
Олексій Савченко: В Чернігові створено несприятливий інвестиційний клімат
Круглий стіл «Гострі проблеми розвитку міста. Що робити далі?» відбувся у Чернігові в конференц-залі об'єднання «Новий Чернігів».
Організаторами круглого столу виступили: Громадське об'єднання "Новий Чернігів"; фонд підтримки обдарованих дітей, агенція регіонального розвитку "Вектор"; фонди "Новий Чернігів", "Вікторія"; ГО "Армада".
Представники ЗМІ, громадськості і влади торкнулися земельно-будівельних питань, проблем недостатньої активності та поінформованості громади Чернігова.
На думку керівника Агенції регіонального розвитку «Вектор» Сергія КНУРЕНКА, громада живе гармонійно, коли влада чує громаду і коли громадськість може вплинути на рішення влади.
- Те, що ми спостерігаємо, мені не подобається. Таке відчуття, що ми живемо в зоні конфлікту, - сказав він, коментуючи останні події в обласному центрі навколо нових забудов, виділення земельних ділянок і обізнаності у цих питаннях жителів Чернігова.
Як зазначив лідер громадської організації «Армада» Павло ПУЩЕНКО:
- Зрозуміло, що місто буде рухатися в напрямку забудови. Але питання в тому, чи знає громадськість про це. Є «широка» і «вузька» громадськість. І широка громадськість мляво до цього відноситься, їй байдуже. Інша проблема у вужчій громадськості, яка може впливати на владу, але мало впливає на неї.
Під час круглого столу також прозвучала інформація про європейський досвід розв’язання конфліктних питань місцевими громадами. Зокрема, присутні зупинилися на досвіді Польщі і Росії.
Представники громадських організацій зазначили, що у сусідній Польщі влада зацікавлена в тому, щоб вирощувати активну громадськість. Без експертної оцінки громади в містах і селах цієї країни не може бути розпочате будівництво. І така практика впроваджена не лише в Європі, а й у начебто авторитарній Росії.
Присутні також зазначили, що підняття на загал тем, пов’язаних з будівництвом та розподілом землі в Україні дуже часто пов’язане з боротьбою між собою фінансових груп і після вирішення питань на ту чи іншу користь обговорення припиняється.
Керівник інформаційного проекту «Чернігівський монітор» Юрій ПАПЕРНИЙ, зокрема, наголосив:
- Если акцентировать на борьбе кого-то с кем-то, то это не будет интересно даже узкой общественности.
Стосовно резонансних питань висловився і лідер ГО ОПОРА Олександр ЛОМАКО:
- Будівництва не були б такими резонансними, якби їх обговорення не були спровоковані певними громадськими організаціями. Треба розумно підходити до питань спілкування з громадськістю, бо ніколи нічого ніхто в Чернігові не побудує. А це робочі місця для людей, - сказав він.
На думку ж Президента громадського об’єднання «За Чернігів» Олексія САВЧЕНКА, ситуація в Чернігові залежить від сформованого інформаційного поля, від його якості. Яка у свою чергу залежить від власників медіа, що тримають це інформаційне поле:
- На сьогодні в Чернігові сформований несприятливий інвестиційний клімат… На превеликий жаль, я сьогодні розмовляв з мером Славутича. Там сформовано сприятливий клімат, - заявив Олексій Савченко і наголосив, що надає перевагу Славутичу у реалізації власних інвестиційних проектів.
З приводу якості та "архітектури" місцевого інформаційного поля, від якого залежить і якість поінформованості населення, і його активна участь у всіх суспільно-політичних процесах, висловився шеф-редактор "Високого Валу" Олег ГОЛОВАТЕНКО:
- Що стосується прямих трансляцій з сесії міськради, то "Високий Вал", який не отримує жодної копійки з бюджету, технічно може це забезпечити... Але наше Інтернет-видання є більше частиною світового інформаційного простору, ніж чернігівського. Чому? Для прикладу. У розвинених громадянських суспільствах той самий радіопростір - це не лише музичні попсові ФМ-станції, а й розгалужена мережа громадських talk-ФМ-радіостанцій. Які повідомляють в режимі онлайн про важливі події, обговорюють актуальні теми, запрошують до студії цікавих співрозмовників. Зрештою, транслюють якісну вітчизняну музику. Маємо бажання, всі технічні можливості, готові і робимо теж саме, але виключно в Інтернеті. В місцевому ефірі цього не робить ніхто крім обласного радіо, з яким співпрацюємо і програми якого даємо змогу слухати по всьому Світі.
Зробити щось подібне в місцевому ФМ-ефірі поки неможливо через відсутність частоти. Як отримати і як отримують зазвичай частоти в Україні - це тема окремої розмови...
