Чернігів: БЮТ набрав 31,9% голосів, Партія Регіонів – 23,5%
18-19 серпня Чернігівською обласною громадською організацією «Народний контроль Чернігова» було проведено соціологічне дослідження.
Жителів міста просили відповісти на 18 запитань, що стосувалися впізнаваємості місцевих політиків, електоральних настроїв, рівня довіри до міської влади, місцевої проблематики та обізнаності мешканців Чернігова.
1. Як Ви оцінюєте діяльність міського голови?
От же, сукупна позитивна оцінка Соколова становить 19,7%, а негативна – 36%. Таким чином негативний рейтинг міського голови перевищує позитивний та дорівнює -16,3%.
2. Як Ви оцінюєте діяльність депутатського корпусу міської ради?
За рівнем довіри Чернігівська міська рада виглядає не на багато «краще», а сукупна оцінка депутатського корпусу становить 13,3%, негативна -42,3%. Негативний рейтинг роботи депутатів становить -29%. Таким чином, колективний орган з 50-ти депутатів набагато гірше виглядає в очах мешканців ніж міський голова.
3. Кого з нижче названих депутатів Ви знаєте?
Під час опитування, як це видно, то багато хто з мешканців впізнавав прізвище депутатів, але відповідаючи на сімнадцяте запитання не могли вже їх згадати. Поодинокими голосами люди відмітили приблизно третину депутатського корпусу. Найвищий рейтинг серед депутатів, яких впізнали, стали Володимир Вінниченко -13,2%, а в сімнадцятому запитанні -5,8% та Дмитро Повов – 8,5% та 4,3%. Залишається великою відповідь мешканців «Ні кого не знаю» і це говорить про не публічність депутатів міської ради, які зі зміною виборчої системи певною мірою стали відірваними від людей. Про не впізнаваємість депутатів говорить і те, що їх діяльності приділяється незначна увага з боку міських ЗМІ.
4. Якщо вибори до Верховної Ради відбулися сьогодні, за яку політичну партію чи блок Ви проголосували б? проголосували б?
Трьохвідсотковий бар’єр в нашому місті долають п’ять політичних сил, які були представлені у Верховній раді V-го кликання. Близьким до цього показника є блок Литвина. Інші політичні партії не набирають і одного відсотка.
Варто відзначити високий показник, який отримав варіант «Проти всіх» - 14,8%.
Нагадаємо, що в березні 2006 року в м.Чернігові БЮТ набрав 31,9% голосів, Партія Регіонів – 23,5%, СПУ – 8%, «Наша Україна» - 7,46%, КПУ – 4,9%, Блок Наталії Вітренко «Народна опозиція» - 4%, партія «Віче» - 3%, а 3,3% мешканців не підтримали жодну з політичних сил.
5. Якщо вибори Чернігівського міського голови відбулися сьогодні, за кого з кандидатів Ви проголосували б?
Попри негативну оцінку Олександра Соколова, за його кандидатуру готові віддати свій голос більшість мешканців міста – 26,7%. Як показало опитування – мешканці міста це пов’язують з відсутністю альтернати вибору нинішньому голові та певною апатією. Натомість 13,8% готові голосувати за нового кандидата, а 22,1% - проти всіх.
Нагадаємо, що на перевиборах Чернігівського міського голови Олександр Соколов отримав більше 38%. Також слід відмітити утримання рейтингу в 4,6% Миколою Рудьковським, який і досі залишається вірогідним кандидатом для певної частини населення.
6. Якщо вибори до Чернігівської міської ради відбулися б сьогодні, за яку політичну партію Ви проголосували б?
Значно змінилося б і розташування сил в Чернігівській міській раді, де б більшість отримали про Президентські сили. Хоча й Партія регіонів провела набагато більше своїх представників.
7. Як Ви оцінюєте вхід СПУ Олександра Мороза до Антикризової коаліції?
Сукупна позитивна оцінка дій СПУ Олександра Мороза становить 17,4%, а негативна – 49,3%. Таким чином негативний рейтинг дій Олександра Мороза по переходу до Антикризової коаліції перевищує позитивний та дорівнює -31,9%.
8. Чи підтримуєте Ви ініціативу Олександра Соколова про будівництво фонтану в сквері ім. Попудренка за 3 млн.грн.
