
Молодь залишає Чернігів?
Оскільки напрямок молодіжної політики у Чернігівській міськраді координує заступник міського голови Оксана Тунік-Фриз, то саме вона відповіла на запитання редакції "Нового Чернігова".
– Насамперед, дякую за можливість висловити свої думки на сторінках вашого видання. Далі хотілося б дізнатися статистичні дані, на підставі яких зроблено висновок, що молодь залишає місто і це є масштабною проблемою.
На мою думку, питання, порушене журналістами, мало місце завжди і воно сьогодні не настільки гостре, аби бити на сполох.
В обласному центрі Чернігівщини знаходяться два університети і два інститути. У жодному з них за останні десятиріччя не було проблем з недобором студентів. Навпаки, маємо конкурс і бажання навчатися у Чернігові.
Так, є чимало студентів з районів, але переважна більшість студентів наших вузів – саме чернігівська молодь. Взагалі у нас працюють 11 місцевих вищих навчальних закладів І-IV рівнів акредитації та 16 філій вузів, у яких здобувають вищу освіту понад 17 тисяч студентів. До речі, три вищі навчальні заклади Чернігова, за рейтингом ЮНЕСКО, входять до 200 кращих вузів України.
Звичайно маємо ситуацію, коли чернігівські випускники вступають до Києва, Харкова, Одеси чи Львова. Я теж навчалася у Львові, але повернулася до рідного міста. Так роблять й інші. Приміром, керівник міського палацу культури Надія Барабаш працювала у Києві, а потім обрала Чернігів.
У сучасному житті ми вільні обирати місце, де бажаємо жити і навчатися, де прагнемо реалізувати себе як особистість і професіонала. Це і є однією з ознак демократії та особистої свободи.
У нас є випадки, коли випускники чернігівських шкіл навчаються за кордоном – у Польщі, Росії, Німеччині, Канаді. Будьмо горді, що ми маємо настільки потужний інтелектуальний потенціал, котрий високо оцінюють за кордоном. Для когось це є мрією.
Наприклад, цього року четвертокласники однієї із чернігівських шкіл на випускному із початкової школи писали побажання. Хтось написав – хочу мати кішку або собаку вдома, а один школяр побажав… навчатися в Оксфорді. І якщо дитина втілить свою мрію, то за неї усім варто лише радіти.
Крім того, важливе значення має почуття патріотизму. Комусь із наших випускників пропонують навчання за кордоном, але він відмовляється, обираючи український університет. Хтось погоджується. Це право вільних людей у вільній державі.
У Чернігові немає критичної ситуації з безробіттям. Протягом останніх років рівень безробіття не перевищує 1,5%. Щороку в обласному центрі створюються до 7 тисяч робочих місць. На мою думку, у сучасної молоді набагато більше перспектив і можливостей, ніж 30-40 років тому. Адже вона працює в органах влади, розпочинає власну справу, досягає успіхів у спорті і культурі.
Я часто спілкуюся з молоддю і дуже поважаю молодих людей, адже вони цілеспрямовані, ставлять завдання і досягають їх. У свою чергу, міська влада підтримувала і буде підтримувати молодь. І це не випадкові епізодичні ситуації, а систематична робота.
З повагою,
заступник Чернігівського міського голови
Оксана Тунік-Фриз
Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
Переглядів : 10084 |
Посилання до теми:
20.06.2008 До дня молоді: Агов, де ви?!
23.06.2008 Молодь торгує та байдикує: Статистичні факти
12.06.2008 Робочих місць все більше. Для робітників
6.06.2008 Три менеджери керують одним слюсарем
8.06.2008 Аргументи : Де жити і чим дихати?
2.06.2008 Дітей усе менше. Статистика не винна
27.05.2008 Чернігівщина: Народжуємо більше. Але найменше
17.05.2008 У «селі» тролейбуси - не в моді!*
10.05.2008 Жах! Гинемо, бо спиваємось!
24.05.2008 Місто гендиликів, убитих тролейбусів і сміття
10.06.2008 Тут було бидло! Навіть київське. ФОТОрепортаж
17.05.2008 Інвестор бидло не навчить! ФОТОрепортаж
2.06.2008 Пиво і гральні автомати вбивають
18.03.2008 Журналістів - за двері! Рецидиви Чернігівської міськради
18.03.2008 Гарячий коментар: Некоректна не я – некоректна стаття
Коментарі (57)
Полина | 2008-07-04 11:15
А вот модернизировали бы аэропорт в Шестовице (Киев, как никак рядом -бориспольский ангарчик с его воровством и теснотой многих не устраивает) , забрали бы часть потоков начиная от туристов и заканчивая челноками- понадобились бы квалифицированные специалисты (пилоты , диспетчеры и т.п)с соответствующим уровнем оплаты труда.. Но это ж работой жить надо- это не шалашики с пивом ставить.
Ничего существенного, в принципах формирования зарплаты, с тех пор не изменилось."
Костян | 2008-07-03 15:37
А вот модернизировали бы аэропорт в Шестовице (Киев, как никак рядом -бориспольский ангарчик с его воровством и теснотой многих не устраивает) , забрали бы часть потоков начиная от туристов и заканчивая челноками- понадобились бы квалифицированные специалисты (пилоты , диспетчеры и т.п)с соответствующим уровнем оплаты труда.. Но это ж работой жить надо- это не шалашики с пивом ставить.
Полина | 2008-07-03 12:07
...Ну да, работы с зарплатой 700 грн. хоть отбавляй....о какой безработице может идти речь?:)))
Сергій Соломаха | 2008-07-02 11:25
Пропоную "ВВ" ініцювати "круглий стіл" на тему "Яке майбутнє у Чернігівської молоді ?" і запросити найактивніших коментаторів взяти в ньому участь.
Підчас дискусії обов"язково з"являться нові ідеї, а головне постане рейтинг питань, які потрібно розв"язувати щоб просунитись вперед
Формат "КС" може бути як очний, так і net.
Наталия | 2008-07-01 22:43
2. Посудите здраво - как один чиновник может заниматься молодежью? Можно курировать определенные процесы, представлять интересы. А вам бы лучше прильнуть к молодежным организациям и "заняться" молодежью тоже, ведь одна пара-тройка чиновников ничего сделать без нашего желания не смогут.
Пустые комменты, подобно вашего, просто угнетают. Вы предлажиди обсудить - "Молодежь уезжает. Это очевидно. Можно обсуждать только один вопрос - ПОЧЕМУ?". вот и давайте свои предположения и наблюдения. А относительно работы властей - задавайте конкретные вопросы и требуйте конкретные ответы, обратите внимание - это был не "звіт роботи заступника міського голови за рік перебування при владі", а всего лишь ответ на флеш-вопрос редакции.
sterva | 2008-07-01 19:05
1. Молодежь уезжает. Это очевидно. Можно обсуждать только один вопрос - ПОЧЕМУ?
2. Кто занимается молодежью, кто взял на себя эту ответственность и как он с этим справляется? Практика показала, что это тоже очень важный вопрос, который нас волнует. Он включает в себя многие аспекты, начиная от менеджмента и заканчивая Savoir vivreu.
Я посоветовала бы (все таки взяла бы на себя такую смелость) нашим чиновникам (Оксане Владимировне в том числе) не бороться с нами, хорошо учиться и прислушиваться к нам. Вы работаете для всех нас и благодаря нам. Это напоминание должно быть всегда с Вами: на работе и дома, ночью и днем. Такую работу Вы сами себе выбрали. И можете не сомневаться, мы с Вас обязательно будем спрашивать: "Как дела? Как там молодежь, уезжает? Значит, плохо работаете. Давайте думать вместе, что же делать дальше". Так происходит во всем цивилизованном мире. А в не цивилизованном - как у нас - есть КУЧКА приближенных, для которых власть работает много и успешно.
Костян | 2008-07-01 13:38
Вот вы пишите- "что-то делается", "активно працюють" "позитивні кроки зроблено", но так можно писать вечно и если бы подобным способом отчитывались управленцы в крупных корпорациях их бы выгнали на следующий день. Нужны четки планы и пути их реализации и отчет по этой реализации- многие тут этого не видят, а видят каких-то завхозов-политиков на управленческих должностях, которые рассказывают о том, что у них уже есть в хозяйстве и как они этим хозяйством распоряжаются, без планов развития и путей реализации этих планов.
Я не знаю поймете ли вы , что я имел в виду, потому как не знаю видите вы различие в завхозе и управленце(руководителе)
Глорія | 2008-07-01 12:41
+++
Уважаемая Глория, каждый работает на своем месте и у каждого своя ответственность. Если городские руководители доборовольно взвалили на свои плечи управление городом- они за это должны отвечать и действовать в рамках своих полномочий, но мы (жители города) должны об этом хотя бы знать. Понятное дело, что критиковать всегда легче чем , что-либо делать- об этом никто и не спорит, но зачем тогда браться за то, что тебе не под силу, что бы реализовать свои личные амбиции? Ну тогда это называется авантюризмом..
Олег | 2008-07-01 13:16
Кожен має робити краще насамперед те, що від нього вимагається (див. Олег | 2008-06-28 16:55 пункт 2). Від цього всім одразу стане більше користі.
Впевнений, що молоді коментатори, які на власній шкурі відчули прєлєсті ведення дрібного та середнього бізнесу в Чернігові, ще й отримали непоганий результат, мають повне моральне право "теревеняти" про ситуацію.
Олег | 2008-07-01 12:59
Глорія | 2008-07-01 12:41
Наталя | 2008-07-01 12:34
"У школі потрібні і скаутські-піонерські організації, гуртки за інтересами. Зрештою, потрібні дитячі табори..." І вони є! Більшість шкіл активно працюють у цьому напрямку, але важко боротися проти маштабного негативного впливу, який здійснюється ЗМІ. Можливо, зроблені кроки ще незначні, та принаймі - у правильному напрямку.
Нам слід більше говорити про те, які позитивні кроки зроблено, заохочувати і залучати до цієї справи інших. Адже певна частина молоді активно задієна у різноманітних клубах, організаціях і саме вони є прикладом того, що життя може бути іншим, і що вибір залежить саме від них самих. Адже погодьтеся - вибір є завжди.
Олег | 2008-06-30 10:06
Згоден з цим абсолютно. Причин багато. Корумпованість, клановість, для влаштування тепер скрізь потрібні свої люди. Але цінність влаштування молодого "кадра" за такою схемою сумнівна для суспільства.
Як наслідок - катастрофічне зменшення кадрового потенціалу в країні, до освіта потрібна лише для отримання папірця. Одна з причин зменшення потенціалу - відсутність державної політики і ідеології. Багато хто казав на початку 90-х, що ідеологія починаючи від школи шкідлива. На жаль, тепер ми бачимо згубні наслідки такого уявлення. Якщо взяти чи США, чи Ізраїль, то ідеологія оточує дитину скрізь від дитячого садочка. Якщо її немає, то порожнє місце заповнюється шкідливим сурогатом.
У школі потрібні і скаутські-піонерські організації, гуртки за інтересами. Зрештою, потрібні дитячі табори і професійно-технічні заклади, де юний член суспільства починає вчитися робити щось власними руками.
Розваливши цю систему, вважаю, було нанесено удар в самісіньке серце суспільства і закладена уповільнена міна під його розвиток. Крім того, потенційні спортмайданчики активно забудовуються.
У сусідній Білорусі усе з точністю до навпаки: будуються спортивні арени у найглухіших райцентрах, створюються умови для розвитку молодої особистості, активно діє БРСМ (Білоруський Республіканський Союз Молоді). Розвиток держави залежить від того, що закладається в молоді голови.
Років за 50 подивимося на результат і порівняємо Україну і Білорусь. Прогноз - як Мексика і Штати. Хоча це необ'єктивне порівняння. Бо у Мексиці принаймні народжуваність непогана. А в Україні буде мільйонів 35.
Костян | 2008-06-29 18:43
Если Украину окончательно не захлестнет финансовый кризис, то перспективными и востребованными можно считать так же профессии банковского клерка, профессии связанные с торговлей (мерчандайзеры, торговые представители, реализаторы и т.п.). и строительством. Но перспективными в том аспекте, что будут "требоваться", а то, что уровень оплаты труда в большинстве будет меньше чем в среднем по Украине-это точно..
А больше всего, по моему мнению, будут востребованы кладовщики и охранники. Это связано с перспективами Чернигова, как логистико-терминального центра при Киеве. Т.е. аренда складских помещений у нас достаточно низкая, уровень зп тоже с киевским несопоставим, зато есть инфраструктура и до Киева 2-3 часа езды.
Из негативных факторов ,
в первую очередь- требуются специальности низкой проф.классификации, но большой физической и жизненной энергии. Т.е. после сорока лет, как наемный работник ты никому не будешь нужным и если ты не подкопил денжат- будешь влачить жалкое существование.
во-вторую очередь, из-за отсутствия потребности в высококвалифицированных кадрах и коррупции- низкая вертикальная мобильность в обществе. чтоб там не писала ОТФ сделать карьеру благодаря личным способностям в Чернигове сейчас гораздо сложнее чем в советские времена-все "теплые" места заняты надолго , а уровень образования, который сейчас можно получить- гораздо ниже советского, потому как не нужно это образование тут.
Олег | 2008-06-29 16:42
1. Неадаптована якраз не гірша частина молоді. Адаптувати себе під це болото, точніше зробити щось з болотом у кращої частини поки не вистачає зусиль. Донкіхотство не в моді.
2. Ця ж сама не гірша частина дійсно їде з міста за власною ініціативою.
3. Згоден. Це наслідок п.1 і 2.
4. Молодь - це не лише споживачі реклами тютюну і пива. Це заручники низькоякісного інформаційного продукту вцілому, відсутності моральних орієнтирів і цінностей, відсутності державної політики, що позбавляє країну перспектив. Можна додати пропаганду нездорового способу життя, моралі, споживання неякісних харчів, гонитву за примарними життєвими ідеалами, сотворення потворних кумирів тощо. Загалом - створення такого середовища існування, яке формує особистість з тими рисами, які ми спостерігаємо.
5. Так, втеча до столиці - тимчасовий вихід, що не є панацеєю. Це насамперед відрив від коріння і тимчасове вирішення проблеми адаптації особистості до нав"язуваних стандартів. Тобто, тимчасове вирішення грошового питання, наприклад. Хоча і вдається це далеко не всім. Хоча б через вартість оренди столичного житла. У результаті дійсність у багатьох випадках ще більш сірішає, а молода людина перетворюється з особистості на машину для задоволення потреб системи.
6. Звичайно, у міліонниках молодь більш конкурентна з 2-х основних причин:
- її видатки значно менші у порівнянні з прибульцями з усіма наслідками, немає потреби вирішення багатьох "імігрантських" питань;
- та молодь має місцеве коріння.
7. Скільки виїхало і ще виїде з Чернігова - важко сказати. Але багато.
8. І так, і ні. Дивлячись яка мета. Переїхати до Мегаполісу можна з різних причин. Якщо, сповідуючи сучасні цінності, людина бажає заробити, то житло - стримуючий фактор. Якщо реалізуватися, то скоріш людина вже готова до вирішення для себе цього питання.
9. "Наш город - дотационная социальная среда - в такой обитают старики". Згоден.
10. "Инвестиции приходят в Чернигов умирать". Влучно! Через відсутність будь-якої можливості для нормальної конкуренції. Через унеможливлення її у будь-який спосіб. Перемагають не працьовиті, чесні і сильні. Перемагають слабкі і підступні.
Цілком ймовірно, що 5% - "те кто сражаются за город и свое будущее в нем". Але з такою критичною масою будь-які спроби "сражаться" безперспективні і наперед приречені. Хоча у них 2 шляхи - перетворитися на хижаків чи на інвалідів в залежності від успіху спроб.
Вихід - переконати потенційних імігрантів і можливо навіть спадкоємців приєднатися до тих, хто бореться.
Аналитик | 2008-06-29 15:13
1. Молодежь не востребована и неадаптирована в Чернигове.
2. Инициатива выезда из города молодежи, ее односторонняя.
3. Нет стимулов и очевидных возможностей развиваться в Чернигове.
4. Нынешняя молодежь-это потребители рекламы табака и пива.
5. Выезд сегодня- это антидепрессивный побег в никуда.
6. В городах миллионниках молодежь более конкурентна.
7. Безвозвратно способны выехать 20 процентов молодежи.
8. Сдерживающим фактором всегда будет жилищная проблема.
9. Наш город дотационная социальная среда -в такой обитают старики.
10. Инвестиции приходят в Чернигов умирать.
Далее в процентах: 45 - быдло; 10 - инвалиды; 15 - нищета; 5 - наследники; 20 - потенциальные эмигранты; 5 - те кто сражаются за город и свое будущее в нем.
Из них: 40 - тепличные (мамкины да папкины); 30 - инкубаторские (стадные образования-праздинки, тусовки); 15 - потенциальные иждивенцы (альфонсы, динамы, семейные присоски и т.д.); 10 - дешевые тинейджеры (менеджеры, кредитчики); 5 - хищники.
Будущие профессии города: таксисты, госслужащие, врачи, фермеры, охранники.
мешканець )) | 2008-06-28 18:28
Олег | 2008-06-28 16:55
1. Про жіночу вроду серед місцевого політикуму.
2. Про особисті професійні якості місцевого політикуму.
3. Нарешті, про молодіжну політику і про те, скільки молодих людей їде до Києва.
Відповім коротко за всіма пунктами:
1. Жіноча врода українського політикуму дійсно слідує за загальними ґламурними тенденціями і не має жодного стосунку до професійних питань. Звичайно, політик має бути симпатичним та слідкувати за фасадом, але не це має бути головною проблемою професійних піарників після того, як вони почали поєднувати власний біснес з владними коридорами. Власне таке поєднання і є проблемою української політики, де головним питанням є Я КОХАНИЙ.
2. Що стосується професійних якостей, то гонор повинен бути на другому плані. Але чомусь так повелося, що у більшості випадків те, що йде на користь справі, але не сприяє реалізації пункту 1 чи наступає на горло власному гонору, викликає у українського ґламуру велике ФЕ! Місцевий політикум - лише складова українського, як би він високо не стрибав. Тому...
3. По суті. Якщо суть взагалі когось цікавить у владних коридорах з числа тих, хто давно і успішно повирішував справи особисті.
Варто у неділю ввечері, повертаючись на своєму "бумері" з пікніка, під'їхати до готелю "Україна" і почергувати з 5-ї до 9-ї вечора, рахуючи молодих людей у черзі на київські маршрутки. І це лише верхівка айсбергу проблем. Бо багато хто поїхав і не повернувся. Не лише до Києва.
Інакше чинити молодій людині, яка хоче розвиватися, неможливо в принципі. Що вона тут забула після закінчення того ж чи не єдино престижного Політеху? Та нічого! На "ВВ" була чудова стаття про ринок праці:
http://www.val.ua/economic/region/191419.html
В Чернігові є кілька варіантів залишитися: а) якщо тато або мати впихнули своє чадо на престижну держслужбу за великим блатом чи родинними зв'язками; б) якщо сидиш на ресурсі, у владі і туди ж "підсажуєш" своїх "чад"; в) якщо якимсь неймовірним дивом та зусиллями тобі таки вдалося розкрутити власний бізнес у цьому обмеженому просторі.
Чому чернігівський простір обмежений? Виходячи з підпунктів а) і б) пункту 3 так званий "розвиток" - це ніщо інше як дерибан, перерозподіл та концентрація громадських матеріальних цінностей. Про капіталізацію та примноження цих цінностей, а відповідно і про розвиток ринку на регіональному рівні зовсім не йдеться. Чому? Ми повертаємося до того, на що спрямована думка жителів владних коридорів. Самопіар, перерозподіл ресурсу... Заробітки одним словом. Якщо Маркс писав про відчудження пролетаріату від результатів праці, то наразі можна говорити про відчудження громади від своїх слуг. Інтересів громади від інтересів та відповідних дій обранців і держслужбовців всіх рівнів. Чи можна говорити за таких умов про наявність держави? Ні! Бо рівень питань, які вирішують державні люди на свою користь, обумовлює відсутність будь-якої державної політики у державі.
І останнє. Можливо, найголовніше. Безперспективні ті держави, де немає розвитку регіонів. Концентрація життя лише у столицях свідчить про занепад території, про відсутність національної ідеї, про дегенеративні цінності суспільства і про повний занепад культурної складовоє. Тобто про відсутність стрижню будь-якої спільноти. Активна вимоглива громада, об'єднання громадян за інтересами, постійна капіталізація місцевої громади за рахонок залучення коштів у розвиток різноманітних бізнесів, сприяння малому і середньому бізнесу на рівні держполітики з особливими місцевими прохрамами та врахуванням місцевої специфіки... Нарешті свято громади чи не щодня, ініційоване знизу, а не згори. Це все лише необхідні складові. З'явитися вони можуть, коли є найголовніше - довіра. Розмінювати довіру на власні інтереси нашим державним мужам - це як мінімум дуже не розумно. Бо під час епохальних зламів в історії вони страждатимуть від цього найперші.
Приношу вибачення за довгий текст. Накипіло.
Костян | 2008-06-28 15:19
В чем предмет полемики?
Конструктивной полемики тут не может быть - потому как нет предмета..
В итоге- вся полемика сводится к извечному "сам-дурак".
Хотя ежели разобраться...
Тут в начале статьи прозвучали слова "молодежная политика". Вот что должно было вызвать полемику в рамках статьи..
Ну дак а где у нас молодежная политика? Хотя бы основные "засады" и желательно в письменном виде.. План/ Факт, так сказать, примерно так же само как делала уважаемая ОТФ в известной пивной корпорации..
Хотя возможно молодежная политика и есть в письменном виде. Ну дак а где она? Почему пиарится не план/факт деятельности и причины из-за которых нельзя достигнуть плана, а внешний вид уважаемой ОТФ?
Хотя да , опять же вернемся к статье- "координатор молодежной политики"- это как? Во-первых непонятен термин "координатор"- за что отвечает координатор и кто вообще отвечает за молодежную политику? Во-вторых "молодежная политика"- есть ли у нас она?
В итоге получается - обсуждаем не дело и рамки ответсвенности, а личные достоинства уважаемой ОТФ.
Хотя она наверное не против, потому как в отличии от дела у нее все ок.
Горожанин | 2008-06-28 13:46
А вот о работе чиновника и ответе на вопрос - актуальный говорить не лишне. Может что-то заставит задуматься власть имущих.
Молодёж ь действительно уезжает из Чернигова. Ни внешне, ни заработками город не прельщает.
Стыдно. в тако зелёном городе некгде отдохнуть с детьми; ни цветочных газонов, ни уголков отдыха (спокойных, тихих, семейных) Был когда-то сквер с "жабками", Теперь .ер Соколов строит себе там свето-музыкальный памятник . А Туник не думает, где молодым семьям лтдыхать, что сделать для молодёжи на перспективу. Стыдно за её ответ
Ozi | 2008-06-28 13:02
не стерв | 2008-06-28 12:48
Сергей | 2008-06-27 21:25
андрей | 2008-06-27 17:25
будет куда молодёже ходить
sterva | 2008-06-27 15:19
Чиновники европейского типа ведут себя и одеваются гораздо скромнее. А те, кто пытаются вывести разговор на тему: "Она красивая и поэтому ей завидуют и т.д." ошибаются. Вопрос не в зависти, а в стыде, который мы испытываем потому, что у нас такие во власти люди работают. Ну что ж. Других пока мы не заслужили. А жаль...
Сергій | 2008-06-26 13:02
Гарно сидіти дома чи на роботі біля монітора і хаяти весь світ. Не роблячи нічого, нічого не пропонуючи. Чи тут вітренківці всі? Досить хаосу в державі - беріть приклад и просто працюйте...
Невеличка байка. Українці кажуть:"Я кохаю тебе!", росіяни:"Я тебя люблю!", американці:"I love you!" і лише китайці мовчки займаються справою... Sapienti sat
410 | 2008-06-26 12:27
Мася | 2008-06-26 11:32
Сергій | 2008-06-26 11:21
Мася | 2008-06-26 11:17
Сергій Соломаха | 2008-06-26 11:09
Головне завдання місцевої влади робити все можливо і неможливе щоб повертався не просто "певний відсоток", а була тенденція зростання цього відсотку як кількісно, так і якісно.
Завдання кожного місцевого патріота тиснути на владу щоб вона створювала умови для повернення кращих з кращих на батьківщину, а не тільки тих хто потерпів невдачу в пошуках "манни небесної" в інших світах.
Саме про ці заходи, програми повиина, в першу чергу, хотілося почути від влади, шановна, пані Оксана.
Чому не говорять про це ?
Бо треба почати говорити про відсутність чесної конкуренції, хабарництво, корупцію, блат, родинні клани на всіх рівнях і в усіх сферах місцевого життя(і не тільки), а головне - про жлобство та кугутство....
Наталя | 2008-06-26 11:07
Наталя | 2008-06-26 10:50
женечка ))) | 2008-06-26 10:41
леня космос | 2008-06-26 10:36
410 | 2008-06-26 10:30
Коран | 2008-06-26 10:30
sXe xXx | 2008-06-26 10:26
болик | 2008-06-26 10:25
а для того что бы конкретно утверждать кто куда едет, нужно оперировать СТАТИСТИКОЙ, про которую Туник-Фриз сказала в первом же абзаце!!!
Тарас Н. | 2008-06-26 10:19
аршавин | 2008-06-26 10:17
Fashion | 2008-06-26 10:13
tip-i-tip | 2008-06-26 10:05
Редакція газети "Новий Чернігів" | 2008-06-26 10:02
Sirko | 2008-06-25 21:57
Кидать бюджетные деньги в образование и готовить специалистов для заграницы.?
Катерина Ющенко по поводу 200 тысяч украинцев живущих и работающих в Португалии озаботилась засчитыванием этой работы в трудовой стаж. Пока молодые и здоровые - будут пахать на агросектор Португалии. А пенсию будет платить Украина... Тупик какой-то.
jhjh | 2008-06-25 21:50
Oksanochka | 2008-06-25 21:16
др | 2008-06-25 18:14
Сергій | 2008-06-25 17:50
Якщо вже про "часовню развалил", то це не "Бриллиантовая рука", грамотєі.
А хто кому скільки платить... Як казав один мій знайомий - рахувать не встигаємо!
)))))) | 2008-06-25 17:34
К стати дней города она тоже не делала, меценатсвом тоже не занималась, в социальной сфере тоже ниФига не дела, даже маршрутки нанимала, что бы вывезти молодеж из города. В планах построить контрационные лагеря...
А новый хозяин десны совсем не васал Рудьковского и не копейки ***))) Ни копеечки. И общественная организация "За Чернигов" не имеет абсолютно ни какого отношения к старому мэру рудьковскому и при нем молодежь не выезджала из чернигова и тем более рудьковский не хочет своего ставленика (он самый главный "Десны") сделать мэром, потому что ему как не удобно уже). конечно же все что происходит в Чернигове это чистой воды демократия, а не атака на мэрское кресло. Все правда)
P.S. Смотрели фильм "Брилиантовая рука", так я могу с увереностью сказать, что часовню тоже Туник-Фриз розвалила)))
Ги-ги | 2008-06-25 16:29
гость | 2008-06-25 16:03
Сергій Соломаха | 2008-06-25 13:49
Чого варте "право вільних людей у вільній державі", яке нахабно здійснюється за бюджетне гроши тих, хто залишається в обкраденій країні. Більш того О. Тунік-Фріз дає пораду: "усім варто лише радіти."
Радіють, на жаль, в інших державах від нашої недолугої державної політики в сфері освіти і не тільки цій сфері.
Глас народа | 2008-06-25 12:26
Ира | 2008-06-25 12:01
Сергій | 2008-06-25 11:28
Виталий Гриц | 2008-06-25 11:16
костян | 2008-06-25 10:57
-
Молодь п"є пиво!