Присутні ж на зустрічі представники влади, відповідаючи на закиди про закритість, посилалися на українське законодавство, межі власної компетенції та державну таємницю.
Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
Переглядів : 12412 |
Посилання до теми:
14.05.2008 Віталій Голець: «Міська рада – це не якийсь орган, що прибув до Чернігова з космосу»
Коментарі (35)
Знающий | 2009-05-06 10:08
Каким образом осуществилось переоформление футбольного клуба "Десна" на г-на Савченка? Получили ли вы право на активы клуба? Гостинница и сауна ФК Десна за трибуной тоже ваша собственность? Какая компенсация поступила в бюджет г.Чернигова за переход ФК Десна в вашу собственность? Ведь бюджет города имеет право рассчитывать на компенсацию за то что столько лет ростил и содержал ФК и создал такую базу? Личная компенсация в карман г-ну Соколову в счет не берется.
borets | 2008-05-19 10:32
Каким образом осуществилось переоформление футбольного клуба "Десна" на г-на Савченка? Получили ли вы право на активы клуба? Гостинница и сауна ФК Десна за трибуной тоже ваша собственность? Какая компенсация поступила в бюджет г.Чернигова за переход ФК Десна в вашу собственность? Ведь бюджет города имеет право рассчитывать на компенсацию за то что столько лет ростил и содержал ФК и создал такую базу? Личная компенсация в карман г-ну Соколову в счет не берется.
alex | 2008-05-17 09:40
dfg | 2008-05-17 00:10
Оксана | 2008-05-16 18:59
за чернігів | 2008-05-16 14:02
Пономаренко | 2008-05-16 08:48
В успішному місті, в дуже гарному місті - Чернігові. Разом!
Телефон 8-050- 448-01-42
Фетисова Л.И. | 2008-05-16 08:13
abc | 2008-05-16 01:37
Гость | 2008-05-16 00:14
И на Солнце пятнышка бывают.
Весело до сліз | 2008-05-15 22:51
Коментатор | 2008-05-15 22:46
Игорь | 2008-05-15 21:23
Гість | 2008-05-15 19:10
Коментатору | 2008-05-15 18:50
Коментатор | 2008-05-15 18:40
Ветеран | 2008-05-15 18:25
Леонид | 2008-05-15 18:01
Олег Головатенко | 2008-05-15 17:36
Стосовно клімату я теж висловлювався і багато чого із власних слів та думок не викладав. А навіщо?
На мої думки по місцевому інформаційному простору, наприклад, Ви заперечили: "Попит породжує пропозицію". Можу скільки завгодно дискутувати і доведу: "Ні, в Україні на жаль пропозиція за відсутності нормальних конкурентних умов нав'язує себе і таким чином, у т.ч. засобами PR, формує не зовсім якісний попит".
Напевно, Ви зі мною не зможете не погодитися, що спочатку було СЛОВО. Так от, завжди для суспільства, держави, нації понад усе важить спільна ідея. А економіка - це вже похідна. Можливо, я маю на увазі розвинені країни, а не "економічні додатки до чужих ідей". Впевнений, що Ви розумієте, про що я кажу.
Так от, коли ми кажемо про місцевий інформаційний простір та його розвиток, ми маємо на увазі відсутність перешкод та монополій, про дотримання законів усіма гравцями. Що ми маємо? І перешкоди влади, яка "ображається" на вільні ЗМІ і не дає спокійно виконувати свою роботу журналістам; і монополії з власним голосом громади чи її "силою", і державні фінансовані з бюджету ЗМІ, з якими конкурентні умови нерівні відпочатку. Але це квіточки.
Ягідки - це наприклад КОНКРЕТНА ПРОБЛЕМА! Маємо і бажання, і умови, і всі технічні можливості для трансляції ФМ-радіо у ГРОМАДСЬКОМУ ФОРМАТІ! Щоб прийшов будь-хто, кому є що сказати, щоб слухачі в машині, на роботі, на дачі мали можливість оперативно отримати інформацію...
У тому форматі, який є приорітетним і визначним для розвитку громади, суспільства. У форматі, який підтримують у себе перспективні суспільства, що дбають про власні національні інтереси та розвиток. У цих суспільствах видача ліцензій під такий соціальний формат - це пріоритетний напрямок в електронних медіа.
Як таку ліцензію отримати в Україні і в Чернігові? Щоб це не влітало у суми 50-80-100 тисяч долл. "потрібним людям" як це зазвичай відбувається. До того ж, це моє запитання лунає в контексті побажань Президента на адресу Нацради стосовно наведення порядку в інформаційному просторі, де панує низькопробний іноземий продукт. Іноді, не на користь навіть національній безпеці.
Якщо, відповідаючи всім вимогам та маючи благі наміри, я можу подати всі необхідні документи та отримати ліцензію, я буду це робити. В тому числі подавати пропозиції. Якщо ні, то змушений лише констатувати, як і Савченко, що клімат все-таки несприятливий. За неможливості реалізовувати інформаційний радіопроект через штучні перепони я буду робити проекти там, де можу це робити. В тому форматі і в тій площині, де від мене вимагаються найголовніші якості. Де ми з колегами робимо найкращий в Чернігові інформаційний продукт у своєму форматі і самі можемо створити для себе відповідні умови.
З повагою, директор ТРК "Високий Вал"
P.S. Для "Пані Правда": Називати себе кращими у власних виданнях і любити себе - це, напевно, не гріх. Деякі газети того дійсно заслуговують. Бо як любити ближнього, коли не любиш себе? А в іншому - багато в чому праві.
Справжній Почепинець Віктор | 2008-05-15 17:05
1. Я вважаю це особистим компліментом, бо якщо в мене є вороги то я чогосьвартий (за це велика дяки це краща оцінка моєї гідності)
2. Це характеризує вас з не найкращої сторони (цікаво, що ви будете говорити собі дивлячісь у дзеркало? Як після таких дій продовжувати сприймати себе як гарну людину? Це ж буде внутрішній конфлікт а одже ви наказуєте себе самі....
Я даю вам шанс заробити повагу до себе - подзвоніть мені і ми поспілкуємося нормально по-людські, ось мій номер 80501038906
Пані Правда | 2008-05-15 16:39
Шановний! Що за істерика? Ви боїтеся конкуренції? Це ж прекрасно і Ви маєте цьому радіти! :) Прийшов Савченко і когось посунув? Як на мене, чернігівцям від цього лише користь. Будуть чубитися, домовлятися... Єдино правильна та розкручена ГО перейшла під чиєсь бізнес-крило і навіть за таких умов відчула себе незатишно? Чи на авторитет "найкращих газет" , як вони скромно про себе пишуть (з порушенням закону про рекламу), Савченко зазіхнув? Так правильно сказав. Невже медіа-монополія буде пропонувати чернігівцям повноту інформації? Ні, вони будуть обстоювати інтереси монополій. З якими вступили у безпорядні зв"язкі деякі згадані "впливові ГО". І хворобливість у коментарях свідчить, що свій вірус ці правдоборці-піарники під час безпорядних зв"язків вже підхопили.
Але рядовому чернігівцю начхати на Ломака, Сухомлина, Гольця, Кнуренка, Савченка,... Головатенка зрештою і когось там іще. Тим більше начхати на їхні корпоративи за інтересами. Важать не імена, не прізвища, не приватні імперії, в яких кожен хоче забазальмувати власні затишок і спокій.
Для чернігівця важать власні інтереси і правила гри, за якими все відбувається чи не зовсім відбувається, як в нашому чарівному затишному місті. Як на мене, це краще, коли все навкруги починає ворушитися. І коли піднімаються ці теми незважаючи на імена.
Але особливо розвеселяють "нє думающіє о дєньгах" коментатори, які сіли і наштампували їх від однієї особи за півгодини. Ну хоча б перечекали!
P.S. Ну якщо вже про гроші, то Савченко побажав Чернігову мати бюджет хоча б 3 мільярди, а не 500 мільйонів. Хоча особисто я переконаний, що ці 3 мільярди є, але розсовані по кишенях тих, кого все задовольняє і кого так бере істерика :)
Пономаренко | 2008-05-15 15:54
Пущенко Паша | 2008-05-15 15:32
Яке громадянське суспільсто, панове, якщо такі брудні методи.
Активист | 2008-05-15 14:52
Уважний | 2008-05-15 14:38
Сергій | 2008-05-15 13:30
Сергій | 2008-05-15 13:26
А воно комусь цікаво? Громаду цікавлять парки, Ялівщина і "чагарники" на Кордівці. А це просто черговий алкогольний гадюшник.
Гранту від Віктора Почепинця | 2008-05-15 13:14
Віталій Голець | 2008-05-15 12:46
На моє зауваження ні пан Савченко ні Кнуренко нічого не відповіли.
Грант | 2008-05-15 12:01
Хлопці - заспокойтесь, толку від ваших коментів все одно мало. Переконуйте один одного який Кнуренко поганий по телефону - ви ж всі одне одного знаєте.
Сміхота | 2008-05-15 11:52