майже 80 млн. грн. на весь термін.

Протестуй не протестуй – все одно получиш

Дружне голосування очікувано загальмувалося коли підійшли до прокурорських протестів, що стосувалися традиційно земельних питань. Трохи не побилися члени лічильної комісії - депутати Тарасовець та Стах, з’ясовуючи, хто правильніше рахує.

З мінімальною більшістю голосів місцева коаліція регіоналів, соціалістів, вічевців та кількох депутатів з інших фракцій відхилили низку протестів прокурора щодо виділення групі громадян по 10 соток землі по вулиці Курсанта Єськова.

Варто відзначити, що на попередній сесії ці протести прокурора не були відхилені, тоді бютівці заявили, що дану територію не можна віддавати під приватну забудову, оскільки там недосліджені історико-археологічні пам’ятки. Бачимо, що лобістам голосування вдалось в міжсесійний період переконати більшість народних обранців в протилежному.

Савчука відстояли. Поки що

Не згадати, яку вже сесію поспіль виноситься питання про відхилення протесту прокуратури на рішення 22 сесії міської ради у листопаді 2007 р. про надання дозволу на розроблення проекту відведення 7,5 га землі по вул. Савчука товариству з обмеженою відповідальністю «Єврокон Полісся».

Депутат від УНП Володимир Ступак коментуючи це рішення ради назвав його ганебним і закликав депутатів підтримати протест. Такої думки був і регіонал Володимир Демшевський. В результаті - лише 20 голосів «За» відхилення протесту. Тож голосування з цього приводу варто знов чекати на найближчій сесії.

Ще одне скандальне будівництво в цьому районі стало причиною протесту прокуратури. Будівництво жилового будинку по Савчука, 7 – підприємством «УкрСіверБуд» набуло резонансу через активні протести мешканців навколишніх будинків. Прокуратура ж зазначає, що забудовниками не враховані екологічні експертизи.

Депутати наразі підтримали прокуратуру. Але рішення може бути переглянуте на корись забудовників на будь-якій іншій сесії – такої практики в нашої ради достатньо.

Конфуз, що не перетворився в скандал

Журналістам на початку сесії не видали повного комплекту документів. Як не дивно, відсутніми виявилися саме комплект документів з проектами земельних рішень. Запахло черговим скандалом в стосунках міської ради з представниками ЗМІ. Але, на щастя, помилка виявилася суто технічною і на зауваження представників ЗМІ оргвідділ оперативно забезпечив всіх необхідними проектами рішень.

«Все готується в останній момент і тому вийшла накладка. Непорозумінь з журналістами нам ніяких не треба, тим більше що таємниць там ніяких немає» - запевнили в міськраді.

Тож до питань земельних…

По чому земля?

Одним з дискусійних питань останніх сесій є грошова оцінка вартості землі для приватизації юридичними особами. Наразі така вартість складає 30 % від реальної. БЮТ пропонує підняти до 100% для всіх «щоб не породжувати корупції та ефективніше наповнювати бюджет».

Регіони та СПУ виступають за збереження 30% аргументуючи це турботою про місцевий бізнес та тим, що по повній вартості приватизовувати ніхто не буде і бюджет тоді взагалі копійки не отримає. Помирив всіх заступник міського голови Олександр Сердюк, що запропонував провести спочатку навчання депутатів по темі оцінки вартості землі, а потім повернутися до цього питання . На тому і зійшлися.

Всі рівні, але деякі рівніші

Хвилю емоцій, переживань та суперечок викликало в залі голосування за надання згоди на розроблення проектів відведення земельних ділянок для будівництва житлових будинків. Ситуацію в залі голова Олександр Соколов прокоментував так: «При слове земля у кого-то начинается дрожь». Можливо тому, що серед прізвищ претендентів на землю зустрічаються однофамільці деяких депутатів? А можливо це просто збіг.

Ще один цікавий коментар дав з цього приводу директор «Водоканалу» Олександр Шкінь: «Для мене не зрозуміло, чому, коли нам пишуть про виділення земельної ділянки в межах міста, ми відповідаємо, що землі немає, а тут хтось колишки повбивав і ми їм віддаємо». Мабуть тому, що хоч і всі рівні, але певно хтось трішечки рівніший.

Нагадаю, що згідно чинного законодавства кожен громадянин України має право на отримання 10 соток землі під будівництво індивідуального житла.

Бий своїх, щоб чужі боялися?

Конфлікт в місцевому осередку Партії регіонів доріс до публічного. Голосування по земельних питаннях розкрило внутрішньопартійні чвари та конфлікти.

Дійшло до того, що чільний представник цієї фракції голова ВАТ «Домобудівник» Анатолій Роговий після чергового безрезультатного голосування по питаннях його підприємства, коли не голосувала і частина регіоналів, в серцях заявив:
«Якщо ви відстоюєте лише свої власні інтереси, якщо не голосуєте – тоді йдіть з фракції та з депутатів».

Також він додав, що в області склалася вкрай несприятливі умови роботи для будівельників – 25 тисяч будівників області готові вдатися до страйку, якщо ситуація ближчим часом не зміниться.

Забуттю не підлягає

Довго шукали порозуміння депутати стосовно питання виділення землі для встановлення пам’ятнику жертвам голодомору. Крім комуністів, які заявили, що «ніякого голодомору не було, а був просто голод – тому пам’ятників не треба», у решти дипкорпусу доцільність вшанування жертв голодомору заперечень не викликало.

Дискусія точилася довкола місця розміщення пам’ятника. Регіонали вважають, що на центральній алеї йому не місце, краще біля церкви, деякі хотіли навіть на Яцево відправити, мовляв, там же мертві, і пам’ятнику загиблим там якраз і місце. Після тривалого обговорення, все ж погодилися на рішення запропоноване в порядку денному – погодити місце розташування біля Троїцького монастиря.

Павло ПУЩЕНКО,
спеціально для «Високого Валу»

Коментарі (8)

Олександр | 2008-07-01 17:08

borec
Да ніхто нічого не відстояв. Якби проект прокурора ЗАДОВІЛЬНИЛИ - тоді б відстояли. Якби ВІДХИЛИЛИ - тоді прокурор більше не мав права оскаржувати це рішення. А так його просто ЗНЯЛИ. На наступній сесії знову розглядатимуть. І так поки не відхилять або не задовільнять.

borec | 2008-07-01 12:57

Слава Богу, что Савчука хоть на этой сессии отстояли! У некоторых совсем совести нет, чтоб разрешить парковую зону под нож.
лише 20 голосів «За» відхилення протесту про відхилення протесту прокуратури про надання дозволу на розроблення проекту відведення 7,5 га землі по вул. Савчука товариству з обмеженою відповідальністю «Єврокон Полісся». Наверно это те самые 20 -"за" которые поделили 200000 дол. (проплаченной налом взятки за дозвол)

рита | 2008-07-01 11:51

Интересно, знать. ! Кому-то , хоть интересно, какие решение приняты на сессии? Не обезательно, обсуждать, кто и в чем там был. Гнусно и противно. И зачем вообще ставят комент, если много людей не в курсе, о ком или о чем речь?

410 | 2008-07-01 11:17

васяфриз о себе напомнила своим коментарием
Да нет, я не она. ))))
Меньше употребляйте ее фамилию и меньше рекламы ей будет. :)
вася

вася | 2008-07-01 09:06

фриз о себе напомнила своим коментарием

Костян | 2008-06-27 17:35

Теперь флаг есть, остался лишь гимн.
И тогда точно всех этих ребят можно будет назвать "идейными борцами за денежные знаки"

410 | 2008-06-27 12:34

Фух, о Туник-Фриз дерьма не написали. Ура!!!
Сессия прошла нормально. )))) Земля - как всегда)))
А вообще, хорошая погода!!! ;)

товарищ Сталин | 2008-06-27 09:50

=Якщо театр починається з гардеробу, то сесія Чернігівської міської ради починається з=
Точно! Как говорил Лаврентий Павлович, с вешалки начинается не только театр.
закрити

Додати коментар:


Фотоновини

  Новорічна локація у Чернігові

SVOBODA.FM