Останнє оновлення: 18:08 четвер, 16 січня
МНС інформує
Ви знаходитесь: Політика / Чернігів / МНС: Данина цивілізації, або Збережи себе сам
МНС: Данина цивілізації, або Збережи себе сам

МНС: Данина цивілізації, або Збережи себе сам

Сьогодні у прес-клубі Управління у справах преси та інформації Чернігівської ОДА відбулась прес-конференція на тему «Безпека життєдіяльності населення – профілактика травматизму».

Про стан травматизму невиробничого характеру на території Чернігівщини, його причини, про зроблене і заплановане розповів начальник Управління з питань надзвичайних ситуацій В’ячеслав Рига.

Як свідчить статистика, у 2007 році на території області трапилось 16 надзвичайних ситуацій і 3485 надзвичайних подій (за відповідною класифікацією МНС України). Це на 30 % менше, ніж у 2006 році.

Сума лише прямих збитків склала більше 17 млн. гривень, загинуло 517 чоловік. Близько половини загиблих – жертви ДТП.

Якщо порівнювати з 2006-м, то кількість дорожньо-транспортних пригод значно зросла, що можна пояснити збільшенням кількості транспорту на дорогах області. Більше людей стало падати з висоти, гинути від ураження електричним струмом, тонути у водоймах, зросла і кількість самовбивць.

Згідно з критеріями Всесвітньої організації охорони здоров’я, ситуація, в якій травмування дорослого населення перевищує 50 осіб на 100 тисяч, характеризується як «епідемія».

В Україні коефіцієнт травмування населення в 2007 році склав 138 осіб на 100 тисяч. Таким чином, можна говорити про поширення в нашій державі неконтрольованої «травматичної епідемії».

З чим це пов’язано і як з цим боротися?

Один з головних чинників такої ситуації – бідність значної частини населення України, особливо в сільській місцевості. Це спричиняє конфліктні ситуації і самогубства, значна кількість випадків травматизму і загибелі людей має алкогольний «характер».

До того ж, в країні немає єдиної, законодавчо затвердженої схеми по запобіганню нещасних випадків. Її створення знаходиться в початковій стадії. Тож поки що берегтимемо себе самі.

Щодо природних катаклізмів і техногенних катастроф, то Чернігівщина не відноситься до найбільш небезпечних регіонів. Хоча без підтоплень, зсуву ґрунтів, повеней, ураганів не обходиться кожен рік. Та це природа і запобігти її проявам ми безсилі. Однак можемо мінімізувати і відшкодувати збитки - на це в обласному бюджеті є відповідна стаття витрат.

На кожному з об’єктів господарювання області є «паспорт ризику», наявність якого дозволяє визначити найбільш потенційно небезпечні ділянки виробництва і забезпечити їх максимальною безпекою.

Надзвичайні ситуації були, є і, на жаль, будуть. Це данина цивілізації. Але їх кількість можна зменшити. Тож будемо розумними, адже більшість проблем людина створює собі сама.

закрити

Додати коментар:


Фотоновини

  Новорічна локація у Чернігові

SVOBODA.FM