
Пристрасті довколо влади: чернігівські газети за минулий тиждень
2:1 на користь міської влади. Такий рахунок можна вставити за підсумками висвітлення подій громадських «слухань-обговорень» щодо будівництва в районі вулиці Савчука.
Два міських видання «Чернігівські відомості» та «Місто» очікувано «зіграли» за команду виконкому. Більш об'єктивною була позиція «Семи дней», що вказали владі на необхідність міняти способи спілкування з громадою. Гострі на язичок «Весть» та «Вісник Ч», на жаль, оминули дискусійну тему.
Другою темою тижня можна назвати інформаційну кампанію, а радше рейдерську атаку проти чернігівського підприємства «Ясен», а радше проти його керівника - Анатолія Яська, якому належить переважний выдсоток акцій підприємства.
На скликаній прес-конференції Ясько розповів про спроби примусити його продати акції. (Написали про це «Деснянка», «Вісник» та «Весть»). Чернігівці можуть спостерігати результати цієї атаки на стовпах та парканах міста у вигляді листівок хорошої якості, що поливають брудом продукцію підприємства та самого Яська . Ось такий приклад «чорного піару» по-чернігвськи.
Про що писали ще багато видань, так це про озеленення. То міський голова дерева саджає, то люди в різних погонах за лопати похапалися і саджають, саджають - а журналісти пишуть, пишуть...
Про що ще цікавились чернігівські журналісти? Читайте далі...
«Сіверщина» невтомно бореться з «блукаючим привидом» комунізму у вигляді пам'ятників вождя світового пролетаріату, що бовваніють на чернігівській землі десятками в кожному районі. Не в фаворі у газети і Тимошенко: спочатку на першій сторінці іронізують з Юліних статків за 2007 у сумі 81 тисячу гривень, а на другій прозоро натякають на бажанні прем'єра монополізувати сферу продажу землі в своїх руках. Хоча до представників місцевого БЮТ симпатії більше - інтерв'ю з головою обласної ради Наталією Романовою про реформу місцевого самоврядування на 3 сторінці газети.
Трішки свободи слова
Несподіваний. Так охарактеризую матеріал, що з'явився минулого тижня у четверговій «Деснянській правді» - «Свобода слова по-чернігівськи, або журналістам в міськраді не місце?» за підписом Лесі Кошель. Журналістка нагадує останні ляпсуси влади щодо недопущення журналістів на сесію та роботу комісій ради і влаштовує «панові меру» правовий лікбез.
Як відомо, рецидив з міською владою трапився нещодавно знов - журналіста «ВВ» Олександра Волощука вигнали з засідання комісії.
Здавалося б, заступником мера працює місцева «акула» PR, тобто в деякій мірі фахівець по зв'язках з громадськістю, Оксана Тунік-Фриз. То що, вона не може пояснити своєму шефу та всьому виконкому, як треба співпрацювати з журналістами?
Як виявилось, у «Деснянській правді теж недолюблюють прем'єра, як і в «Сіверщині». Бо теж розміщують матеріал про земельних латифундистів Тимошенко.
Ще трохи місцевої політики. Пристрасті навколо губернатора
Політичним таким вийшов останній номер «Вісника Ч». А все довкола обласної влади дописували журналісти видання минулого тижня. Найбільше згадували голову ОДА Володимира Хоменка. Спочатку про пропозицію Тимошенко звільнити чернігівського губернатора роздумували, навіть рейтинг кандидатів на це місце склали. І не злим словом згадали Хоменка в редакції видання представники політичних сил, що представлені в обласній раді.
Журналісти «Вісника» взагалі цікаву практику запровадили - запрошувати до редакції за «круглий стіл» політиків. Щоправда, інформації з цього засідання небагато - може в наступних номерах продовження буде? Підсумком цієї теми можна вважати матеріал Івана Перещепи на сторінках видання, що розглядає місцеву кадрову політику та її наслідки. «Хочу реалізації простої і зрозумілої кадрової політики. І хоча б мінімум роки на три» - підсумовує автор. Хоча простою кадрова політика навряд чи може бути.
Ну не люблять Юлю і все. «Вісник» пішов слідом за колегами і друкує вже «підтоптаний» та «засвічений» в інших виданням матеріал про протест 8 квітня аграріїв біля кабміну.
Тема Хоменка турбує і обласний тижневик «Ченігвщина». Видання цитує Романа Безсмертного, що став на захист ченігвського губернатора від «наїздів» прем'єра. А редактор видання з'явився на передовиці іншої газети Чернігівської медіа групи «Семь дней», де теж відверто натякає про зміни, що можуть відбутися після пасхальних свят в коридорах обласної влади.