Переважна більшість 61,8% мешканців не підтримують ініціативу міського голови по будівництву фонтана. Хоч це питання і було передвиборчим в програмі Олександра Соколова, але реалізація його більшості не до вподоби. Напевно, це говорить про невисвітленість даного питання.
9. На Вашу думку, чи важливо представництво В Чернігівській міській раді місцевого блоку?
Більшість з опитаних громадян 40,9% вважають, що в Чернігівській міській раді важливо представництво місцевого блоку. Це певним чином пов’язано з незадоволенням мешканців роботою Чернігівської міської ради та прийняттям депутатами, в більшій мірі, політичних питань, які жодним чином не стосуються міста.
10. На Вашу думку, чи виправданий перехід Рудьковського з посади міського голови на посаду міністра транспорту?
Негативні спогади у мешканців викликає перехід Миколи Рудьковського на посаду міністра транспорту і зв’язку. Переважна більшість в 62,4% вважають, такий крок не виправданим, а 14,4% його підтримують. Якщо поєднати нинішній рейтинг Рудьковського та підтримку його кроків чернігівцями, то може вийти непоганий рестарт. Звичайно якщо він після виборів до Верховної ради надумає повернутися до Чернігова?
11.Чи підтримуєте Ви ініціативу СПУ по встановленню дитячих майданчиків та освітленню вулиць?
Хоч мешканці Чернігова і не підтримують СПУ та їх кроки на політичній арені, але вони більшістю голосів – 86,7% за встановлення ними дитячих майданчиків та освітлення вулиць. Це говорить про доволі лояльне відношення мешканців до будь-якої політичної сили, яка намагається щось робити.
12. На Вашу думку, на які програми Соколову було слід витратити 3 млн. грн., замість будівництва фонтану?
Як показало опитування, найголовнішим напрямком витрачання коштів розрахованих на будівництво фонтану є ремонт будинків – 26,9% опитаних. На другому місті знаходиться витрати на будівництво фонтану, за що віддало свій голос 17,3% мешканці. Третім питанням, куди слід спрямувати кошти, мешканці вважають освітлення міста – 15,8%. Також слід відмітити, стурбованість мешканців і іншими питаннями, куди за їх переконанням слід витратити кошти – це закупівля тролейбусів-11,1%, наведення порядку в паркових зонах – 10,7%, на рухомий транспорт для прибирання вулиць – 7,8% та нікуди – 2,7. Про власний варіант наголосили 7,7% опитаних.
- На Вашу думку, чи варто проводити аукціони з продажу земельних ділянок, а не їх роздачу?
Відсутність в Чернігові аукціонів з продажу землі занепокоює 41,2% мешканців, які вважають такі дії необхідними. В той час, як 29% категорично проти того, щоб земля відкрито продавалася. Завагалися з відповіддю 22%, а 7,8% байдуже ставляться до цього питання.
- На Вашу думку, на які проблеми в місті підлягають негайного вирішення?
Най гострішою проблемою в місті, чернігівці вважають ремонт будинків – 23,3%, прагнуть щоб влада покращила комунальні послуги – 19,3%, а 18,7 опитаних вважають місто брудним, та наголошують на необхідності вирішення цієї проблеми. Пріоритетним питанням в негайному вирішенні проблем мешканці вважають також: освітлення – 11,9%, ремонт доріг – 8,9% та облаштування парків – 6,4%. За власний варіант висловилися 11,5%. Пропозиції людей сягали, як окремих питань про ремонт дахів, так масштабних проектів, таких як будівництво притулку для тварин та будівництво спортивного комплексу.
15.З яким терміном у Вас асоціюється міська рада?
Сукупна позитивна оцінка діяльності міської ради у мешканців асоціюється з професіоналізмом та порядністю становить 22,6%, а негативна з популізмом і корупцією – 67%. Таким чином негативний рейтинг перевищує позитивний та дорівнює - 44,4%. Таким чином сукупний негативний рейтинг всієї міської ради значно перевищує, як негативний рейтинг міського голови, так і депутатів Чернігівської міської ради. На нашу думку, це слід пов’язувати з необізнаністю більшої частини населення в площині діяльності міської ради.
- Чи знаєте Ви про діяльність депутатів міської ради?
Підтвердженням необізнаності населення про діяльність депутатів говорить те, що 56,3% населення нічого не знають про їх діяльність і лише 8,1% вважають себе обізнаними.
- Кого з депутатів міської ради Ви знаєте?
Значна частина населення Чернігова 86,1% не змогли пригадати жодного з депутатів Чернігівської міської ради і лише 13,9% назвали одного чи більше депутатів. Але загальна кількість пригаданих прізвищ не перевищила третини депутатського корпусу міської ради. Деякі з опитаних називали прізвища депутатів минулого скликання, таких як: Фаль, Ясько, Вакуленко та Капустян. На нашу думку, це говорить про те, що в зв’язку зі змінами виборчого законодавства, мешканці міста втратили можливість особистого вибору народних обранців та спілкування з ними, а політичні сили цим питанням в повній мірі не переймаються. Вагомість депутатів на фоні партій відійшла на другий план, що і відображено в громадській думці.
18. Чи знаєте Ви про статут м. Чернігова та про стратегічний план розвитку міста?
Як показало опитування, то 60,9% мешканців Чернігова не знають про розробку статуту міста та його стратегічного плану розвитку. Це говорить про неефективність проведеної міською радою кампанії по обговоренню вкрай важливих питань для кожного з мешканців.
Всього методом інтерв’ю було опитано 1000 чернігівців в 10 районах міста за вибіркою, яка репрезентує доросле населення за віком та статтю. Статистична похибка не перевищує 2,43%.
Опитування проводилося за власної ініціативи ГО «Народний контроль Чернігова»
Коментар до опитування.
Дмитро Зінін заступник голови «Народний контроль Чернігова».
На мою думку, проведене нами опитування вкрай важливе в визначенні питань, які в-першу чергу стосуються розвитку міста та дій влади по їх вирішенню. Так сталося, що з початку посадовці щось роблять, а вже потім про це запитують у громади міста. Саме така позиція міської ради і визначає загальну картину опитування, де переважна більшість мешканців вважають себе необізнаними та негативно ставляться до дій влади.
Я переконаний, якщо дії міського голови та депутатського корпусу залишаться не змінними, а мешканці і надалі залишатимуться осторонь прийняття рішень, то ситуація з їх сукупною оцінкою буде погіршуватися, не говорячи вже про рейтинги та надання прихильності тим чи іншим.
Вважаю, що як партіям, так і міський владі слід приділити більше уваги інформуванню мешканців про свою діяльність. А в прийнятті особливо важливих питань, таких як, статут міста та стратегічний план розвитку міста, проводити цілеспрямовані інформаційні кампаніі по роз’ясненню важливості прийняття даних документів з подальшим їх громадським обговоренням. Те, що зараз називають обговорення, викликає посмішку у багатьох обізнаних людей. Не можна приймати вкрай важливих рішень не приділивши їм і трохи уваги.
Як показало опитування, то значна частина мешканців вважають, що варто проводити аукціону з продажу земельних ділянок, як це відбувається в інших містах України. Якщо влада прийме таке рішення, то місто зможе значно поповнити власний бюджет та спрямувати кошти на вирішення проблем зазначених в опитуванні. Хочу зауважити, що в разі унеможливлення проведення аукціонів, то вже зараз можливо проводити конкурси з оренди на земельні ділянки. Відповідне положення було прийнято міською радою, але і досі воно не застосовується.
Стосовно громадських симпатій, по обранню політичних партій, то слід відзначити, що Чернігів і досі залишається прихильним до про Президентських сил, хоча позиції БЮТ в порівнянні з останніми виборами дещо похитнулися, як і позиції СПУ та Блоку Наталії Вітренко “Народна опозиція”. В свою чергу Партія Регіонів дещо закріпила свої позиції в Чернігові.
Незмінним лідером в обранні міського голови залишається Олександр Соколов, хоча він і втратив близько 12% своїх симпатиків порівняно з останніми виборами. Значною мірою на це вплинуло прийняття непопулярного рішення Чернігівською міською радою по підвищенню тарифів на воду. Певним чином на таке падіння рейтингу Соколова вплинула і його не публічність. А також, незнаходження міським головою узгодженої позиції в прийнятті рішень з депутатським корпусом міської ради.
Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
Переглядів : 7201 |
Коментарі (3)
Олег из Запорожья | 2007-09-19 07:57
КАТ | 2007-09-03 21:49
SP | 2007-08-29 08:47