Останнє оновлення: 14:46 четвер, 17 квітня
Промисли
Ви знаходитесь: Політика / Чернігів / У Чернігові зібрали фахівців з лозоплетіння

У Чернігові зібрали фахівців з лозоплетіння

Національна спілка майстрів народного мистецтва і Міністерство культури провели перший Всеукраїнський симпозіум з цього народного промислу.

Він став складовою загальнодержавної програми розвитку гончарства, дерев‘яної скульптури, каменярства та виробів з лози.

З непоказних лозинок під руками майстрів народжуються справжні твори мистецтва. Всі очевидці дійства запевняють: ці вироби набагато привабливіші за штучні аналоги. А потенціал вітчизняних водойм, за умови їх грамотного використання, майже невичерпний.

Світлана Шкуропат, директор чернігівського Центру ремесел для дітей та юнацтва:

"Лоза, як відомо, вважається одним з екологічно чистих ресурсів, з якої можна виготовляти і меблі, можна виготовляти і різні твори, декоративні, а також побутові. Майстри працюють в нашому центрі, вони обмінюються досвідом один з одним, показують нові техніки один одному. "

Майстри пишаються: їхню майстерність останнім часом, залюбки переймає молодь. Передавати учням є що. Стилі лозоплетіння відчутно різняться в регіонах країни.

Микола Чирва, член Спілки майстрів народного мистецтва України, (м.Підгородяне Дніпропетровської області):

"Було творче спілкування майстрів з усіх регіонів України. З Волині, Полісся, з Поділля, з Харківщини. Які обмінювалися досвідом, роботою з матеріалами, з лозою. "

Виявилось: навіть досвідченим фахівцям лозоплетіння є чому повчитися. Вони признавались: ця зустріч для них – і заряд творчої наснаги, й поштовх для пошуків та експериментів.

Олена Данилецька, викладач дитячої школи мистецтв (м.Хмельницький):

"Здобула собі дуже багато корисного, і навчилася також інших способів плетіння, які зараз я буду використовувати, і викладати дітям. Вказувати що не тільки те, що я навчила їх, а ще й ці прийоми ми будемо використовувати."

Відродження традицій і розвиток мистецтва лозоплетіння може дати користь і туристичній галузі. Яка постійно потребує національних сувенірів. До того ж сировина для лозоплетіння, на відміну від деревини, швидко відновлюється.

закрити

Додати коментар:


Фотоновини

   Чи почують прохання Масани?

SVOBODA.FM