Трішки практичної економіки
За той бік колючого дроту зазирнула журналістка «Чернігівщини» у Чернігівському СІЗО. Також на сторінках видання результати засідання комісії з цін ОДА на чолі з заступником голови Наталією Білоус. Говорили, як будуть з інфляцією в області боротися.
«Семь дней» піднімає завісу над роботою міськради. Так, журналістка Уляна Ковальчук зацікавилася міськими грошима: розказала всім що таке «депутатський фонд» (50000 грн), і як з нього можна спробувати отримати допомогу та які поправки з'явилися в міському бюджеті. На іншій сторінці видання наводить «історію успіху» чернігівця по боротьбі з своїм ЖЕКом за ремонт свого ж даху - беріть приклад.
НАТО
Незламну та принципову позицію продовжує займати «Гарт» щодо НАТО та суміжних структур! Цього разу мова довкола виходу в світ мемуарів колишнього прокурора Гаазького трибуналу Карли дель Понте. В якій ця панянка, що засуджувала сербів, розказує про звірства косовських албанців. Книжка наробила багато галасу в Європі, в Україні закривають на це очі, переконаний автор матеріалу. Але нагадує читачам, що німецькі табори свого часу добралися швидко до Києва і це ж може бути і з натівськими репресіями.
Демографія і кримінал
Крім того в газеті про земельний конфлікт в Талалаївському районі, що дійшов до фізичного протистояння міх претендентами на землю. Та, я завжди, багато кримінальних та просто «сльозливых» історій.
В Чернігові зникають молоді чоловіки, що взяли кредит. Їх викрадають в рабство?! - припускає «Весть». І наводить три свідчення цьому припущенню. Щоправда, суми непогашених кредитів невеликі від 600 до 2500 грн. Тож, чому зникли чоловіки не знають ні міліція, ні батьки, ні журналісти.
Також видання друкує розслідування журналістів про наявність на ринках Чернігова обіцяного дешевого польського м'яса. Виявилось, що воно є, але знайти його не просо і ніяке воно не дешеве, а таке як і наше, по 40-50 грн. за кг.
Ще журналісти «Вести» обідали у «Варениксе» та шукали знижки на зимовий одяг - рефлексії на сторінках видання.
Транспорт, кредити...
«Чернігівські відомсті «порадували» інформацією про майбутнє подорожчання проїзду в маршрутках до 1,5 грн - відповідний регуляторний акт виконкому на сторінках видання, тож через місять кататимемося на 50% дорожче.
Якщо не налякалися інформацією з «Вести» про зникнення чоловіків, що брали кредити - для вас дві сторінки «Відомостей» присвячених можливостям кредитування в Чернігові.
Особистості
Ректор педагогічного університету Микола Носко в традиційній рубриці про депутатів міськради. Головним в депутатській роботі вважає захист інтересів рідного ВУЗу.
Особистостям присвятила «Семейная газета» черговий номер. До дня працівників карного розшуку - інтерв'ю з Валерієм Новиком - заступника начальника відділу по розкриттю злочинів проти особистості. Також по сторінці відвело видання бесідам з директором ТОВ «Новий Чернігів ХХІ» Людмилою Шандренко та відомому російському актору Олексію Петренко, дитинство якого пройшло на вул. Бойовій (тепер ніби зветься Героїв Чорнобиля, хоч не всі з цим згодні).
Економіка, культура, освіта...
Насиченість серйозними великими інформативними матеріалами завжди вирізняє «Місто» з-поміж інших чернігівських видань. Не став виключенням і минулотижневий випуск. Видання розміщує матеріали про тестування випускників, традиційна інформація від Алли Скорик про місто комунальне - цього тижня тема озеленення.
Великий матеріал про сьогодення ринку «Нива». Цікавий коментар дав щодо цього Артем Стах - начальник управління торгівлі міської ради: «Незважаючи на реконструкцію ринку, ми відчуваємо збільшення ринкового збору». Водночас відомо, що «Нива», будучи найбільшим ринком в місті, дає неадекватні своїм потугам ринкові збори в міський бюджет.
Також «Місто» розміщує матеріал про чернігівця студента Цюріхської консерваторії Іллю Буяльського, чернігівку Надію Забелу - музу великого Врубеля та Сергія Кримова - теж чернігівця, що пише детективи до відомих російських видавництв, які потім виходять під іменами відомих російських літературних імен-брендів.
Читайте тільки хорошу літературу, газети та Інтернет сторінки. J
Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
Переглядів : 7137 |
Коментарі (5)
Володимир | 2008-04-22 21:46
Гість | 2008-04-22 10:08
Oper | 2008-04-21 23:47
за мову | 2008-04-21 08:49
В.Кузьменко | 2008-04-21 04:04
Інтервью Шандренко - реклама. Своїх колег з кампанії Кнуренка рекламувати в оглядах негарно