Останнє оновлення: 09:03 п'ятниця, 23 травня
Думка
Ви знаходитесь: Політика / Чернігів / Сила громади: Для чого потрібні ГО?

Сила громади: Для чого потрібні ГО?

„Сила громади полягає в тому, що її потенціал завжди буде більшим, ніж у влади. І мудрість керівника проявляється тоді, коли він вміє цю силу залучати. На жаль, нашій владі поки не вистачає мудрості…”, - про це заявив Олександр Ломако, підсумовуючи виступи учасників під час програми „Бумеранг” у прямому ефірі міського телебачення 19 листопада.

Цього разу авторська програма на ТРК „Новий Чернігів” стосувалася діяльності громадських організацій. „Для чого вони потрібні?”, - так звучало головне запитання під час ефіру.

В студії – лише представники громадських організацій Чернігова. Владу не запрошували навмисно, що на нашу думку, забрало у програми гостроти – не було з ким сперечатися, адже в залі зібралися лише однодумці.

До-речі, сам принцип, за яким запрошувалися чернігівські НГО залишився незрозумілим для більшості учасників передачі. Не були представлені цілі спектри „третього сектору”.

Під час ефіру тривало інтерактивне опитування. Глядачів просили відповісти на те ж запитання – „Для чого потрібні громадські організації?”.

Всього до студії зателефонувало майже 400 чернігівців. Більшість з них думають, що громадські організації – це гранітоїди. Найменше голосів отримав варіант, що НГО працюють „заради власного піару”.

Тезу про „грантоїдство” частково розвіяв представник Центру гуманістичних технологій „АХАЛАР” Сергій Трофименко, який сказав про фінансову незалежність НГО.

„Якщо ми хочемо щось зробити – ми шукаємо фонд, який це може профінансувати. А не навпаки – пишемо те, що може підтримати фонд. Ми незалежні від них!

Крім того, ми намагаємося залучати інші джерела – наприклад, проводимо бали і залучаємо для цього кошти”. За словами представників АХАЛАРУ, працівники мережі „Віват Канцелярія” жервують 1 гривню з зарплати на діяльність організації, адже вважають її правильною.

Представник Громадянської мережі ОПОРА Тетяна Пекур повідомила про „неприродню” ситему відносин у трикутнику бізнес-громада-влада, що існує сьогодні в Україні. „В західних країнах бізнес лобіює (в хорошому сенсі) свої проекти чи інтереси за допомогою громадських організацій. У нас він робить це безпосередньо через владу або просто сам іде у владу, що є просто ненормально!”, - сказала Тетяна.

Олександр Бондарєв (ЧММГО „Чернігівське студентське братство”) розказав про загальне призначення громадських організацій та висловив думку, що вони безперечно потрібні для нормального розвитку суспільства. Артем Шелковий (ЧММГО „Молодь ХХІ століття”) взагалі назвав громадські організації „рушійною силою суспільства”.

В свою чергу, Павло Пущенко (ЧММГО „Армада”) нагадав телеглядачам про ініціативу громадських організацій, яка була проігнорована владою. „17 громадських організацій звернулися до міської влади зі своїми пропозиціями до Статуту міста. Влада їх проігнорувала”, - повідомив Павло.

Під час ефіру Олександр Ломако назвав і позитивні приклади діяльності НГО. Зокрема, це і Сатутна кампанія, яка почали громадські організації і змусили кандидатів на посаду міського голови підняти тему Статуту, який взагалі писала громадська організація – Сіверський інстут регіональних досліджень.

Також він нагадав літо минулого року – коли біля Чернігова побудували станцію РЛС Ж 19. За словами Олександра, саме одна політична партія та одна громадська організація підняли цю тему, яку потім вирішувала влада.

„Взагалі, такі історії успіху є у кожної громадської організації в їхній щоденній роботі. Просто про них потрібно розказувати – тут роль ЗМІ неможливо недооцінити. Тоді і у суспільства буде інше ставлення і воно почне фінансувати діяльність громадських організацій, що спостерігається у більшості демократичних країн”, - заявив Олександр Ломако.

 

До теми:

  • «Сядьте дети, сядьте в круг», або «откровение» ГО перед камерами

Коментарі (1)

abc | 2007-11-21 22:04

Таке враження, що чернігівці все ще чекають Микиту Сергійовича Хрущова, що той повернеться і збудує їм обіцяний комунізм.

Громадянським обов"язком кожного є робити те, що зараз за всіх роблять ГО.

Грантоїди...

А хто ж тоді ті чернігівці, за котрих одні роблять їх громадську роботу а інші фінансами допомагають її здійснювати?

Так безвідповідально себе веде (вибачаюсь) тільки худоба.
закрити

Додати коментар:


Фотоновини

  Чому Панявежис милував око

SVOBODA.FM