Сільське господарство та СОТ: Харчі подешевшають, зерно – навпаки
У Чернігові відбулася семінар-нарада, присвячена підготовці харчової промисловості області до конкурентних умов міжнародних ринків після вступу країни до Світової організації торгівлі.
«Поряд з плюсами, що ми отримаємо в умовах членства у СОТ, обов’язково будуть і негативи, які ми маємо здолати» - зазначив начальник управління харчової та переробної промисловості облдержадміністрації Григорій Панченко.
Зокрема, ціни на молоко, які зараз всередині держави вище світових, з часом, зрівняються ними.
Ціни на зерно, навпаки, зростатимуть, оскільки на зовнішніх ринках воно коштує в середньому 400 доларів за тонну. Зараз в Україні — приблизно 250. За таких умов сілгспвиробники отримають додаткові прибутки, а переробні підприємства — навпаки.
Кількість харчових продуктів іноземного виробництва на українському ринку значно збільшиться, їх вартість буде нижчою. Якість цих продуктів відповідатиме їх вартості.
Ринки збуту для вітчизняних сільгоспвиробників дещо звузяться, особливо це стосуватиметься дрібних виробників.
За високої конкуренції, яка стане реальністю з приходом в Україну продукції потужних міжнародних переробників, на думку Г. Панченка, важливу роль відіграватиме держава. Через систему відповідних протекціоністських заходів вона має допомогти власному аграрному сектору вистояти в умовах відкритого ринку,
За повідомленням
головного управління агропромислового розвитку
Чернігівської облдержадміністрації
Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
Переглядів : 6460 |
Додати коментар: