Чернігів: Дев‘яносто повітряних кульок злетять у повітря 21 травня
Їх запустять представники Чернігівського обласного відділення Всеукраїнської мережі Людей, що живуть з ВІЛ.
Акція відбудеться в чернігівському міському парку культури та відпочинку о 15.00 біля першого фонтану.
„Білі кульки з червоною стрічкою символізують душі мешканців нашого міста та області, які померли від СНІД, – пояснює директор Чернігівського обласного відділення мережі ЛЖВ Дмитро Шерембей, - з 1990 року епідемія на Чернігівщині унесла життя більше 80 людей. Ім’я кожного з них ми напишемо на повітряних кульках. Це поминальний день, але на відміну від традиційних „дідів” в цьому році він має ще й політичне забарвлення. Адже ми хочемо нагадати владі, що вона не виконує обіцянки, які давала ВІЛ-позитивним людям”.
Всесвітній день па м’яти померлих від СНІД вперше відзначили в 1983 році в американському місті Сан-Франциско. Організаторами акції були люди, яких особисто торкнулася епідемія. З того часу щороку кожну третю неділю травня мільйони людей по всьому світу відзначають цей день, згадуючи людей, які померли від СНІД.
В цьому році акція проходить під девізом „Зупиніть СНІД. Виконайте обіцянку!” На думку Всеукраїнської мережі ЛЖВ та інших провідних ВІЛ-сервісних організацій України, останнім часом у нашій державі значно погіршилась робота щодо протидії епідемії ВІЛ/СНІД. Через це Україна втрачає гроші, які повинні йти на боротьбу з епідемією.
Так, протягом останніх 7 місяців паралізовано роботу Національної ради з питань запобігання поширення ВІЛ-інфекції, що ставить під загрозу надання Україні коштів від Глобального фонду для Боротьби зі СНІД, туберкульозом і малярією. В Україні і досі немає клініки для віл-позитивних дітей, яка мала бути відкрита до 15 березня 2006 року за Указом Президента. Світовий банк призупинив видачу Україні 60 мільйонів доларів на боротьбу з туберкульозом та СНІД, оскільки український уряд не виконує заходів, передбачених у проекті і використав лише 2 відсотки коштів.
В сучасній Україні діагноз „ВІЛ-інфекція” означає втрату основних прав людини: на лікування, освіту, роботу, а іноді - й на життя. Зараз на Чернігівщині живе 1174 ВІЛ-інфікованих. З них – 48 дітей. Нагадати про те, що епідемія поруч, мають білі кульки, які злетять у повітря 21 травня.
Чернігівське обласне відділення
Всеукраїнської мережі Людей, що живуть з ВІЛ
Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
Переглядів : 4032 |
Додати коментар: